‘Petjesgooier’ naar Mathieu van der Poel kan rechtszaak ontlopen als ze akkoord gaat met eisen vakbond
vrijdag 7 juni 2024 om 15:48

‘Petjesgooier’ naar Mathieu van der Poel kan rechtszaak ontlopen als ze akkoord gaat met eisen vakbond

De vrouw die tijdens Parijs-Roubaix een petje gooide naar Mathieu van der Poel heeft een aangifte van de Franse wielervakbond aan haar broek, maar rennersvakbond UNCP is bereid die aanklacht neer te leggen. Daarop stelt de vakbond wel drie eisen waar de Vlaamse vrouw aan moet voldoen, waaronder openlijke excuses voor haar actie in de finale van Parijs-Roubaix.

Volgens WielerRevue heeft de UNCP (Union Nationale des Cyclistes Professionnels), een rennersvakbond die is aangesloten bij de CPA, aangegeven dat zij de rechtsgang willen stoppen als de Belgische vrouw akkoord gaat met drie voorwaarden. De vakbond wil dat ze erkent dat ze met een pet naar Van der Poel gegooid heeft.

Daarnaast moet de vrouw als vrijwilliger aansluiten bij ‘Les Amis de Paris-Roubaix’, een vereniging die elk jaar de kasseienstroken van de voorjaarsklassieker bijhoudt en netjes maakt. Ook zijn zij deels betrokken bij de organisatie van Parijs-Roubaix. Tot slot wil de rennersvakbond dat de vrouw betrokken wordt bij een nieuwe campagne over veiligheid die wordt uitgezonden voor het internationale wielerpubliek. In dat geval moet de vrouw ook haar gezicht laten zien en zal ze dus extra in de schijnwerpers komen te staan.

Mocht de petjesgooier akkoord gaan met die drie eisen, dan ziet de UNCP af van een rechtszaak. Vakbondsvoorzitter Pascal Chartier gaat anders de aanklacht voortzetten in de rechtbank. De advocaat van de beschuldigde heeft het voorstel ontvangen. “We zullen die nu grondig bespreken om te zien of we er op in kunnen gaan. Mijn cliënte wil haar verantwoordelijkheid nemen, maar we willen de voorstellen wel eerst eens bekijken”, meldt ze.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
13 Reacties
07-06-2024 18:11
Erg dom om haar te vragen om met d'r kop op TV te gaan. Zij is natuurlijk gek, maar er zijn nog veel gekkere mensen op de wereld en 'public shaming' kan tot hele verschrikkelijke dingen leiden. Daar wil je als wielervakbond toch niet verantwoordelijk voor zijn?
Weekje kasseien poetsen met een tandenborstel vind ik dan weer een prima maatregel.
    07-06-2024 19:02
    Ze hoeft het toch niet te doen.
    Dan kan ze gewoon naar de rechtbank toe.
07-06-2024 17:15
Ik zou lekker de rechtzaak pakken als ik haar was
    07-06-2024 19:54
    Daar hoop ik ergens op. Want als ze die verliest (en die kans is er vast) kan er zomaar precedent geschapen worden. Alle andere zooismijters kunnen dan ook aangepakt worden.
07-06-2024 16:03
Ben benieuwd wat ze gaat doen. Beide opties niet heel erg aantrekkelijk. Maar als je echt een wielerfan wil zijn, dan maar gewoon met je bakkes op TV....
07-06-2024 16:27
Dus volgende keer gooit ze met een kassei-steen van haar Amies…
08-06-2024 02:33
Mooi dat het haar flink moeilijk gemaakt wordt. Nu nog op die manier in België, dan is het snel klaar met die wielerterroristen. Dat soort volk heeft gewoon niks bij het wielrennen te zoeken.
07-06-2024 16:59
Prima, gewoon met de billen bloot.
    07-06-2024 20:42
    Letterlijk met de billen bloot en dan de roe erover
    08-06-2024 11:21
    @Oesjpapa Je zit op de verkeerde website.
07-06-2024 21:00
Rennersvakbond UNCP, zijn zij ĂĽberhaupt een partij in deze die een gang naar de rechter kan maken?
    07-06-2024 21:10
    In Frankrijk vast wel.
08-06-2024 07:45
Rechtszaak! De eisen van die vakbond slaan nergens op. Hoe lang moet ze vrijwilliger zijn? Waarom moet ze duidelijk herkenbaar in beeld? Kom op, zeg.

Reacties zijn gesloten.