Primoz Roglic zet in 2026 vol in op vijfde Vuelta-zege
Red Bull-BORA-hansgrohe heeft de puzzel gelegd voor 2026. Met kopmannen als Remco Evenepoel, Jai Hindley, Primoz Roglic, Florian Lipowitz en Giulio Pellizzari binnen de gelederen, moest de Duitse ploeg de kopmannen spreiden over de drie grote rondes om iedereen tevreden te stemmen. Primoz Roglic heeft in zijn laatste contractjaar bij de ploeg de Vuelta a España.
Roglic won de Vuelta al in 2019, 2020, 2021 en in 2024 en zet in 2026 vol in op zijn vijfde eindzege. In 2025 sloeg de Sloveen de Spaanse grote ronde nog over en koos hij voor de Giro d’Italia (DNF) en de Tour de France (8ste). Die wedstrijden zal hij nu links laten liggen.
Hoe het exacte programma van de 36-jarige Sloveen er verder uitziet, is nog niet bekend. Op de persconferentie gaf hij wel aan volgend jaar de Tirreno-Adriatico en Ronde van het Baskenland te rijden. Roglic won de Italiaanse rittenkoers al in 2019 en in 2023, terwijl hij het Baskenland in 2018 en 2021 mocht bijschrijven op zijn palmares.
‘Het beste plan’
Roglic vertelde op Mallorca dat hij in 2026 vooral wil ‘genieten en koersen winnen’. “De koersen waren vorig seizoen het probleem niet, maar de vorm wel. Je weet van tevoren nooit waar je gaat finishen, maar realistisch gezien is dit volgend jaar voor mij het beste plan”, aldus de Sloveen.
Overigens vertelde de Red Bull-renner dat hij ook na 2026 wil blijven koersen. De Sloveen bevindt zich in zijn laatste contractjaar bij de ploeg, maar hoopt ook in 2027 nog in het peloton te rijden. “Ik heb nog veel motivatie en plezier in het fietsen”, was hij kort van stof.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.