Remco Evenepoel houdt uiteindelijk goed gevoel over aan Critérium du Dauphine
foto: Cor Vos
zondag 15 juni 2025 om 17:53

Remco Evenepoel houdt uiteindelijk goed gevoel over aan Critérium du Dauphine

Een ritzege en een vierde plaats op meer dan vier minuten van eindwinnaar Tadej Pogacar. Dat is uiteindelijk het verdict voor Remco Evenepoel na acht dagen koersen in het Critérium du Dauphiné. Daar kan hij prima mee leven, zegt hij na afloop bij onder meer HLN.

Evenepoel moest zondag weer passen toen Vingegaard en Pogacar er vandoor gingen, maar hield de schade met zes seconden uiteindelijk beperkt. De Belg probeerde ook nog even om concurrent Florian Lipowitz onder druk te zetten. “Ik had vandaag een beter gevoel”, zegt hij dan ook. “Ik had al door dat Lipowitz moeite heeft met versnellingen, hij moet echt een tempo kunnen rijden. En dus heb ik het geprobeerd.”

Al met al is Evenepoel tevreden met zijn vierde plaats. Hij benoemt ook nog de twee dagen dat hij zich minder voelde. “Ik mag toch niet onderschatten hoeveel last ik heb gehad van de pollen en mijn val deze week. Ik ben twee dagen niet honderd procent geweest. Vandaag ging het beter, dat is eigenlijk copy paste van vorig jaar. Het algemeen gevoel is positief. We moeten nu rustig blijven en verder werken”, eindigt hij.

RIDE Magazine
26 Reacties
15-06-2025 20:45
De beste tijdrijder van zijn generatie. De beste klimmer zal hij niet worden, dat weet hij zelf, zijn entourage en wij allemaal ook wel. Podiumplaats vorig jaar was dik verdiend, zit er nog altijd in, ook dit jaar weer. Rit gewonnen, nette top 10 plaats,... En sja, laat het gerust spannend worden voor plaats 3 in de tour, hij zal er voor strijden en dat is gewoon mooi om zien.
    15-06-2025 21:07
    Eindelijk eens een correcte, realistische analyse.
    15-06-2025 21:44
    Precies hij zal nooit de tour winnen
    15-06-2025 22:01
    Er zijn wel renners van minder niveau geweest die de Tour winnen. Uiteindelijk hangt het ook af van de concurrentie. Vingegaard volgend jaar Giro en Pogi in de lappenmand en hij kan winnen.
    16-06-2025 09:18
    @eric v
    Mischien zal hij nooit de tour winnen net als alle andere renners buiten Pogacar zolang die meerijdt.
    Moet hij dan maar thuisblijven? Vingegaard doet toch ook mee met de 2 e plaats als hoogst haalbare voor hem
15-06-2025 20:08
Al jaren is het voornamelijk grootspraak van het kamp Evenepoel hoe hij uitkijkt naar een strijd met Pogacar. Nou we hebben het gezien, er is geen strijd, Remco is misschien wel de allerbeste tijdrijder van dit moment, maar in het hooggebergte is hij een 13 in een dozijn van de top 20 klimmers in de wereld en er zit ook totaal geen progressie is in.
Deze Dauphine had ie een gezicht dat magerder was dan ooit tevoren en nog kon hij niet aanhaken bij de toppers. Gaat hij er nog een kilo afhalen voor de Tour? En gaat hem dat de beoogde stap doen maken?
Ik geloof er niks van, deze man en zijn Entourage heeft last van wat in de psychologie “magisch denken” heet, het is volstrekt niet realistisch en heeft alleen maar tot gevolg dat de man mentaal zware klappen krijgt als de realiteit keer op keer anders blijkt dan hij en zijn omgeving hem voorhoudt.
    15-06-2025 22:11
    Straf dat je als klimmer van 13 in een dozijn toch 10 minuten voorsprong kan hebben op de nummer 4 van de Tour.
    15-06-2025 22:53
    Ik vind niet dat ze aan magisch denken doen. Evenepoel is juist heel realistisch (geworden).
    15-06-2025 23:49
    @Anoniem

    Was dat, net zoals het nummer 5 en 6, iemand die had moeten knechten?
    16-06-2025 06:41
    Ik denk ook wel dat Almeida zonder AL dat knechtwerk 10 minuten hoger was geëindigd in het klassement.
    16-06-2025 07:58
    Misschien wel, misschien niet — maar wie doet hij eigenlijk kwaad door zijn doelen hoog, of zelfs onrealistisch, te stellen? Het is niet alsof hij met een of andere fixatie anderen anoniem zit af te kraken op het internet. Het is niet dat omdat je bijvoorbeeld insider informatie hebt van een chauffeur van sqs zoals Michelangelo dat hij ineens geen 'beste stuurlman aan de wal is of zo'...

    En laten we eerlijk zijn: het is op WielerFlits altijd al een dingetje geweest om hem af te branden. Eerst zou hij geen WT-wedstrijden winnen, dan geen klassiekers, geen monumenten, en vervolgens zouden grote rondes ook al buiten bereik liggen. Maar als er één ding is dat je als atleet moet doen, dan is het wel geloven in je eigen kunnen. Of is het beter dat iedereen, zoals dit jaar al te vaak gebeurd is, Pogacar gewoon laat rijden omdat ze er toch niet meer in geloven?
15-06-2025 18:36
De aloude pollenallergie.
    15-06-2025 18:47
    Was duidelijk te horen in het startinterview.
    16-06-2025 08:57
    Hij houdt met zijn pollenallergie een goed gevoel over aan Critérium du Dauphine.
    Ben benieuwd wat het goede gevoel zal zijn na de Tour de France...
15-06-2025 18:13
“Ik had al door dat Lipowitz moeite heeft met versnellingen, hij moet echt een tempo kunnen rijden."
In tegenstelling Remco zelf, welteverstaan.
    15-06-2025 18:23
    Klopt toch gewoon, Evenepoel is veel explosiever dan Lipowitz.
    15-06-2025 19:04
    Lipo de diesel en Remco de springveer… Dacht dat het een ironische kwinkslag was maar vrees dat hij het serieus meent.
    Verder netjes gereden, niets op aan te merken.
    15-06-2025 19:27
    Gewoon slecht uitgedrukt/neergeschreven, dat ging enkel over vandaag.
    15-06-2025 19:42
    Het was inderdaad niet zo snugger uitgedrukt van Remco. Zijn tempoversnellingen waren ook potsierlijk maar die fratsen weet ik wel te waarderen. Brengt tenminste wat leven in de brouwerij.
15-06-2025 21:28
Laten we nou toch eerlijk zijn, Remco komt toch niet naar een daufine of tour om roemloos 4e te worden. Ik denk dat hij heel snel ronderenner af is en zich gaat focussen op 1 dags koersen of rittenkaper
    15-06-2025 22:54
    Ik hoop het van harte. Hij moet volgens mij alle monumenten kunnen winnen. Veel heroïscher dan het winnen van een grand tour.
    16-06-2025 06:36
    Roemloos 4e? Zoals roemloos 3e vorig jaar? Ik vind dat helemaal niet roemloos, als de wereld- en olympisch kampioen tijdrijden top 5 haalt in de grootste ronde. Hij behoort nu eenmaal tot de "Big 5" van zijn generatie, interessant dat die het tegen elkaar opnemen, in de klassiekers zowel als op het hoogste platform (de Tour).
    Tot zover ook de enige lage-landen-renner die meedoet voor de klassementen, daarachter één grote leegte... Kelderman en Arensman gewogen en te licht bevonden, geen drama maar die rijden hooguit top 20.
15-06-2025 18:04
Work, work, work, work, work
15-06-2025 23:46
Weer een excuus,de pollen.
16-06-2025 08:27
@Motta. Oh neen hoor helemaal geen excuus. Zelfs bij de junioren liet hij in een interview al ontvallen dat hij vaak sukkelt met die pollen. Het enige verschil met vandaag is dat de tegenstand dan ook clean reed.
16-06-2025 09:10
Correcte analyse. Somt wat zaken op maar geeft daarnaast (al jaren..) ruiterlijk toe dat er anderen beter zijn. Alleen geeft hij nooit niet op. Mooi toch gewoon?
Ritje en plek4, deze dauphiné liegt niet. Dit is vandaag zijn plek. Hop naar de tour en strijden voor podium.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine