Pieter Weening: “Mijn Giro is nu al geslaagd”
woensdag 11 mei 2011 om 18:22

Pieter Weening: “Mijn Giro is nu al geslaagd”

foto: Sirotti

Pieter Weening kende vandaag in de Giro d’Italia een van de succesvolste dagen uit zijn carrière. De Fries won de etappe naar Orvieto en veroverde de roze leiderstrui. “Het was een zware dag. Ik ben erg blij met deze overwinning,” vertelde hij na afloop voor de tv-camera’s.

Twee dagen na het overlijden van Wouter Weylandt draagt hij zijn zege op aan zijn verongelukte collega. “Deze overwinning is ook een beetje voor Wouter Weylandt. Ik heb hem maandag op de grond zien liggen. Ik had een lekke band en moest van achteruit terug komen. Ik was erna ook erg bang. Dit geeft me weer motivatie.”

Weening is niet van plan zijn leiderstrui zonder slag of stoot af te geven. “De roze trui is natuurlijk erg mooi voor mij. Ik wil hem zo lang mogelijk verdedigen. We zien hoe ver we komen. Mijn Giro is nu al geslaagd.”

Lees ook:
Pieter Weening wint over de Strade Bianche in de Giro d’Italia
Verhoeven: “We hoopten stiekem op roze”

RIDE Magazine
RIDE Magazine