Pieter Weening volgt zichzelf op als laatste Nederlandse ritwinnaar Giro
zondag 18 mei 2014 om 21:46

Pieter Weening volgt zichzelf op als laatste Nederlandse ritwinnaar Giro

Pieter Weening

foto: Sirotti

Vandaag wist Pieter Weening de Giro-etappe van Lugo naar Sestola te winnen. Voor de 33-jarige Fries van Orica GreenEDGE is het niet zijn eerste winst in de Italiaanse rittenkoers: In de Giro van 2011 won hij de vijfde rit naar Orvieto. Weening volgt zichzelf dus op als laatste winnende landgenoot in de Giro.

Pieter Weening

Op 11 mei 2011 sloeg Pieter Weening zijn slag in de Giro door op enkele wegen die ook in de Strade Bianche verreden worden, weg te springen uit het peloton. Op de slotklim hield de toenmalig renner van Rabobank zijn voorsprong op het aanstormende peloton vast en boekte daarmee de achtste profzege uit zijn carrière. Weening mocht zelfs nog vier dagen de roze leiderstrui dragen, maar verloor deze in de rit naar de Etna aan de latere eindwinnaar Alberto Contador.

Pieter Weening

Pieter Weening is naast de laatste Nederlandse ritwinnaar in de Giro, ook nog steeds de laatste landgenoot die een Touretappe wist te winnen. 9 juli 2005 zal nog lang in het geheugen van Weening gegrift staan. Op 24-jarige leeftijd was hij met de Duitser Andreas Klöden in de aanval in de etappe naar Gérardmer. Uiteindelijk mocht de Rabo-renner juichen, nadat hij met een miniem verschil de coureur van T-Mobile versloeg. Tussen beiden zat slechts 0.0002 seconden.

Bauke Mollema

De laatste Nederlander die een etappe wist te winnen in de Vuelta is sinds vorig jaar Bauke Mollema. De Belkinrenner zag zijn kansen op een goed klassement verloren gaan in de ritten daarvoor, maar in de zeventiende etappe sloeg hij zijn slag, door in de laatste kilometer uit het peloton te ontsnappen in de straten van Burgos. In het peloton werd getwijfeld, waardoor Mollema zijn voorsprong niet meer uit handen gaf en zo zijn ploegmaat Lars Boom (2009) opvolgde als laatste ritwinnaar in de Spaanse drieweekse rittenkoers.

Lees ook:
Pieter Weening wint bergrit naar Sestola

RIDE Magazine
RIDE Magazine