Primoz Roglic verklaart zijn tactische keuzes: “Ik was tenminste op tv”
foto: Cor Vos
vrijdag 25 juli 2025 om 20:03

Primoz Roglic verklaart zijn tactische keuzes: “Ik was tenminste op tv”

Primoz Roglic heeft er een aparte dag opzitten in de Tour de France. De Sloveen trok al vroeg ten aanval, maar al snel werd duidelijk dat zijn poging tot niets ging leiden. Roglic bleef echter doorrijden, waarna hij werd ingerekend en vervolgens er meteen werd afgereden. Uiteindelijk maakte hij een tuimeling in het klassement. “Ik zou er achteraf niets aan veranderen”, aldus Roglic.

“Het was alles of niets voor mij vandaag. Uiteindelijk was het bijna niets”, zei Roglic aan TVSLO. “Ik heb er alles aan gedaan en heb ervan genoten. Ik was tenminste op tv. Misschien niet aan het einde, maar wel na de start”, lachte de Sloveen in zijn kenmerkende stijl. “Ik zou achteraf niets veranderen aan mijn tactiek.”

Florian Lipowitz moest het door die tactiek wel op zijn eentje doen, maar de Duitser kon zijn derde plaats en witte trui veiligstellen. “Ik wist dat ik Oscar Onley zijn wiel moest houden na gisteren. Op die laatste klim heb ik veel nagedacht, je weet nooit hoe je benen zullen reageren op het einde. Maar ik voelde me best oké en ik ben vol gegaan toen ik hem zag lossen. Ik ben superblij met vandaag”, zei Lipowitz aan de organisatie van de Tour.

Toch rekent Lipowitz zich nog niet rijk. “Morgen verwacht ik weer een zware dag. Iedereen zal een poging doen, dus we moeten gefocust blijven. Vandaag was in ieder geval geweldig. Het was ook ongelooflijk om zoveel fans te zien die me aanmoedigden en mijn naam op de weg hadden geschilderd. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Ik had kippenvel tijdens de etappe.”

Ploegleider: “Geen risico om Lipowitz alleen te laten”
Tot slot heeft ook ploegleider Bernhard Eisel zijn zegje gedaan over de laatste bergrit en de tactiek van zijn team. “Roglic had de rit graag gewonnen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt”, zei hij aan Eurosport. “Voor ons was het mooi geweest als Roglic nog vierde of vijfde had gestaan, maar we kennen zijn palmares en dat moeten we ook respecteren. Hij heeft ervoor gevochten.”

“Volgens mij was het geen risico om Lipowitz alleen te laten op de slotklim. Het verschil was maar 20 seconden, dus het had niet veel gelopen”, bleef de ploegleider wat op de vlakte. “We hadden wel gehoopt dat Roglic na zijn aanval nog wat zou kunnen volgen, maar met het extreem hoge tempo lukte dat niet meer.”

RIDE Magazine
31 Reacties
25-07-2025 20:38
Oh Primoz, ik zal je missen als je er niet meer bent
    25-07-2025 22:19
    Ik mis de goede oude Primoz nu al. Dit is niet Roglic. De laatste kilometer killer kiest nu voor de lange vlucht met veredelde bidonplakkers dus weinig kans van slagen. Pog en Vin kijken elkaar het wit uit de ogen en ‘gewoon’ mee peddelen met die twee had hem waarschijnlijk meer kans op een etappewinst opgeleverd.
    26-07-2025 07:58
    Ik mis die oude Roglic niet echt hoor, zat continue in de wielen toen en kwam er op het einde pas over , terwijl we nu een zeer aanvallende Roglic zagen, was mooi om zien. Hij komt sowieso te kort om ooit nog Tour podium te rijden op z’n ouwe dag, dus dan beter maar zo es iets proberen toch.
25-07-2025 21:14
Ik heb zo het gevoel dat dit zijn laatste tour gaat zijn. Hij weet dat er niet meer in zit dan plek 3 en plek 3 boeit hem niets meer. Heeft genoeg gewonnen. Denk dat hij volgend jaar mss de giro-vuelta combi doet. Of gaat die voor de enige ontbrekende kleine ronde? Was zwitzerland toch? Ergens houd ik er ook rekening mee dat hij gaat stoppen. Reed nu meer rond met niet willen vallen, dan echt koersen. Denk dat al die valpartijen en abandons er mentaal wel in zijn gehakt.
25-07-2025 20:36
Tactisch speelde Bora het vandaag en gisteren niet al te slim. Waarom Roglic ten aanval laten trekken terwijl je op je vingers na kunt tellen dat Pogacar een ritzege wel ziet zitten en zijn mannen aan het werk zal zetten? En dat terwijl Roglic mogelijk een cruciale steun had kunnen zijn voor Lipowitz. Uit de woorden van Eisel klinkt door dat Roglic zijn eigen tactiek bepaalt, en gisteren was eigenlijk hetzelfde het geval met Lipowitz.
25-07-2025 21:51
Twee Duitse titelsponsors en Red Bull die groot aandeel heeft in markt Duitsland. Lipowitz zou de eerste Duitser op het podium zijn sinds Ulrich in 2003. En dan gisteren Roglic kosten wat kost zelf erbij laten blijven ipv Lipowitz helpen en vandaag in een kansloze aanval niet enkel zijn klassement omzeep helpen maar ook zijn 5de plek en wel degelijk de 3de plek van Lipowitz.

Eisel die even voor de camera komt beweren dat ze geen 22 seconden hadden kunnen verliezen op een klim van circa 18km. Het is of wel schrijnende arrogantie of ze hebben afspraken gemaakt richting Roglic die hij liever niet (publiekelijk) benoemd en of bespreekt.

Roglic betalen ze dik voor het rijden voor de ploeg, dus hem het "gunnen" voor eigen succes te gaan. Ipv de 3de en daarmee 5de plek veiligstellen is absurd. Daarnaast die "I don't care" getuigde van bar weinig respect richting sponsors. Met een vrij matige ploeg had Lipowitz veel kunnen hebben aan Roglic.
    25-07-2025 21:57
    Kloden reedt podium in de tourin 2004 en 2006.
    25-07-2025 23:08
    Ja en nee of ‘Jein’ zoals de Duitsers zeggen.
    Het knechtwerk, en dan met name van Vlasov, was schrijnend slecht. In de eerste vlakke anderhalve week hadden Lipo en Primoz al achterstand opgelopen, en dat met genoeg knechten die speciaal waren geselecteerd voor het vlakke werk. Vanaf het bergachtige werd het alleen maar erger. Bora/RB is een gezelschap van twee extreem goede renners die het ondanks alle interne mankementen wonderwel wisten te overleven. Lipo staat nu gebeiteld op plek 3 en of Roglic hem nu wel of niet voldoende heeft ondersteund maakt niets uit. Lipo redt zich wel in de diepe finale. Individuele klasse komt altijd bovendrijven. Hij moet volgend jaar alleen hopen op renners die hem goed afleveren en dat was dit jaar ver beneden peil.
25-07-2025 20:34
Lijkt erop alsof hij niet goed in z'n vel zit de laatste paar dagen (ook niet heel gek na de rare Giro-obligatie van zijn bazen en de bevestiging van Lipowitz).
Ik zou hem graag bij Decathlon of Lidl-Trek zien, maar ook daar loopt hij het risico uiteindelijk door een talentvolle fransman ot italiaan uit de schijnwerpers te worden gereden.

In alle gevallen hoop ik dat hij in ieder geval nog éen keer vol en met volle ondersteuning op de Tour kan inzetten.
    25-07-2025 20:39
    Het lijkt mij meer alsof hij afscheid aan het nemen is van de Tour.
    25-07-2025 20:51
    Daar heb ik ook aan gedacht maar dat kan ik me zo niet voorstellen ...
    Hij heeft nog twee, drie, jaar waarin het zou kunnen, 'sur un malentendu' zoals de fransen zeggen.

    Ik gun het hem zo.
    25-07-2025 21:17
    Terug naar Vlab!! Zou zomaar kunnen gebeuren.
    25-07-2025 21:59
    Tja, wie weet @Pseudo_Kenner; Vingegaard dunkt me niet meer bij iedereen geliefd binnen VismaLab. Die zou zo maar kunnen vertrekken inderdaad.

    2020 revisited, én rechtgezet. Zou een mooie knipoog van de geschiedenis zijn.

    La planche de la belle revanche
    25-07-2025 22:05
    De Giro was een vergiftigd geschenk en dat lieten Primoz en zijn trainer ook heel duidelijk weten. Ik denk dat de mentale knak in mei al een feit was en de Tourvonk van Primoz heeft gedoofd. In plaats van zijn vintage sluipmoordenaar jump in de laatste kilometer een schoothondje die hoopt zonder kleerscheuren elke etappe te overleven. Een flauw aftreksel van een groot renner en dat was pijnlijk om te zien. Zijn droge humor heeft hij nog. Zijn winnaarsmentaliteit is even zoek maar niets is zo hardnekkig als instinct. Hopelijk nog één seizoen een paar mooie uppercuts vanaf het rode vod.
    25-07-2025 22:35
    Roglic is gewoon niet goed genoeg meer om de Tour te winnen.

    Ik denk eigenlijk geen grote ronde meer, dus vraag me af wat hij moet doen.

    Klassiekers misschien?
26-07-2025 01:50
Primoz had dit jaar één doel en dat was zo hoog mogelijk in de Tour eindigen. Bora vond echter dat hij de Giro moest rijden en dat deed ie als voorbereiding op de Tour met matige benen en frisse tegenzin. Hij viel, moest weer revalideren en hield er veel langer klachten aan over dan gedacht en dat ging ten koste van zijn grote doel. Als Bora hem nu ook nog eens had gezegd dat ie maar in het gareel moest fietsen en Lipo moest helpen dan was het helemaal feest geweest.
    26-07-2025 11:14
    Ik vind dat ook echt een fout van Bora en ook doodzonde. Het was mooi geweest als we een fitte Roglic hadden kunnen zien.
25-07-2025 21:21
Zwitserland en Spanje Primoz.
Spanje liefst samen met Lipo en Remco die je dan wél de eindzege gunnen. Daarna mag de fiets aan de haak en kun je die twee boys gaan klaarstomen.
25-07-2025 21:44
Een zesde plek voegt niets meer toe voor hem. Dan maar alles of niets en strijdend ten onder gaan. Ik kan wel genieten van zijn vechtlust. Vrees wel dat het beste er intussen af is. Toch jammer dat die Tourzege er voor hem net niet in zat.
    25-07-2025 22:23
    2019 reed hij geen Tour. Dat is achteraf gezien dé gemiste kans.
    26-07-2025 00:15
    2019 had hij met 2 vingers is zijn neus en zijn ogen dicht gewonnen. Maar Jumbo moest zo nodig Groenewegen mee.
    26-07-2025 00:23
    @Rode_Rick, Groenewegen meenemen was heel logisch, dat was het neerlands talent op dat moment.
    Dat neemt niet weg dat Roglic die Tour heel ver zou zijn gekomen. Gewonnen waarschijnlijk.

    Maar met de kennis van achteraf is alles zo makkelijk.
    26-07-2025 00:46
    2019… Het jaar dat Carapaz zijn mooiste cadeau kreeg.
    Ingepakt door Nibali en Roglic die er een roze strik om deed.
25-07-2025 22:04
BORA heeft eigenlijk maar wat lopen aankloten afgelopen etappes, waarbij Roglic en Lipowitz een volkomen eigen koers gereden heben zonder naar elkaar te talen of iets af te stemmen. Het enige dat ze niet gedaan hebben is actief de gaten op elkaar dichten.

Hoewel misschien niet 'slim' heeft het zowel qua exposure als resultaat wél een prima resultaat opgeleverd waarbij zowel Deadelus als Icarus zich veel hebben getoond. Maar ze hadden ook op stekken 5 en 6 deze dwaze dagen kunnen besluiten.
    25-07-2025 22:32
    Het zag er ook niet uit en de kans dat beide in het Icarus scenario zouden belanden was groot. Lipo deed gisteren al een gooi naar de meest onbezonnen vluchtpoging ooit en Primoz is al twee dagen het noorden zoek met dingen doen die hij misschien 10 jaar geleden kon klaarspelen maar nu gewoon knullig overkomen.
25-07-2025 22:08
Hij was vandaag in ieder geval geen grijze muis. Alleen maar volgen en dan op het laatst moeten lossen, dat doen er al genoeg. En dan haal je ook geen ritzege.
25-07-2025 23:08
Zonde eigenlijk, mocht Pogacar nu toch niet naar Vuelta gaan dan had hij daar toch wel voor het record kunnen gaan. Iedereen komt uitgepierd uit deze Tour.

En Roglic rijdt niet voor anderen, dat wist Bora toch wel na die Kuss Vuelta?
    25-07-2025 23:15
    In mijn beleving reed Roglic wél voor Kuss, maar ging hij over de rooie toen hij ook Vingegaard voor moest laten.
    25-07-2025 23:36
    Die Vuelta was zo zwaar getelefoneerd dat ik het zwarte lijstje van UAE blindelings kan invullen.
26-07-2025 00:09
de wegen van rogla zijn ondoorgrondelijk
26-07-2025 00:39
Roglic is een parel voor het wielrennen geweest. Maar hoe is het voor een kampioen om, na jaren bij de allerbeste renners te horen, om er een treetje onder te staan? Om van een team dat een plan rond jou had, te gaan naar een team dat eigenlijk liever Remco had?

De contracten zijn allemaal al getekend, maar ik verwacht dat het moeilijk zal zijn om met dezelfde wilskracht al die trainingen af te werken. Waarschijnlijk wordt het a la Ewan afgekocht als het komende lente niet meer lijkt te klikken.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine