Porte na tijdstraf: “Frustrerend, maar wil nog steeds winnen”
woensdag 20 mei 2015 om 11:09

Porte na tijdstraf: “Frustrerend, maar wil nog steeds winnen”

Richie Porte laat zich ondanks de tijdstraf van twee minuten voor het aannemen van een wiel van een renner uit een andere ploeg niet uit het veld slaan. “Ik kan er niets meer aan doen, dus moeten we nu vooruit kijken als team. Niemand hoeft eraan te twijfelen hoe graag ik deze wedstrijd nog steeds wil winnen”, zegt hij woensdag op de website van zijn ploeg Sky.

Porte baalt enorm van de straf, die hem in het klassement van de Giro d’Italia liet duikelen van de derde naar de twaalfde plaats. Hij voelt er echter niets voor om stevig van zich af te bijten. “Ik moet uitkijken wat ik zeg, al had ik dat misschien niet gedaan als je me gisterenavond had gesproken”, geeft hij als reactie op de sanctie. “Het is frustrerend, maar ik heb er nu niets meer aan om te zeuren en te klagen.”

Tijdens het bewuste moment in de slotfase van de tiende etappe schoot het geen moment door zijn hoofd dat hij handelde in strijd met de regels. “Ik reed lek en voordat mijn ploegmaten me hadden kunnen bereiken, was Simon (Clarke, van Orica-GreenEDGE) gestopt om zijn wiel te geven. Het gebeurde in een fractie van een seconde. Je denkt alleen maar: hoe kan ik zo min mogelijk tijd verliezen.”

Ondanks de vervelende uitkomst is Porte zijn landgenoot Clarke nog steeds dankbaar. “Het was een enorm sportief gebaar. Om een sporter uit een ander team zo te helpen, dat is in mijn ogen wielrennen op zijn best. De sport is de afgelopen jaren vaak negatief in het nieuws geweest, maar dit was een heel speciaal moment. Simon is een vriend en dat heeft hij gisteren nog eens laten zien.”

Vanuit de hele wielerwereld was er veel bijval voor Porte en Clarke en verontwaardiging over de straf. “Het is geweldig om zoveel steun te krijgen. Dat betekent erg veel voor me.” Porte is dan ook enorm gemotiveerd om zich terug te knokken. “Er komen nog wat zware etappes aan. Het hele team is er enorm op gebrand om tijd terug te pakken.”

RIDE Magazine
61 Reacties
20-05-2015 13:10
Ach, hoe je het ook went of keert. Ik kan me voorstellen dat je in de heetst van de strijd niet nadenkt maar gewoon doet. Dan denk je niet aan dat soort regels.
20-05-2015 13:35
Om zoals rv het bij het voetbal te houden, geen woorden maar daden. Ieder spuit zijn gram maar zoals vaak zonder enig initiatief, peleton ging gewoon van start, the show must go on!
20-05-2015 15:17
En nogsteeds heeft niemand het over de regelgeving.. Ik heb nog niets dekkends gezien.. Alleen de regel over technical assistance personnel waaronder ploeggenoten en collega renners dus niet vallen..
20-05-2015 15:33
@Spaakje

Tuurlijk, hoe meer zielen hoe meer vreugd enzo!
20-05-2015 15:38
Natuurlijk niet slim van Sky dat ze regels niet weten....ik zou de ploegleider omwisselen...maar ik vind dit ook willekeur..iets zegt mij als dit Aru was over komen....had hij geen tijdstraf gehad....willekeur dus...
20-05-2015 15:39
Na dit schandalige interview rest de jury van de Giro niets anders dan hem uit koers te nemen.
20-05-2015 18:20
Zoals Porte vandaag reed is niet voldoende om te winnen, 31ste op 1 minuut 02. Top 10 halen in het eindklassement moet wel mogelijk zijn met zijn goede tijdrit.
20-05-2015 18:42
ik hoop nu stillekes aan dat hij de giro wint, alhoewel het me niet meer mogelijk lijkt.
20-05-2015 18:55
parkkoe
Hoe kan het toch zijn dat van de pakweg vijf ''scenarioos'' de slechtste werd gekozen(door een zeer ervaren renner) om een vervelende, maar terechte tijdstraf aan de broek te krijgen van de commissie? Een te weinig in het rood gereden (Porste's eigen uitspraak) of toch ''Spaans benauwd''?
21-05-2015 00:24
Waarom komt de rol van de ploeg(leiding) van SKY zo weinig aan bod in (bijna) alle reacties. SKY en ploegleiding hebben volkomen gefaald. Ze kenden de regels niet (of hebben die niet goed gecommuniceerd toen het er op aan kwam), de renners kenden de regels niet of onvoldoende ( wel nodig als je professional bent), Porte had geen of onvoldoende ploeggenoten in zijn buurt om te helpen hem te depanneren en terug te brengen, er was geen mogelijkheid (of niet aan gedacht)om hem een andere fiets te geven (snelste mogelijkheid om weer verder te rijden ). Noch een SKY auto noch een renner zoals Henao die ongeveer dezelfde afmetingen van fiets heeft waren inde buurt, Porte stond aan de verkeerde kant van de weg (links) en slechts 3 renners wachtten hem op terwijl 4 anderen inmiddels doorreden en meer dan een minuut voor hun Porte eindigden, de kopman waar alles voor moest wijken en waar miljoenen in zijn geïnvesteerd om hem de Giro te laten winnen. Sky heeft wat mij betreft alles fout gedaan en zijn in dit geval amateurs gebleken. Brailsford dient heel goed in de spiegel te kijken i.p.v. de jury te bekritiseren want die hebben slechts de regels gevolgd en toegepast. En zoals Flecha op Eurosport terecht opmerkte, er is een groot verschil tussen sportmenship en friendship voor wat Clark en Porte betreft.
21-05-2015 00:31
Ik heb dat inderdaad aangeduid, 0 hand in eigen boezem en mooi verscholen achter verontwaardigde tweets van de 'the usual suspects'. Ze zijn er daarentegen ook niet als dwazen tegenin gegaan dus daar haal je alvast een stukje van dat besef uit.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine