Primoz Roglic wist voor de zestiende Giro-rit al hoe laat het was: “Hij is uit respect nog gestart”
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 28 mei 2025 om 09:27

Primoz Roglic wist voor de zestiende Giro-rit al hoe laat het was: “Hij is uit respect nog gestart”

Primoz Roglic begon met hooggespannen verwachtingen aan de Giro d’Italia, maar na twee moeilijke weken – met meerdere valpartijen – gaf de Sloveen er dinsdag de brui aan. Voor zijn trainer Marc Lamberts kwam dit allerminst als een verrassing.

Afgelopen zondag werd al duidelijk dat Roglic – na eerdere valpartijen – niet meer met de beste benen aan het rondrijden was. Niet alleen verloor de Red Bull-BORA-hansgrohe-kopman veel tijd en zakte hij naar de tiende plaats in het algemeen klassement, ook zou er medisch iets aan de hand zijn met de 35-jarige renner.

Tijdens de derde en laatste rustdag kon Roglic niet met zijn ploeggenoten mee voor een reguliere trainingsrit, maar reed hij wel even op de rollen. Dit liep echter niet van een leien dakje. “Primoz had al last toen hij op de rollen amper zestig watt trapte”, schetst Lamberts in gesprek met Het Nieuwsblad. “Hij is nog gestart uit respect voor zijn ploegmaats, die zoveel voor hem hebben gedaan de voorbije ritten.”

De Giro-winnaar van 2023 ondervindt echter te veel hinder van zijn valpartijen. “Vooral zijn crash in de graveletappe naar Siena heeft veel impact gehad. Hij viel op dezelfde schouder als vorig jaar in de Dauphiné. Hij had een paar grote wonden ook, met veel vuil in, waardoor het veel energie kostte om te herstellen. Ook zijn quadriceps is geraakt, waardoor hij pijn heeft bij elke opwaartse trapbeweging.”

Primo Roglic reed eerder in de Giro nog in de roze trui – foto: Cor Vos

Strijdbaar
Het is een zoveelste tegenvaller in de carrière van Roglic, maar de ervaren renner is niet van plan om bij de pakken neer te zitten. “Mentaal lijkt Primoz oké”, aldus Lamberts. “We hebben natuurlijk al wat meegemaakt. Vorig jaar – na zijn opgave in de Tour – zat hij echt diep. Nu is de situatie anders.”

“Uiteraard gaan we onderzoeken of er geen breuken of echte spierblessures zijn, maar voorlopig gaan we daar niet van uit. Na een weekje rust met de familie moet hij zijn voorbereiding op de Tour, met een hoogtestage in Tignes, normaal kunnen afwerken. In dat opzicht heeft hij nu zelfs een weekje extra rust.”

RIDE Magazine
14 Reacties
28-05-2025 10:58
Zijn laatste 9 grote rondes:
- 5x opgave
- 3x eindwinst
- 1x 3de
    28-05-2025 12:44
    Oftewel… Als Primoz niet valt wint hij (meestal).
    Vraag me af of zijn vorige en huidige werkgever zich ooit wetenschappelijk hebben verdiept in deze merkwaardige afwijking.
    Toeval of pech was bij veel valpartijen de reden maar telkens wanneer het toch echt aan Roglic zelf ligt begint iedereen weer hetzelfde mantra te herhalen. “Hij is te laat begonnen met fietsen”.
    Positionering op de fiets, positionering in het peloton, hand-oog coördinatie, reflex, concentratievermogen. Allemaal makkelijk te analyseren en vervolgens te verbeteren. Nu lijkt het er meer op dat ze het uitsluitend willen oplossen met een paar potige knechten rondom Roglic.
    28-05-2025 13:19
    Probleem is ook dat hij ook bijna altijd flink last heeft als hij valt, waardoor hij minstens een week nodig heeft om weer op niveau te komen, als hij al herstelt, want de helft van de keren herstelt hij ook echt niet meer. Gesink had ook dat als hij viel hij bijna altijd wat gebroken had, sommige renners hebben dat gewoon.

    De valpartijen in de grote ronden zijn vaak ook wel echt pech. In 2021, de tour die hij denk ik gewonnen had, rijdt Colbrelli hem gewoon van de weg, in 2022 in de tour komt er een hooibaal vlak voor zijn neus terecht die hij onmogelijk nog kan ontwijken en dit jaar in de giro zit hij gewoon in goede positie achter Pidcock en toch wordt hij weer meegenomen.
    28-05-2025 23:46
    Die hooibaal kwam niet ineens voor zijn neus, het was andersom; die hooibaal stond er al en Roglic positioneerde zijn neus er naartoe.
    29-05-2025 14:10
    En die 1x 3de was een farce. Normaal gesproken had hij daar ook gewonnen of was tweede geworden.
28-05-2025 10:35
Het is natuurlijk altijd makkelijk praten achteraf, maar gezien de toestand van Roglic was het waarschijnlijk beter geweest om Pellizzari eerder de vrijheid te geven en zondag niet te laten wachten. Als al bekend is dat Roglic problemen heeft en hij zakt er op een eenvoudige klim doorheen, weet je wel hoe laat het is.
    28-05-2025 10:38
    Wielrenners en begeleiding zijn meesters in het zichzelf voor de gek houden met hopium. Het is een pro cycling reality distortion field dat erg goed werkt om de werkelijkheid niet onder ogen te hoeven te zien. Heel menselijk.
28-05-2025 10:53
Het is nu weer zo dat Roglic veel schade oploopt bij een valpartij. Lijkt niet geleerd te hebben hoe je de schade kunt beperken/klap opvangen.
    28-05-2025 11:00
    Ik denk dat als je inmiddels 4x bent gevallen dat hoe je hem opvang niet heel veel meer uitmaakt.
    28-05-2025 13:24
    Ik zou zeggen ga vier keer op je bek in een week en laat ons dan zien hoe je goed moet vallen. ;-) :-)
28-05-2025 10:34
“Er zou ook medisch gezien iets aan de hand zijn”. Wanneer is iets medisch en wanneer niet? Is drie keer op je bek gaan medisch? Twee keer? En 1 keer niet? :-) Ik vind het maar een raar onderscheid. Alsof de dokter bepaalt of je lichaam stuk is of niet. Het gaat in mijn ogen helemaal nergens over. Je kunt vorm en talent niet lostrekken van lichaam en ‘iets medisch’. Het creeert een zinloze soap achtige discussie waar blijkbaar het gross van de fans en wielerjournalisten blijkbaar erg goed op gaan. Maar goed ik snap wel meer niet in het publieke domein. Dus het zal wel aan mij liggen. Hilarisch! Veel plezier er mee!
    28-05-2025 12:01
    met "medische" diagnose kun je makkelijker achter privacy redenen verschuilen en zo "niets" prijsgeven, lijkt me
    28-05-2025 13:21
    Mooie cirkelredenatie. Compliment.
28-05-2025 13:23
Ja joh een weekje en dan is Primoz’ lijf weer helemaal peachy. Procycling reality distortIon field.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine