Pieter Weening: “Eventueel op zoek naar een ander team”
Pieter Weening wil nog niet aan stoppen denken. De 38-jarige Fries ziet de hoofdsponsor van zijn huidige ploeg Roompot-Charles afhaken, met een mogelijk einde van de ploeg tot gevolg. Dat betekent nog niet het einde van de loopbaan van Weening.
“Ik wil niet op de zaken vooruit lopen, maar als er geen nieuwe geldschieter komt, dan ga ik eventueel op zoek naar een ander team”, zegt Weening tegen Omrop Fryslan. “Maar alleen als het mij nog leuk lijkt en ze mij graag willen hebben. Het moet wel van beide kanten komen natuurlijk.”
Voor Weening zit er geen haast achter de zoektocht naar een nieuwe ploeg. Hij weet wel dat ploeggenoten druk bezig zijn. “De meesten zoeken nu andere ploegen, want zij willen wel ‘renner’ blijven. Daarom moet er wel druk komen om een nieuwe hoofdsponsor te vinden. Sommigen zullen dus wel met stress zitten”, geeft Weening aan. Sinds 2016 koerst de ervaren klimmer voor de Roompot-ploeg.
En zelfs dan blijft het nog sumier. Een ideale situatie is twee PCT ploegen en twee ploegen in de WT. Maar zoals het er nu uitziet heeft Nederland volgend jaar slechts één WT ploeg, en that's it.
Bizar.
overige mannen voor wie het in mijn ogen lastig gaat worden:
- Van Staeyen (rijd rond als een natte krant dit seizoen)
- Timmermans
- Leysen
- Livyns
- Van Ginneken
Hebben allen weinig gepresteerd en/of laten zien.
Voor Van Schip verwacht ik wel een WT ploeg en ook van Poppel, Lammertink, Steels, De Bie en Boom kunnen nog prima mee op PCT niveau of als knecht in de WT