Wout Poels snelt naar tijdritwinst in Parijs-Nice, Sánchez blijft leider
Wout Poels heeft de individuele tijdrit van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. Onze landgenoot van Sky was in de 18,4 kilometer lange vierde rit elf seconden sneller dan Marc Soler. Julian Alaphilippe was derde op zestien tellen. Poels schuift op naar de tweede plek in het algemeen klassement, waarin Luis Léon Sánchez met succes de koppositie verdedigde.
Poels zette een indrukwekkende prestatie neer op het glooiende parcours, waarvan de eerste acht kilometer omhoog liep aan gemiddeld 3,5 procent en de weg vervolgens grotendeels in dalende lijn richting de finish in Saint-Etienne ging. De Nederlander was de snelste bij het eerste tussenpunt en bouwde zijn voorsprong in het tweede deel verder uit.Vorig jaar won de Sky-renner één keer, namelijk de slotrit in de Ronde van Polen. In 2018 staat de teller na een maand koersen al op twee; naast deze tijdritzege in Parijs-Nice won hij in de Ruta Del Sol ook al een etappe. In de koninginnenrit naar La Guardia de Jaén was hij de sterkste op de slotklim.
Van Baarle
Ignatas Konovalovas trapte vanmiddag de tijdrit af en klokte 29’55”. Lars Boom was de tweede renner op het parcours, maar kwam met 30’41” niet aan de tijd van de Litouwer. De eerste écht scherpe tijd kwam van Poels’ ploeggenoot Dylan van Baarle, die als twaalfde startte. De 25-jarige hardrijder zette met 26’21” een score neer die lange tijd standhield en hem uiteindelijk de zestiende plaats opleverde.
David De la Cruz was de eerste die de tijd van Van Baarle verbeterde, maar de Spanjaard zag Simon Yates en Sergio Henao sneller klokken. Vervolgens reed Poels met een gemiddelde snelheid van ruim 43 kilometer per uur naar 25’33”, terwijl op dat moment de top 10 nog moest binnenkomen. Echter niemand kwam er nog aan te pas; Marc Soler kwam op elf seconden nog het dichtst bij de tijd van de Nederlander in de buurt.
[pcs-result id=”180678″]

En omdat Sky gewoon heel veel goede tijdrijders heeft natuurlijk. Kiryienka, Froome, Thomas, DL Cruz, Castroviejo, Kwiato, Henao en Poels zijn allemaal (sub)top in (specifieke) TTs. Enige reden dat ze wisselvallig lijken is omdat ze niet altijd vol mogen gaan, voornamelijk in grote rondes.
+1
@mess, Je scheert even een hele ploeg en al zijn (ex) renners over een kam. Heb jij bewijzen voor structureel doping gebruik binnen die ploeg? Enige dat we weten is dat dat zaakje daar stinkt. Maar niemand weet wat er zich daar afspeelt, net zoals we dat overigens niet weten bij de andere ploegen.
Gelukkig verloor ala bergop tijd anders had ie met zijn daaltechniek ruimschoots gewonnen en werden de ruiten bij QS ingegooid vanavond.
Bizar ook, eerst hadden ze veel te veel geld bij SKY, dat lijkt flink naar de achtergrond .
TykkeThor - 7 maart 2018 om 17:45
Als Chaves tiende kan worden in dezelfde tijdrit en de top 10 niet bepaald gevuld is met supertijdrijders is een overwinning van Poels toch niet zó verdacht?[/quote]
Misschien niet, maar enthousiast kan ik er zeker niet van worden. Eerder het tegenovergestelde.
Laat ik toevoegen dat hoe Sky het als enige voor elkaar krijgt keer op keer bij legio renners het tijdrijden enorm te verbeteren zonder dat er ook maar een greintje aan klimvermogen wordt ingeboet (dat neemt zelfs ook nog toe), uiterst, maar dan ook uiterst merkwaardig is.
Haha, lekker hypocriet. De ene insinuatie na de andere betreft Van Aert, maar hier doe je als een klein kind een oproep naar de redactie om alle insinuaties over Poels te verwijderen.
Heb hem bejubeld zaterdag maar idd zijn kliniekbezoeken en spinning wheels trokken de nodige aandacht. Bij Poels lijkt er vooralsnog geen vuiltje aan de lucht tot op heden. Waarom je er kleine kinderen bij moet halen is me nog niet duidelijk, je lijkt me oud en wijs genoeg.
@ss
Het wachten is op de vingerwijzing naar Dumoulin die naast beter in de tijdrit ook nog beter is gaan klimmen, logisch gevolg als je wattage toeneemt, plus plus wordt geen min natuurlijk. En by the way kijk eens naar zijn buik, die is er niet, essentieel om diep te kunnen liggen in tijdrithouding zowel voor optimaal krachtoverbrenging alswel aerodynamica.
Wout Poels is nog nooit op doping positief bevonden.
Ook niks, dat er op wijst.
Deze jongen heeft jaren verloren door z´n valpartij in de Tour de France van 2012.
Knap van hem, dat hij toch uiteindelijk zijn ware talent kan laten zien.
@kirsipuu: wat ethiek betreft: denk je dat een renner dat interesseert als hij bij sky 1miljoen meer kan verdienen dan elders? Wees niet zo naïef man. Komt nogal kinderlijk over
Mijn punt is; als matige tijdrijders als Chaves en Yates toch redelijk kort kunnen eindigen blijken tijdritcapaciteiten minder belangrijk op dit parcours. Dat een redelijke tijdrijder(laten we niet vergeten dat Poels bij QS al goede tijdritten reed) met goede klimmersbenen de zege pakt lijkt me dan niet zo heel bijzonder.
Allemaal veel verdachter dan voor Sky rijden ja. Juist. Kliniekbezoeken en spinning wheels dateren trouwens al van vorig jaar, dus er was geen enkele aanwijzing om Wout zwart te maken na het WK. Geen ziektes, geen attesten etc. Maar dat deed je dus wel.
Nu ben je er plots als de kippen bij om anderen het zwijgen op te leggen. Dat heeft inderdaad veel weg van een klein kind-gehalte.
Ik heb Dumoulin nog geen mutantenprestaties zien leveren bergop hoor. Dumoulin kan redelijk aanklampen en heel af en toe in de laatste kilometer nog eens wat versnellen, maar meer ook niet.
[i]edit wf: onzin. graag ontopic. zonder insinuaties[/i]
Hou het bij QS(je eigen keuken) jong die gedrieen aankomen in Roubaix met grote voorsprong. Als Ala gewonnen had was het het oog van Meester Patrick natuurlijk.