Remco Evenepoel afgevoerd naar ziekenhuis na botsing met auto
foto: Cor Vos
dinsdag 3 december 2024 om 11:28

Remco Evenepoel afgevoerd naar ziekenhuis na botsing met auto

Remco Evenepoel is dinsdag tijdens een training betrokken geweest bij een ongeval. De renner van Soudal Quick-Step is daarna afgevoerd naar het ziekenhuis. Volgens Het Nieuwsblad heeft hij zijn sleutelbeen gebroken.

Het ongeval vond plaats in Oetingen, in de provincie Vlaams-Brabant. Evenepoel, die in zijn eentje aan het trainen was, botste daar op een openzwaaiende deur van een wagen van bpost. Toen hij werd afgevoerd met een ziekenwagen, was de kopman van Soudal Quick-Step wel bij bewustzijn. In het ziekenhuis zelf werd vastgesteld dat Evenepoel zijn linkersleutelbeen heeft gebroken, schrijft Het Nieuwsblad. Hij zal verder onderzocht worden in het ziekenhuis van Herentals.

‘Fiets was helemaal stuk’
Patrick Evenepoel, de vader van de dubbele olympische kampioen, ging na het ongeval direct naar het ziekenhuis in Anderlecht. “Maar weten zelf niet veel meer”, zei hij in een eerste reactie bij Het Nieuwsblad. “Hij is onder begeleiding van een MUG-team afgevoerd naar het Erasmusziekenhuis in Anderlecht. Hij stuurde ons intussen al een berichtje, dus we hopen dat alles oké is. Volgens wat ik hoor kwam hij ten val door te botsen tegen het openzwaaiende portier van een wagen van Bpost.”

Een van de mensen die de gehavende Evenepoel heeft zien zitten, is Bart van Keurslager Bart en Sarah. Hij heeft zijn winkel op het Kerkplein in Oetingen, waar het ongeval plaatsvond. “Hij heeft er toch even op de grond gelegen”, zegt de lokale ondernemer. “Remco zat nadien wat ineengedoken, het was duidelijk een zware slag. Het portier van de postauto was ook helemaal verwrongen. Zijn fiets was helemaal stuk, die hebben ze zoals een rolstoel bijeen geplooid.”

“Toen ik ben gaan kijken zag hij lijkbleek, de hulpdiensten hebben hem een cola gegeven. Zijn vrouw Oumi was ongeveer gelijktijdig met de hulpdiensten hier.”

Voorbereiden en rust
Evenepoel was al begonnen aan zijn voorbereiding op 2025, maar maakte ook nog gebruik van de rustigere periode om andere leuke dingen te doen. Recentelijk zagen we hem op het strand grappen met zijn ploegmaats, afgelopen donderdag was het tijd voor een potje voetbal van zijn favoriete ploeg Anderlecht en het voorbije weekend was hij in Qatar voor de Grand Prix op het Lusail International Circuit.

RIDE Magazine
34 Reacties
03-12-2024 11:41
Fan of geen fan, dit gun je niemand. Hopelijk komt hij er goed vanaf.
03-12-2024 12:21
Ik stuur hem een beterschapskaartje via Bpost
03-12-2024 11:55
Dat is dan weer het risico als je beslist om wat langer in België te blijven en niet in Spanje te gaan trainen.
Het is zeker deze tijd van het jaar gewoon levensgevaarlijk op de Vlaamse wegen, en de koeriers/pakketbezorgers zijn daar een groot stuk van. Ergens begrip voor die mannen want het lijkt me een enorme klotejob en zij krijgen zulke onrealistische routes dat het bijna onmogelijk is om telkens een veilige parkeerplaats te zoeken en dan het pakje te gaan leveren. Maar de zwakke weggebruiker is er weer het slachtoffer van. Elke postbode hier in m'n buurt rijdt gewoon standaard het hele fietspad af met de wagen, dan hoeft ie amper uit te stappen of op het verkeer te letten.

Hopelijk valt het mee!
    03-12-2024 12:04
    Alsof Spanje zo'n veilig fietsland is...
    03-12-2024 12:22
    Je rijdt op de openbare weg dus risico is er altijd. In Spanje is er dus net zo goed risico. Vraag ene John degenkolb maar...
    03-12-2024 12:59
    Spanje is een verrassend veilig fietsland, Lay On. Vooral rondom Calpe is het heerlijk.

    Hopelijk valt het mee voor Remco, naar dit zeg.
    03-12-2024 13:13
    Alsof Calpe altijd veilig is. Vraag ene Amy Pieterse maar. Het heeft niet met het land of de plek te maken.
    03-12-2024 13:25
    Alles is relatief, Leopardo, maar als je naar het absolute aantal aangereden wielrenners kijkt in de afgelopen jaren dat staat Spanje na Belgie wel op 2.
    Kan er uiteraard ook mee te maken hebben dat er veel meer wielrenners rijden dan in andere landen...
    03-12-2024 14:42
    Levensgevaarlijk ja. Enige moderne land waar je op de snelweg nog fietsers tegenkomt. Spanje veilig fietsband zeetie.
    03-12-2024 14:44
    Veiliger dan Belgie dus. ;)

    Hangt natuurlijk wel echt van de regio af. Rondom Calpe is het echt goed te doen kan ik uit ervaring vertellen. Relatief weinig verkeer, locals die netjes rijden, een behoorlijke wielercultuur met veel (amateur)koersen daar, dat werkt allemaal mee. Waar staat Nederland eigenlijk op die lijst?
    03-12-2024 15:17
    Van de landen waar ik gefietst heb, voel ik me in Spanje het meest veilig. Zeker de locals houden prima rekening met fietsers, soms zelfs wat teveel. Om maar met een ruime marge te kunnen inhalen, willen ze nog wel eens onnodig lang achter een fietser blijven hangen. Nu geeft dat een auto in mijn geval allicht wat windvoordeel, maar het kan irritant zijn. En als er dan een keer wat minder rekening wordt gehouden, is het in het algemeen een buitenlandse toerist.
    03-12-2024 15:19
    Net zoals 'België' is 'Nederland' geen eenduidig begrip.

    Vanuit Groningen Stad kan je massa's ritten van boven de 100 met minieme urbane passages en 0 stoplichten uitzetten. Veel succes met dat in de Randstad. Ook de regio Arnhem-Nijmegen heeft op dat vlak énorm veel ingeleverd tov vroeger zeg, niet normaal hoe het daar toegenomen is.

    En veilig voelen landen is ook een kwestie van gewenning en omstandigheden: ik MTB graag in de Baltische staten (de meeste wegen zijn daar onverhard dus je moet wel). De auto's daar zijn levensgevaarlijk maar qua aantal dermate miniem dat het absoluut gezien weer veiliger is.
03-12-2024 13:35
Hopelijk valt het mee inderdaad en geen blijvende schade zoals bij Bernal. Wat ik wel interessant vind is het bedenken wat we als samenleving (in Nederland gebeuren deze dingen ook) zouden moeten aanpassen. Moeten we het oké vinden dat prof of amateur wielrenners bv met 40 km/h op een 30 weg fietsen? Als de fiets aan diggelen ligt en de deur compleet verwrongen is ging Evenepoel duidelijk hard. Of stopte deze auto op bv een 50 of 70 weg en had deze chauffeur beter moeten spiegelen bij het uitstappen?
    03-12-2024 14:38
    Vrij eenvoudig: wielrenners die in urbane zones, dus waar veel verkeer is, boven de 30 gaan lopen veel gevaar waarvan een aanzienlijk gedeelte eigen verantwoordelijkheid is. Vandaar ik ook altijd netjes rond die grens blijf zitten :)
    03-12-2024 15:09
    Je moet altijd in je spiegel kijken als je gaat uitstappen, geen enkele discussie over wie hier in de fout is . Hoe hard hij reed is niet vastgesteld en doet dus niets terzake
03-12-2024 12:03
Toch al enorm veel pech gekend in zijn nog prille carriere. Spoedig herstel gewenst remco!
    03-12-2024 13:22
    OK, ik zal het doorgeven.
03-12-2024 11:39
Nooooooooo
03-12-2024 11:50
wat een naregeid toch weer, hopen op spoedig herstel.
03-12-2024 11:41
Sterkte kampioen!
03-12-2024 11:55
Dat is weer zwaar klote. Blijf toch een gevaarlijke sport voor de openbare weg.
03-12-2024 12:02
De headline is natuurlijk schrikken. Maar zelfs met een breukje of twee; zijn eerste hoofddoel ligt nog 19 weken in de toekomst, dus de gevolgen zijn waarschijnlijk te overzien.
    03-12-2024 12:11
    Ah ok jij weet meer over zijn programma...vertel.
    03-12-2024 13:17
    Wat heb je er überhaupt aan om je te buiten te gaan aan het voorspellen
    van een mogelijke medische diagnose? Of daaropvolgend ook weer een
    predictie te uiten dat deze blessure geen invloed zal hebben op zijn voorjaarsprogramma?
    03-12-2024 13:55
    Baggio:

    Omdat het klopt.
03-12-2024 17:59
Veel lullige reacties op dit ongeluk. Rem is verre van mijn favoriet, maar bij ongelukken telt alleen nog de schade en hopelijk zo snel mogelijk herstel.
03-12-2024 13:34
Postbezorger kijkt in zijn spiegel en slaat de deur open. In die 2 seconden is een wielrenner op stoom zo'n 30 meter genaderd en kan het zo maar raak zijn. Hoe noemen de Belgen dat, lompe tegenspoed?
    03-12-2024 13:41
    Postbezorger kijkt niet altijd in zijn spiegel...
03-12-2024 14:21
Eerst Waes nu Evenepoel, het is weer goed raak in België...
03-12-2024 16:49
Beetje rare plek om reclame voor de Keurslager te maken
03-12-2024 13:16
Sleutelbeen gebroken blijkbaar...
03-12-2024 13:32
Dacht dat hij wel onder een bestelbus door zou kunnen fietsen, niet dus..
    03-12-2024 16:06
    Een Remco in vorm rijdt gewoon los door dat busje.
03-12-2024 18:02
Je ziet hem dan ook eenmaal snel over het hoofd.... En voor je het weet is de aerokogel bij je auto!

Beterschap!

Reacties zijn gesloten.