Ploegleider Maassen voor ‘zwaarste rit in tien jaar’: “Houden rekening met elk scenario”
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 19 juli 2023 om 12:02

Ploegleider Maassen voor ‘zwaarste rit in tien jaar’: “Houden rekening met elk scenario”

Jonas Vingegaard deelde dinsdag in de tijdrit een mokerslag uit aan zijn grote rivaal Tadej Pogacar, maar de eindzege is zeker nog niet binnen voor de Deen. Vandaag staat namelijk de koninginnenrit op het programma in deze Tour de France: een etappe met meer dan vijfduizend hoogtemeters, met in de finale de gevreesde Col de la Loze.

Frans Maassen, een van de ploegleiders van Jumbo-Visma, keek voor de start met VTM vooruit naar een loodzware onderneming door de Alpen. “Het is de zwaarste etappe van de laatste tien jaar”, is de oud-renner stellig. “Je moet weer 100 procent je niveau halen. Het is voor Jonas en de andere mannen weer een uitdaging om zo’n zware etappe te controleren. We houden rekening met elk scenario.”

De grote vraag is: wat is Tadej Pogacar van plan op weg naar Courchevel? “UAE Emirates moet er eigenlijk vroeg aan beginnen”, denkt Maassen. “Maar dat kan ook in ons voordeel zijn. Ik weet niet wat ze van plan zijn, maar we zijn op alles voorbereid. Het zal een superzware dag worden en dat moet eigenlijk in het voordeel van Jonas zijn. Maar: hij moet wel elke dag zijn niveau halen. Ook Jonas mag geen slechte dag hebben.”

“We gaan het zien, de sterkste zal wel bovendrijven. Jonas ziet er goed uit en we hebben vertrouwen in vandaag, maar het zal voor iedereen weer een superzware dag worden”, aldus Maassen.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
4 Reacties
19-07-2023 12:13
Spanning stijgt. Is ook niet vreemd op Frans z'n oude dag. Dat ie dat nog mee mag maken.
Ik zou niet in z'n schoenen willen staan. Zelf bij mij begint het te kriebelen (maakt mij niet uit wie er wint, maar dan gezien vanuit het standpunt van de huidige gele truidrager).
19-07-2023 12:14
Scenario Froome uit de Giro 2018
19-07-2023 12:25
Als hij vroeg gaat moeten ze hem gewoon laten rijden en dan als ploeg tempo rijden. Sowieso, als ze niet naar anderen kijken en gewoon etappe rijden op hoog eigen tempo is er niks aan de hand.
    19-07-2023 15:04
    "The Black Crowes" zoals de Sky ploeg destijds werd genoemd. Wat was dat een drama-Tourtijd zeg. Er waren dagen bij dat ik als groot wielerliefhebber nadat Sky de gele trui in de ploeg had, niet meer keek.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine