Geeft Pogacar zaterdag een vlucht de ruimte? “Hangt er vanaf wie er meezitten”
Video Na dertien etappes staat Tadej Pogačar op vier ritzeges in de Tour de France, nadat hij vrijdag de klimtijdrit naar Peyragudes wist te winnen. Dat deed hij met een grote voorsprong van 36 seconden op zijn rivaal Jonas Vingegaard, waardoor Pogačars voorsprong in het klassement nu nog groter is. “Ik ben super blij, want deze tijdrit was een groot vraagteken. Al sinds december”, verklaarde Pogačar.
“Ik wilde alles perfect doen, maar de ploeg heeft geleverd. Alles was op topniveau”, ging de Sloveense kopman verder. “Ik begon goed aan de dag en had een goed gevoel vanmorgen. Daarna had ik een goede voorbereiding op de tijdrit. Ik wilde all out gaan van start tot finish en er vol voor gaan. Ik blies mezelf bijna op aan het einde, maar zag de timing (boven de finish, red.) en dat gaf mij een extra push, omdat ik zag dat ik ging winnen.”
In tegenstelling tot Vingegaard, die met bijna een volledige tijdrituitrusting van start ging, koos Pogačar voor een reguliere klimfiets. “Dat was de belangrijkste beslissing, welke fiets ik zou kiezen? We racen altijd op deze fiets, 99 procent van de tijd rijden we hier op. We hebben het berekend en als je niet al je kracht kwijt kan, zoals op de tijdritfiets, dan zou je op dezelfde eindtijd uitkomen. Ik rijd comfortabeler op deze klimfiets, en dat heeft goed uitgepakt voor mij.”
“Ik wilde ook zonder radio rijden, want de tactiek was om vol gas te gaan. Ik volgde de verschillen allen bij de tussenpunten. Bij het eerste tussenpunt had ik al vijf seconden in het groen, dus dat gaf motivatie. En bij het tweede meetpunt was de voorsprong nog groter, dus toen wist ik dat mijn tempo goed bezig was”, legt Pogačar uit.
“Ik wilde mij niet opblazen aan het begin, maar dat gebeurde bijna wel aan het einde. Met nog 3 kilometer te gaan heb ik even adem gehaald om wat bij te komen”, geeft hij nog aan. “Ik wist dat de laatste kick supersteil zou zijn, dus ik wilde daar wel aankomen met een goed gevoel in mijn benen.”
WielerFlits vraagt Pogacar na afloop nog hoe hij de kansen van de vlucht op zaterdag inschat. “Het hangt ervan af wie er aanvallen en hoe het team zich voelt, maar ja, als de vlucht sterk genoeg is dan kunnen ze het altijd halen. Er is namelijk maar een team om het te controleren en dat zijn wij”, eindigt hij.

En die paar keren dat hij echt door iemand werd gekraakt in het verleden en kapot zat, bleek dat je 't wel degelijk aan hem ziet als hij kapot gaat.
Je zou bijna gaan denken dat hij uit zijn nek lult wanneer hij zegt dat hij het moeilijk heeft deze Tour.
Evenepoel heeft branie/is arrogant, maar dit trek ik nog minder. Die valse bescheidenheid, of gewoon staalharde leugens terwijl de hele wielerwereld het anders ziet. Een mens zou nog gaan denken dat hij iets te verbergen heeft met dat constante downplayen.
Jeetje, wat heftig om te lezen.. En wat zal hij opgelucht zijn..
Stond Remco niet te scherp voor aanvang van de Tour en krijgt hij daar na een zware kleine 2 weken daar nu niet de rekening van gepresenteerd?
Hij zou vooraf lichter zijn geweest dan ooit voor een Ronde, om bergop beter mee te kunnen, maar het risico voor iemand die van nature geen klimgeit carrosserie heeft of buitenaardse vermogens trapt zoals Pogacar, is dat een zware 3 weekse ronde te veel van het lichaam vraagt waardoor zo’n renner te snel opbrandt. Wellicht ook nog eens geholpen door verkeerde voeding gedurende de Tour want zijn hele team komt zwak over.
Hij is een levende legende en het is prachtig om hem elke keer in actie te zien.
Het is alleen jammer dat het geen Nederlander is
Elke nieuwe etappe is een nieuwe film of nieuw boek. Niemand weet vooraf hoe het zal eindigen. En het tijdperk van Pogacar zal ook een keer eindigen. Misschien wel vandaag.
Als iemand de beste is lijkt het vanzelf te gaan maar zo gaat het natuurlijk niet. Aan de top blijven is moeilijker dan aan de top komen. Misschien worden de prestaties van Pogacar te kort gedaan door het als vanzelfsprekend te zien en er zuur op te reageren