dinsdag 18 april 2017 om 12:17
Philippe Gilbert plaste bloed bij dopingcontrole
Heel uitbundig heeft Philippe Gilbert zijn vierde zege in de Amstel Gold Race niet kunnen vieren. De Belgisch kampioen doorstond de plichtplegingen na zijn overwinning met een van pijn vertrokken gezicht. Gilbert bleek de wedstrijd te hebben gewonnen met een gekneusde nier, opgelopen bij een valpartij in de koers.
Toen de 34-jarige Belg bij de dopingcontrole bloed plaste werd snel duidelijk dat er iets mis was. “Toen ik viel, deed het pijn. Maar toen ik terugkeerde in koers, ging het steeds beter en beter en verdween de pijn”, zei hij gisteren. “Helaas keerde na de finish de pijn terug in mijn onderrug. Met de ploegdokter is besloten om naar het ziekenhuis te gaan voor een check-up. Gelukkig is het niet iets erg. Als alles goed gaat, kan ik over een week weer beginnen met trainen.”
“Hij plaste bloed bij de dopingcontrole. Het eerste wat hij zei is dat hij het toch jammer vond dat hij niet kan voortzetten”, vertelde koersdirecteur Leo van Vliet gisteren in WielerFlits Live.
Het getuigt van ontzettend veel doorzetting om na die val door te rijden... hij zegt elders (in het Nieuwsblad) dat hij amper kon versnellen van de pijn, maar eens hij op snelheid was kon hij uiteindelijk Kwiat toch inhalen.
Ik heb genoten van deze topper !! Hopelijk haalt hij de giro
Zijn shirt was anders wel zwaar gehavend, dus die val is er geweest.
En bloed in urine komt niet door een gevalletje doping maar door schade ergens in de urinewegen: blaas t.e.m. puntje van je fluit.
Volgens mij heeft ie zelf gezegd dat ie hij tijdens de koers geen pijn had, dan is het enige wat ik zeg dat ze "goede" pijnstillers hebben bij Etixx. Is dat nou zo'n gekke opmerking?
Het plassen van bloed heeft hier niets mee te maken trouwens.
De nieren zijn het orgaan dat de urine produceert, die vervolgens naar de blaas gaat en vervolgens wordt uitgeplast. Wanneer iemand dat bij een val zijn nieren beschadigt, dan zal dit bloed zich in het nierbekken verzamelen en aldaar vermengen met urine. Omdat hemoglobine een zeer sterke kleurstof is zal enkele druppels bloed de urine al rood kleuren. het verschijnlijk dat enkele druppels bloed de urine aankleuren noemen we ook wel "bloed plassen". Een scheurtje in de nier is veruit de meest waarschijnlijke verklaring voor bloed plassen. Medicijn (doping) gerelateerde bloedplassen komt niet tot nauwelijks voor. Kortom zelfs als Gilbert vol doping had gezeten, dan was dit waarschijnlijk niet de oorzaak van het bloedplassen.