Puck Moonen trekt naar Chevalmeire: “Voelt nu al als thuis”
foto: Cor Vos
donderdag 5 september 2019 om 19:11

Puck Moonen trekt naar Chevalmeire: “Voelt nu al als thuis”

Puck Moonen verlaat na drie seizoenen Lotto Soudal Ladies. De 23-jarige Nederlandse heeft een tweejarig contract getekend bij Chevalmeire Cycling, de ploeg van oud-wereldkampioene veldrijden Thalita de Jong. “Het voelt nu al als thuis”, zo laat Moonen weten op Instagram.

Moonen maakte in 2017 haar profdebuut bij de damesploeg van Lotto Soudal, maar ze wist namens de Belgische formatie geen overwinningen te boeken. Dit seizoen reed Moonen wel de Setmana Ciclista Valenciana en de BeNe Ladies Tour uit. “Ik geloof echt dat ik bij Chevalmeire de volgende stappen kan zetten in mijn ontwikkeling.”

“Na twee ongelukkige jaren ben ik heel erg blij om mensen te ontmoeten die echt geloven in mijn potentieel als wielrenster. Het voelt nu al als thuis. Ik kan niet wachten tot het seizoen 2020 begint!”, aldus Moonen. Haar toekomstige werkgever zal volgend seizoen een UCI-ploeg worden.

Sportief manager Davy Wijnant wist eerder al Sara Mustonen (per 1 april 2019), Natalie van Gogh, Kelly Van den Steen en Demi de Jong – de zus van Thalita de Jong – aan te trekken.

RIDE Magazine
35 Reacties
05-09-2019 19:16
Proficiat Chevalmeire
05-09-2019 19:21
"Dit seizoen reed Moonen wel de Setmana Ciclista Valenciana en de BeNe Ladies Tour uit."

Een compliment in de categorie "Wat kan ze goed hockeyen he, die meid? "
    05-09-2019 19:28
    Echt hé. Het is als het om wielrennen draait puur peletonvulling.
    Zonder haar looks en daarom de merchandise had ze nooit in het profpeleton rond gefietst.
    05-09-2019 19:38
    De aandacht die ze krijgt is inderdaad een beetje een belediging voor de andere rensters. Maar goed, professioneel sporten leeft alleen bij de gratie van het publiek en blijkbaar zijn er genoeg mensen die er liever naar haar kijken dan naar de sportieve strijd.
    05-09-2019 21:15
    @Groningen: dat gevoel heb ik nou ook altijd. Ik heb totaal niks tegen Puck hoor, maar er zijn echt tientallen Nederlandse dames die vele malen beter presteren en die krijgen minder aandacht. Dat vind ik inderdaad ook ronduit beledigend
    05-09-2019 23:44
    Dat ze alleen rijd in het profpeloton door haar looks is hier al vaak zat geopperd. Vergeten word dat ze nog altijd maar 23 is en wel potentie heeft getoond.
    06-09-2019 00:13
    @randomwielerliefhebber
    Waaruit blijkt dat ze potentie heeft dan? Dit blijkt namelijk niet uit haar wielerresultaten. Ook niet uit resultaten voor haar lotto soudal tijd. Het zou fijn zijn als je deze bewering zou stoelen met enige feitelijke onderbouwing.

    De feiten zijn dat ze eenmaal in haar leven een top 20 (17e) plek heeft gereden en verder nooit een in de buurt daarvan is gekomen. Verder heeft ze nog nooit een UCI punt behaald. Kortom, waaruit blijkt de potentie?
05-09-2019 19:34
Oei, nu moet Lotto een nieuw model zoeken voor hun outfits.
    05-09-2019 19:37
    Die heeft Lotto al! En nog een met wielergenen ook: Cameron Vandenbroucke!
    05-09-2019 21:58
    Wel de publiciteit volgen. De zeker zo aantrekkelijke dochter van Frank Vandenbroucke, Cameron, rijdt al jaren bij Lotto-Soudal en is sinds juli prof. En het is inderdaad bijna beschamend hoe vaak Puck in de publiciteit kwam de laatste drie jaar, terwijl ze niks won en in de meeste koersen voortijdig afstapte. Maar ja, de mannenwereld zag dat graag door de vingers...
05-09-2019 19:36
Je zult het zelf moeten laten zien, een ploeg is slechts een onderdeel. Vol gaan dus en zien waar het schip strand.

Maar als je beste prestaties het uitrijden van een 2.2 en 2.1 koers is zie ik het somber in...
05-09-2019 19:38
A yoke!
    05-09-2019 19:50
    Weet je wat yoke betekent, je zult wel joke bedoelen.
    06-09-2019 00:17
    https://youtu.be/Wn8xLg_X7VE
05-09-2019 19:55
Zucht, ik hoop voor het meisje dat ze inderdaad een stap kan maken en al die geilpijpen die haar volgen ongelijk kan geven.
    05-09-2019 19:57
    Een beetje meer respect voor de redactie mag wel hoor.
    05-09-2019 20:57
    Waar lees jij redactie? Romāins?

    Kijk eens naar haar Instagram.
    05-09-2019 23:37
    Hahah hijs fijn.
05-09-2019 20:08
Was/is het nu "meisjes"peloton of "vrouwen"peloton? Wie zegt overigens dat @SnellePelle de redactie bedoelt? Misschien bedoelt hij jou wel @RV. Nooit te snel conclusies trekken!
    05-09-2019 20:32
    Dat zoef geluid dat je daarnet hoorde was sarcasme dat over je hoofd heen vloog...
    06-09-2019 10:31
    @Illu Hahaha ,waarschijnlijk hebben ze dat geluid ook gemist..
05-09-2019 20:31
Puck bij een zwembad in bikini reclame makend. Het plaatje lijkt te kloppen! (Heeft ze overigens al weer een nieuwe liefde?)
    05-09-2019 21:28
    Yup die heeft ze inderdaad, maar ik wil haar best uitlenen voor een avondje aan je hoor Chasse
05-09-2019 22:40
Mooi dat iedereen hier weet hoe het allemaal werkt in de wielerwereld en blijkbaar mogen alleen rensters die een wedstrijd winnen een contract tekenen en al de rest rijdt er maar op goed geluk rond of is er vanwege de looks.
Nee de uitslagen zijn de afgelopen jaren niet om over na huis te schrijven, maar weten wij veel wat daar de reden van is, het kan van alles zijn(niet genoeg talent, blessures, einde van relatie etc.)
Laat haar gewoon fietsen(of ze nu knap is of niet, of ze nu peletonvulling is of niet), volgens mij begon de meest succesvolste wielrenster van dit moment ook pas op haar 27e met winnen. En niet alle weet ik hoeveel vrouwelijke wielrenners er zijn, zijn er om de wereldtop te halen er zijn er zat die het niet halen en slechts een enkele die het wel halen en de rest doet zijn best.
    06-09-2019 01:29
    Het gaat mijns inziens om de overdreven aandacht voor een zeer matig wielrenster. Terwijl er vele Nederlandse dames de sterren van de hemel rijden en daar minder hanen naar kraaien
    06-09-2019 09:21
    Dat eerste is natuurlijk sowieso volslagen onzin. Er zit een gigantisch gat tussen alleen maar voor de overwinning rijden en sportief 0,0 iets toevoegen aan de sport door nooit de finish te halen van een koers.

    Er zijn legio renners bij zowel mannen als vrouwen die heel veel toevoegen op sportief vlak door als knechten hun kopmannen- en vrouwen bij te staan op de juiste momenten in de wedstrijd. Coureurs die over het algemeen wel tot meer in staat zijn dan alleen maar een koers uitrijden, maar nooit winnen.

    Daarnaast mag ik toch hopen dat we na al die jaren van Puck Moonen in de WT simpelweg kunnen concluderen dat ze gewoon het niveau niet heeft. Als in drie jaar WT je beste prestaties bestaan uit het uitrijden van koersen, dan zegt dat gewoon alles. Dan zijn andere verklaringen wel zo'n beetje uitgesloten.
05-09-2019 23:01
Door de woorden jongen en meisje ook voor volwassenen te gebruiken, blijven wij Vlamingen jong van geest.
06-09-2019 08:13
Het is wel hoe de wereld werkt, aandacht, roem en vermogen vergaren met mooi zijn. Alle recht om te zeggen dat het slim is om die kwaliteiten uit te venten zeker als je je op andere wijze moeilijk de weg naar boven vindt zoals zij. Je zou dit ook nog een als iets van Girl Power kunnen uitleggen maar voor mij is dit niet echt een voorbeeld. Persoonlijk vind ik het meer iets triestigs hebben.
06-09-2019 09:11
Je kan er lang en kort over ouwehoeren, maar als de ene zwembaden wilt verkopen en de andere professioneel wilt instagrammeren, dan is dit voor beide partijen ideaal. Wielrennen is slechts een excuus.
06-09-2019 10:58
Dat worden veel zwembad foto's.

Kunnen de genderneutrale, zure, linksdraaiende tofu vreters weer op los gaan. Maar wel stiekem kijken natuurlijk!
06-09-2019 13:57
Volgend jaar zal Puck hopelijk de benen laten spreken..
07-09-2019 13:42
Hebben de negatievelingen misschien enig idee hoe Puck Moonen in een wielergroep ligt?
Misschien is zij wel heel belangrijk voor de sfeer en moraal.
Er zijn veel renners die daar alle credits voor krijgen.
En dan is er nog zoiets als knechten.....wie weet is zij wel een prima knecht.
    07-09-2019 13:48
    Er is wel een groep waarin ze lekker ligt ja.
03-12-2019 09:07
Ondertussen krijgt ze hier alle aandacht.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine