Remco Evenepoel grijpt de macht in koninginnenrit Ronde van Denemarken
De koninginnenrit in de PostNord Danmark Rundt, met aankomst in Velje, is gewonnen door Remco Evenepoel. De Belg van Deceuninck-Quick-Step reed met nog goed zeventien kilometer te gaan weg van zijn concurrenten en wist vervolgens met verve naar de zege te soleren, voor Tosh Van der Sande en Nick van der Lijke. Evenepoel is tevens de nieuwe leider in de rittenkoers.
De Ronde van Denemarken ging op de derde dag, na twee etappes voor de rappe mannen in het peloton, verder met de koninginnenrit. Vanuit startplaats Tønder trokken de renners over geaccidenteerd terrein in noordelijke richting naar Velje, waar een lastige plaatselijke ronde met twee serieuze kuitenbijters was uitgestippeld. De langste rit (met 219 kilometer) van deze Ronde van Denemarken was ook meteen de zwaarste met in totaal 2100 hoogtemeters.
Zes vluchters kiezen het ruime sop
Met Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Mads Kristensen (ColoQuick), Mirco Maestri (Bardiani-CSF-Faizané), Daniel Stampe (Deense nationale selectie), Emil Toudal (BHS-PL Beton Bornholm) en Nathan Vandepitte (Bingoal Pauwels Sauces WB) als vroege vluchters was er aanvankelijk sprake van een traditioneel koersverloop. De kopgroep kreeg de zegen van het peloton en op een bepaald moment liep de voorsprong op tot goed zes minuten.
In het peloton zagen we onder meer de mannen van Trek-Segafredo op kop rijden, om zo het verschil met de koplopers binnen de perken te houden. Met nog goed zestig kilometer te gaan besloten de renners van Riwal Cycling Team, de ploeg van Nederlanders Nick van der Lijke en Elmar Reinders, om het tempo op te schroeven. Door het moordende tempo van de Deense formatie brak het peloton op een van de vele klimmetjes in stukken. De vroege vluchters waren inmiddels ingerekend.
Elitegroepje splitst zich af
Een groep van een vijftiental renners wist zich op meer dan vijftig kilometer van de meet af te scheiden. Deceuninck-Quick-Step was goed vertegenwoordigd met Remco Evenepoel, Jannik Steimle en Michael Mørkøv en ook Trek-Segafredo had drie mannetjes (Mads Pedersen, Julien Bernard en Alexander Kamp) mee vooraan. Ook Jumbo-Visma, Lotto Soudal en Qhubeka Nexthash waren mee in de spits van de koers, maar het verschil met de tweede groep was zeker nog speelbaar.
Van een ideale samenwerking was voorin geen sprake en dus zagen we verschillende aanvalspogingen. Evenepoel probeerde het op een vlakke strook na het steile klimmetje van Kiddesvej (300 meter aan maximum 21%), maar de Belg werd al vrij snel weer tot de orde geroepen. Niet veel later was het de beurt aan Julien Bernard, maar ook de Fransman werd weer teruggefloten. Een tweede versnelling van Evenepoel bracht meer zoden aan de dijk: de Belg bleek de aanstichter van een nieuwe kopgroep.
Kragh Andersen trekt ten aanval, Evenepoel mist een bocht
Ook deze vlucht was echter geen lang leven beschoren en dus was het wachten op een nieuwe demarrage van achteruit. Søren Kragh Andersen had zichzelf vakkundig weggestopt in het eerste groepje, maar besloot op een gegeven moment zijn geluk te beproeven in een van de snelle en technische afdalingen. Eerste achtervolger Evenepoel schatte, in een poging om de Deense waaghals van Team DSM te volgen, een bocht volledig verkeerd in en ging rechtdoor. Gelukkig viel de schade mee en kon de Belg al snel zijn weg vervolgen.
Kragh Andersen keek niet achterom en ging samen met Mike Teunissen en Mads Pedersen op avontuur. In de achtervolgende groep was het vervolgens aan de mannen van Deceuninck-Quick-Step om de scheve situatie, in dienst van de teruggekeerde Evenepoel, recht te zetten. Steimle en Mørkøv slaagden er in om, met hulp van Trek-Segafredo, het gaatje te dichten naar de drie koplopers, waardoor we met een kopgroep van vijftien man begonnen aan de vier lokale rondes in Velje.
Sterke Evenepoel komt terug en soleert naar zege
Op de uitloper van de Kiddesvej, met nog goed zeventien kilometer op de teller, gaf Evenepoel er opnieuw een lap op. Dit keer bleek er niemand in staat om de ontketende Belg te volgen: voor Evenepoel begon nu een tijdrit van goed zestien kilometer tot aan de streep. De hardrijder uit Schepdaal was duidelijk in zijn sas, reed rond met een goed tredje en wist alsmaar verder uit te lopen op de achtervolgers. Met nog acht kilometer te gaan was de voorsprong van Evenepoel al opgelopen tot één minuut.
De laatste kilometers hadden wat weg van een triomftocht voor Evenepoel, die uiteindelijk met een straatlengte voorsprong als eerste over de finish reed. Tosh Van der Sande werd op anderhalve minuut tweede, vlak voor Van der Lijke en Teunissen. Het is voor de 21-jarige Evenepoel zijn derde zege van het seizoen en een welkome opsteker richting de Europese kampioenschappen wielrennen in Trento en later ook nog de wereldkampioenschappen in eigen land.
Objectief gezien kan je deze prestatie zien als knap en hoopgevend. Als je het vergelijkt met de Ronde van België is zijn niveau weer wat gestegen. Verder moeten er geen conclusies aan verbonden worden.
Wat nog een stuk beter kan bij Remco: zijn daalwerk en zijn gedrag en maniertjes.
Iemand een idee wat de oorzaak kan zijn?
En ja, dat had je ook vooraf kunnen weten.
Maar ik denk dat, naast de drive van hemzelf-hulde daarvoor- dat ook zijn patron nood had aan een suc6-verhaal ivm ‘nieuwe’ sponsors.
maar wint hij een koers, dan worden ze allemaal plots de koningen van de nuance, dan moet alles gesitueerd worden binnen de juiste perspectieven en moeten de invalshoeken met het gewenste raffinement worden vastgesteld
de relativerende nuchterheid is voor zijn goede momenten, maar het passionele enthousiasme wordt opgespaard voor de negativiteit.
Je bedoelt toen na de Giro tijdrit de fans schreven dat zo’n korte tijdrit onmogelijk te trainen was? Klopt: helemaal mee eens. Maar ach, die lui verliezen ook alle context bij een overwinning, dus ze weten niet beter.
Goed voor zijn zelfvertrouwen. En ook voor het zelfvertrouwen van een hoop forumleden die weer eens van zich kunnen laten horen. Voorspellingen over zijn volgende ritten zijn onverstandig voor hem en hen.
Scherp! Zullen de Evenepoel-haters nattigheid voelen?
Die rijdt dan vervolgens lekker mee in het peloton en pak je nooit meer terug, of mag dat niet?
En eigenlijk met al de neerhalen van hem, daarmee maken ze de organisatoren en de andere renners ook nog eens extra belachelijk. B of C koerskes tegen B of C renners kan hij wel. Zijn de haters eigenlijk wel sportliefhebbers vraag ik me dan af?
Misschien een tegenvraag die het antwoord geeft, waarom is Nickelback zogezegd de meest gehate rockgroep? Omdat 'het zo hoort' of omdat het effectief een bende klootzakken is die niet kunnen zingen, en waarom hebben ze dan zoveel verkocht als op geen kloten trekt.
Evenepoel kan beter soms wat milderen, maar hij heeft nog zijn jeugdigheid mee en kan er uit groeien. Volwassen mannen die hem constant afzeiken zie ik zich niet meer herpakken. Er zijn nog sporters die in het begin van hun carrière wat ergerlijk overkwamen en nadien volop gerespecteerd werden of worden. Federer was bijvoorbeeld ook een mongool als jongere versie, terwijl hij nu een gentlemen is...
Persoonlijk vind ik dat weer dat er een handvol mensen dit forum (deze site) qua leesplezier wat verpesten met hun buitensporig veel kakken op (onderandere) Evenepoel. Hopen dat iemand valt, of zich belachelijk maakt, kleinerende verbasteringen van zijn naam gebruiken, ...., dat valt allemaal niet onder objectieve kritiek vrees ik. En neem dan nog in acht dat ik eigenlijk niet echt een supporter ben van hem, alleen mijn maag keert soms om. Ik zou aanraden om hem niet te volgen, als hij dan toch enkel maar op de voorgrond treed in onbelangrijke B koerskes, volg dan de Vuelta en negeer waar Evenepoel nu rijdt...
- Een rondje van een week winnen waar iedereen een doel van maakt en waar kleppers in vorm aanwezig zijn (Parijs Nice, Tirreno Adriatico)
- Een drieweekse ronde uitrijden
- Een drieweekse ronde op topniveau uitrijden.
(- een klassieker winnen waar renners echt naar toe werken, en daarmee bedoel ik niet San Sebastian maar een LBL, Lombardije of vergelijkbaar).
En dan lijkt het me een geschikt moment om te praten over uitdagen van Pogacar in de TdF