Red Bull gelooft in groeipotentie Remco Evenepoel: “Hij kan de stap zetten richting Pogacar”
Remco Evenepoel heeft de ambitie om het gat met Tadej Pogacar te dichten. Bij zijn nieuwe ploeg Red Bull-BORA-hansgrohe geloven ze alvast dat de Belg daar (op bepaalde gebieden) toe in staat is. “De samenwerking met Remco begint officieel pas over een aantal weken, maar achter de schermen zijn we hier al mee bezig”, zegt Sven Vanthourenhout, ploegleider bij de Duitse formatie, in gesprek met Het Laatste Nieuws.
“Er wordt veel gepraat en er worden volop ideeën uitgewisseld”, aldus Vanthourenhout, die stelt dat Pogacar momenteel vooral outstanding is op lange klimmen. Hij zag dat bijvoorbeeld terug tijdens de aanval van de Sloveen op EK, waarbij Evenepoel uit het wiel werd gereden. “Pogacar kan zo’n tempoversnelling langer aanhouden dan gelijk wie. Gedurende een paar minuten duwt hij twintig, dertig of veertig watt meer dan de rest, daarna valt hij terug naar een ‘normaal’ wattage.”
Evenepoel heeft al gezegd dat hijzelf op dit vlak wil verbeteren bij Red Bull-BORA-hansgrohe. Kan de Belg het verschil met Pogacar overbruggen? “Enerzijds heb je Pogacar die een enorm talent is – het is overduidelijk dat hij bepaalde zaken van de natuur heeft meegekregen die niet altijd te trainen zijn. Anderzijds ben ik ervan overtuigd dat Remco nog niet aan het einde van zijn ontwikkeling zit en dat hij de stap kan zetten richting Pogacar. Via performance, via voeding, via training.”
Eendagswerk
Volgens Vanthourenhout is de basisconditie van Evenepoel ‘niet minder’ dan die van Pogacar, maar blinkt laatstgenoemde uit in de zeer intensieve inspanningen. Daar zit bij Evenepoel nog ruimte voor verbetering. “Het is geen geheim dat je met specifieke intervaltraining aan deze dingen kan werken. Daarbij moet je wel rekening houden met de individuele atleet: je moet altijd het evenwicht bewaren tussen de drie motoren. Je kan niet alleen op die superintensieve inspanningen trainen, want voor een wielrenner blijft de basisconditie enorm belangrijk.”
Vanthourenhout heeft er vertrouwen in dat Evenepoel met de juiste balans nog een stap kan zetten. “Remco gaat geen vijftien procent meer verbeteren, maar ik geloof echt dat hij in het eendagswerk – ik spreek dus niet over het rondewerk – de evenknie kan worden van Pogacar.”
Remco lijkt een positieve stap te maken in zijn mentale benadering, nu zijn supporters nog.
Bakelants sparte in seiner Analyse nicht mit Kritik an der belgischen Taktik. „Sie haben ihn früh attackiert, aber das war naiv“, sagte er. „Wenn du das Rennen hart machst, ermüdest du dich nur selbst und spielst Pogacar in die Karten. Die harte Wahrheit ist: Gegen Pogacar kannst du nichts tun.“
dat Evenepoel de evenknie van Pogacar, in het ééndagswerk, kan worden.
Dan ook in een Strade Bianche, San Remo, Ronde van Vlaanderen of Parijs-Roubaix ?
Of enkel in die in Remco's comfortzone liggen?
Dat Evenepoel een enorme kloof dient te dichten, maar erin geloven dat ze de kloof
zouden kunnen verkleinen, is zomaar mogelijk en mag de ambitie zijn, maar
deze uitspraak is wat naast de schoentjes beginnen lopen.
Vingegaard gaf na zijn nederlaag in de Tour'24 ( ondanks zijn horrorcrash en revalidatie
behaalde hij zijn beste waarden) toe dat Pogacar's niveau véél hoger dan die van hemzelf
ligt en hij er alles aan zou doen om Pogacar's niveau te bereiken.
Nu, de Tour'25 heeft bewezen dat Vingegaard daar niet in geslaagd is en de kans groot
is dat hij hier nooit meer in zal slagen.
Verschil zit hem echt in de langere klim inspanningen, maar daarnaast is Remco bijna even goed. Als hij dan ook nog eens niet als een kip zonder kop gaat rijden, kan het best leuk worden.