Remco Evenepoel kwam op hoofd en schouder terecht: “Ik dacht: toch niet opnieuw?”
Foto: Cor Vos
donderdag 6 juni 2024 om 16:27

Remco Evenepoel kwam op hoofd en schouder terecht: “Ik dacht: toch niet opnieuw?”

Remco Evenepoel komt met de schrik vrij na de massale valpartij in het Critérium du Dauphiné. Al kende de geletruidrager wel enkele bange momenten, zo liet hij achteraf optekenen.

“Mijn rechterkant is geraakt, maar ik heb geen breuken. Anders stond ik hier nu niet. Iemand in vijfde of zesde positie raakte een achterwiel en schoof weg. Daarna was het een bowling-effect. Ik kon mezelf nog bijna redden, maar langs de rechterkant kwam er een fiets onder mijn achterwiel terecht. Ik probeerde nog te remmen, maar ik maakte een front flip en landde op mijn hoofd en schouder”, zegt Evenepoel bij Cycling Pro Net. “Mijn helm heeft me vandaag gered”, voegde hij daar bij NU.nl aan toe.

Evenepoel kende wel enkele bange momenten. “Ik voelde mijn schouder weer opspelen, het bloedde er ook. Ik hoop dat mijn plaatje nog op de goede plek zit, maar dat moeten we afwachten. Het was pijnlijk en leek even slecht, maar alles is oké. Ik hoop dat de rest er even goed van af komt. Wat wel vaststaat: dit is opnieuw een zwarte dag voor het wielrennen.”

En dat in een op het eerste zicht geschiedenisloze vlakke rit. “et was een beetje speciaal. We waren niet echt aan het vechten voor de eerste posities, maar als iemand wegglijdt gaat het snel. Die afdaling was niet eens tricky. Er waren wel wat zenuwen in het peloton, iedereen wilde voorin zitten, omdat het heel nat en glad was. Maar dit hoort helaas bij het wielrennen. Het is een situatie zoals het overal kan gebeuren.”

Maar dat maakt de schrik er niet minder op. “Ik was niet boos, maar dacht: toch niet opnieuw? We zijn amper vier of vijf dagen na mijn comeback en we liggen er weer bij. Dat zorgt wel voor wat frustraties, zeker als je weet wat er nog aankomt binnen drie weken. Ik wil geen risico’s nemen.”

RIDE Magazine
12 Reacties
06-06-2024 19:21
Pechseizoen. Met zulke wonden lijkt eindwinst een brug te ver, als het sowieso niet het geval was. Gelukkig blijven breuken uit. De vrees voor ferme smakken in de Tour wordt groter.
Ik zou verwachten dat hij van de pijn zou omvallen als dat plaatje in zijn schouder zou zijn verschoven. Dus dat lijkt mij, als niet medicus, geen mega issue.
06-06-2024 16:33
Hij heeft gelukkig minder broze botten dan de Jumbo mannen, vallen hoort bij wielrennen en ook dat je daar meestal zonder breuken vanaf komt.
Iedereen Inc ik wil Remco in de Tour zien schitteren, nu weer niet meedoen door een nieuwe blessure zou heel zuur zijn geweest voor hem, maar ook voor alle wielerliefhebbers
    06-06-2024 16:56
    Waar baseer je dat op dat Remco minder broze botten heeft als de Jumbo mannen hij komt net terug van een blessure waar hij zijn sleutel en schouderblad had gebroken. Ik wil Remco ook zien rijden in de Tour net zoals ik Roglic Pogacar en Jonas wil zien rijden je wilt gewoon een zo spannend mogelijke tour met alle toppers aan de start
    06-06-2024 18:42
    Bij TJV zijn er te veel botbreuken, dat lijkt het onderzoeken waard, wellicht toch iets met een dieet te maken.
    06-06-2024 19:39
    Remco hoopt dat zn plaatje nog goed zit, volgens mij is dat tengevolge van een breuk...
    06-06-2024 20:37
    Lijkt me sterk dat een paar jaar voor wielerploeg A rijden er voor gaat zorgen dat je opeens mindere sterkere botten hebt maareh laat ze het vooral onderzoeken.
    07-06-2024 00:58
    Ik hoop ook dat Jonas en Pogacar topfit starten aan de tour. Dan gaan we een mooie tweestrijd zien wie de winnaar gaat worden. Even afwachten hoe fit Jonas daadwerkelijk verschijnt aan de tour.
06-06-2024 19:31
Hoofd en schouder? Heeft hij nooit val training gehad dan, zo moet dat toch niet?
    06-06-2024 20:47
    Het gaat hier over wielrennen en niet over judo
07-06-2024 00:24
Het is een beetje kinderachtig om mensen die wijzen op bepaalde factoren die invloed kunnen hebben op het al dan niet vallen en/of het effect van valpartijen aan te vallen alsof zij onzin uitkramen. Het is waarschijnlijk een optelsom van een aantal factoren die maakt dat er gevallen wordt en dat er schade aan het lichaam is, zoals het weer (regen), de staat van het parcours (olie, straatmeubilair, staat van onderhoud), de stuurvaardigheid van de renners (de een is echt handiger dan de ander), het risicogedrag van renners en volgers), de botstructuur van renners (alleen fietsen leidt waarschijnlijk tot minder sterke botten), het materiaal (is de stabiliteit van fietsen tegenwoordig voldoende?), de snelheden (soms onnodig snel), en zo is nog wel meer te noemen.
07-06-2024 10:41
Zijn judotraining komt nu goed van pas

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine