Primoz Roglic overleeft gravelrit: “Drie jongens momenteel sterker, maar ik ga nog kansen krijgen”
foto: Cor Vos
maandag 8 juli 2024 om 08:07

Primoz Roglic overleeft gravelrit: “Drie jongens momenteel sterker, maar ik ga nog kansen krijgen”

Primoz Roglic kwam een paar keer in de verdrukking tijdens de gravelrit van de Tour de France. Toch verloor de kopman van BORA-hansgrohe uiteindelijk geen tijd op de concurrentie. “Ze rijden heel sterk, maar ik zal zeker nog kansen krijgen”, concludeerde hij naar afloop voor de camera van FloBikes.

Roglic denkt dat zijn ervaring hem geholpen heeft in de gravelrit. Hij reed een paar keer op achterstand, maar keerde telkens weer terug. “Natuurlijk helpt mijn ervaring. Op mijn leeftijd ben je te oud om nerveus te zijn”, glimlachte de 34-jarige renner. “Ik bedoel: je moet kalm blijven. En iedereen heeft geweldig werk gedaan. De rit ligt nu achter ons, nu moeten vooruitkijken naar de volgende etappes.”

De Sloveen heeft nog niet vaak dergelijke ritten meegemaakt. “Ik begon ooit met fietsen op de weg. Nu doen we soms kasseien, soms zelfs gravel. Er komen steeds nieuwe ervaringen bij. Het is leuk om daar onderdeel van te zijn.”

Blij en trots
Roglic staat op dit moment vierde in de Tour de France. Zijn achterstand op geletruidrager Tadej Pogacar bedraagt een minuut en 36 seconden. “Ik ben zeker blij en trots met de plek waar ik sta”, kijkt hij terug op de eerste week. “Ik heb alles gegeven wat ik in me had. De jongens die voor me staan, zijn momenteel gewoon sterker. Maar er komen nog twee weken, hè. Ik moet gewoon gezond blijven. Dan gaan er zeker nog kansen komen.”

RIDE Magazine
13 Reacties
08-07-2024 08:43
Van de top 4 is Roglic wel mijn favoriete renner, met de hoogste gunfactor. Lekker laconiek altijd.
    08-07-2024 10:16
    Ik vind hem zo fake overkomen hij laat nooit zijn ware kanes zien
    08-07-2024 11:54
    LoL, fake . . . Man als er iemand echt zichzelf is dan Primoz wel.
08-07-2024 08:24
Prachtig al die verschillende karakters binnen het wielrennen. Dat maakt het leuker.
08-07-2024 10:05
Ik denk dat er meer dan drie sterker zijn dan Primoz, maar ik hoop dat ik ongelijk heb.
08-07-2024 08:35
Een hele opluchting voor de Roglic fans ook dat hij gisteren ongeschonden is doorgekomen. Hij staat er goed voor in het klassement, zijn tijd komt nog wel. Of het voor de eindwinst is zal vooral van Pogacar afhangen maar ik zie Roglic zeker wel op het podium eindigen deze Tour.
08-07-2024 10:02
Een probleem voor Roglic zou wel eens de val kunnen zijn die Vlasov gisteren maakte. Zal meesterknecht Vlasov verder deelnemen aan deze Tour?
08-07-2024 10:18
Die redbull onzin heeft ze nog geen vleugels gegeven
08-07-2024 10:19
Mooi die rol van Roglic als oude vos die ze de pis niet lauw maken. Hij weet de schade tot nu toe goed te beperken, al heeft hij af en toe een beetje geluk nodig met het koersverloop. En het ziet er niet slecht uit voor hem. Zijn conditie is wel eens beter geweest, maar hij doet zeker nog mee, blijkt m.n. uit de tijdrit.

Of Vingegaard het tot het einde gaat trekken blijft een vraagteken, en Pogacar en Evenepoel hebben al vaker hun problemen gekend naar het einde van zo'n ronde toe. Voor Tourwinst zou echt alles moeten meezitten, maar voor het podium doet hij volop mee.
08-07-2024 09:11
Hij is een beetje door het oog van de naald gekropen want had gisteren, in een ietsie ander scenario, zomaar 4-5 min aan de broek kunnen krijgen. Mocht Vingegaard nog een ploeggenoot zoals Laporte of van Aert in kopgroep gehad hebben.
    08-07-2024 09:48
    Of UAE kopwerk had gedaan ipv niet te rijden omdat Ayuso niet beter was als Roglic in de gravel. UAE had maar 1 doel. Vingegaard isoleren. Dat is voor hun niet gelukt, omdat de renners van VLaB in de breedte sterker waren als UAE. Zelfs na het wegvallen van Benoot en Tratnik door pech
08-07-2024 09:16
Misschien kan hij echt niet beter, of hij is heel economisch aan het rijden. Evenepoel lijkt moeite te hebben naarmate het zwaarder wordt, Pogacar heeft Giro in de benen, Vingegaard zal mindere basis hebben, misschien gaat Roglic voor de laatste zware week. Zou het wel interessant maken.
08-07-2024 11:51
Heb het idee dat Rogla niet echt super is wat nodig is om de TdF te kunnen winnen.

De impact van de verandering?

Reacties zijn gesloten.