Peter Sagan verkiest Catalonië boven E3 Classic en Gent-Wevelgem
Peter Sagan gaat volgende week van start in de Ronde van Catalonië. Dat heeft de organisatie van de Spaanse rittenkoers bekendgemaakt via sociale media. Door zijn deelname in Catalonië ontbreekt de kopman van BORA-hansgrohe in de Oxyclean Classic Brugge-De Panne, de E3 Saxo Bank Classic en Gent-Wevelgem.
Momenteel is Sagan nog actief in Tirreno-Adriatico. De Slowaak begon zijn seizoen pas in de Italiaanse ronde, nadat hij eerder dit jaar besmet raakte met het coronavirus en daardoor een trainingsachterstand opliep. Verder dan een elfde plaats in de vlakke openingsrit kwam Sagan tot nog toe niet.
Komend weekend staat Sagan mogelijk aan de start van Milaan-San Remo, een klassieker die hij nog nooit won. Wel wist hij al twee keer tweede te worden. Daarna stond hij op de voorlopige startlijsten van de E3 Saxo Bank Classic (26 maart) en Gent-Wevelgem (28 maart), maar die koersen vallen samen met de Ronde van Catalonië (22-28 maart).
Het wordt voor de drievoudige wereldkampioen pas zijn eerste deelname aan de zevendaagse Volta a Catalunya, omdat hij altijd de voorkeur gaf aan de Vlaamse klassiekers in aanloop naar de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.
📢 Benvingut Peter Sagan a la #VoltaCatalunya100!
💣Welcome @petosagan to the #VoltaCatalunya100!
El tricampió del món disputarà per primer cop la Volta en l'edició del centenari! 💯
🌈🌈🌈
📸 @BORAhansgrohe pic.twitter.com/AqAxwmYb7Y
— Volta a Catalunya (@VoltaCatalunya) March 15, 2021
Of: hij wil een bredere basis, omdat zijn conditie achterloopt. Dat kan natuurlijk ook.
Snap dat hij sowieso een andere aanloop probeert, de afgelopen jaren waren niet succesvol. Hopelijk is het de mentale batterij en krijgen we met de "oude" Sagan een extra tenor naast Flip, WvA en MVP.
Bovendien wil hij eerder gaatjes in zijn palmares opvullen (al dan niet met een goeie deal van de organisatie) in plaats van de strijd aan te gaan met de nieuwe generatie waarvan hij weet dat hij die helemaal niet gaat kunnen kloppen op dit moment.
Vorig jaar slechts 1 overwinning maar dat was wel in de ronde van Italie, dus dat hiaat is al opgevuld.
Dit jaar de Volta Catalunya, maar dat is wel een zware brok, dus perfect om zijn conditie aan te scherpen en ik zie hem de laatste rit in Barcelona wel op zijn naam schrijven!
Misschien gaat het net te kort zijn voor RvV en P-R en maar misschien wel gunstig voor de AGR.