Puck Pieterse (derde) debuteerde in Amstel Gold Race: “Koers in eigen hand genomen”
Video Puck Pieterse kende met een derde plaats een ijzersterk debuut in de Amstel Gold Race. De Nederlandse van Fenix-Deceuninck moest alleen de ontsnapte Mischa Bredewold en Ellen van Dijk in de sprint daarachter voor zich dulden. “Kennelijk ligt de Amstel Gold Race me goed”, zei ze voor onze camera.
Voor Pieterse ontvouwde zich in de finale een gunstig scenario. “We kwamen in een situatie terecht waarin geen echte topfavorieten meezaten. In de groep keken ze vooral naar Labous en mij. Daarna hebben we geprobeerd om de koers hard te maken, want niemand wilde met Lorena Wiebes naar de streep. Dan moet je het in eigen hand nemen en koersen, dat is wat ik het liefst doe. Ik ben blij dat we een mooie finale hebben kunnen rijden.”
Voor de debuterende Pieterse was het een vraagteken wat ze hier zou kunnen betekenen. “Vorig jaar heb ik tot en met de Ronde van Vlaanderen gereden, dus de Ardennenklassiekers had ik nog niet gedaan. Het is altijd afwachten wat je beter ligt, maar kennelijk ligt de Amstel Gold Race me goed”, zei Pieterse, die Parijs-Roubaix vorige week wel oversloeg.
“In Vlaanderen te veel gaten gedicht”
Pieterse krijgt soms kritiek op haar gretige koersstijl, maar zelf vond ze dat vandaag zeker niet van toepassing. “Ik heb juist het idee dat ik weinig gedaan heb. In Vlaanderen en de koersen daarvoor heb ik te veel gaten gedicht wanneer dat niet nodig was, maar vandaag had ik juist het idee dat ik het overzicht had. Natuurlijk kost het nog steeds krachten, maar als je mee wilt doen en de beste wilt zijn moet je je daar naar gedragen en je verantwoordelijkheid nemen.”
Uiteindelijk ging Mischa Bredewold, een goede vriendin van Pieterse, er met de winst vandoor, maar dat weerhield haar er niet van om voor de winst te rijden. “Je rijdt de Cauberg op om te winnen. Ik zag Mischa en dacht ‘daar rijdt mijn overwinning’. Dan is het gewoon volle bak erachteraan. Toen ik wist dat we haar niet meer gingen pakken was ik alleen maar blij. Ze heeft het niet gestolen. Ik weet hoe sterk ze is”, besloot de 22-jarige Amersfoortse.
Pareltje voor de sport.