Peter Sagan biedt excuses aan voor verwonden agent
Update Peter Sagan heeft afgelopen voorjaar een boete van 5.000 euro gekregen voor het verwonden van een politieagent in Monaco. Dat schrijft de Franse krant Nice-Matin vandaag.
Sagan was op zondag 25 april samen met zijn broer op weg naar huis na een avond stappen. Hun auto werd echter door de politie aan de kant gezet omdat ze de avondklok hadden geschonden. Toen een dronken Sagan werd gevraagd om uit te stappen, ging hij door het lint. De Slowaak zou ‘als een gek’ tekeer zijn gegaan, waarbij een agent gewond raakte aan zijn rechterhand.
Volgens Nice-Matin zou de drievoudig wereldkampioen zich hebben verzet omdat hij bang was dat hij anders zou worden gevaccineerd. Hij zou zich naderhand niets meer hebben herinnerd van het incident en zich hebben verontschuldigd. De gebeurtenissen leverden hem een fikse boete op: 5.000 euro voor zijn misdragingen en 100 euro voor het overtreden van de avondklok.
Ook moet Sagan 1.500 euro betalen aan de burgerlijke partij.
Update 15.27 uur – Peter Sagan biedt excuses aan
Peter Sagan heeft op social media zijn excuses aangeboden. “Als reactie op het nieuws over de avond van 25 april, wil ik van deze gelegenheid gebruikmaken om mijn oprechte excuses aan te bieden”, aldus de Slowaak. “Het was een nare ervaring, die mij aan het denken heeft gezet. Daaruit heb ik waardevolle lessen getrokken. Het spijt mij dat dit incident gebeurd is, en het zal niet weer gebeuren.”
edit: Het staat nergens in het bovenstaande artikel, maar gezien de reacties ga ik er van uit dat zijn 'kleine' broertje achter het stuur zat? Verklaart nog niet waarom Petertje zijn agressieve uitval zomaar door de vingers gezien werd natuurlijk.
Maar was het nu Juraj of Peter? :)
In een tijdperk waar timing en verpakking veel belangrijker zijn dan inhoud van het nieuws toch een opmerkelijke verzameling van dommigheden.
De Franse gendarmerie.., vaak uitdagend maar ze hebben de macht en dan kan je uiteindelijk doen of zeggen wat je willen maar het is wellicht woord tegen woord en gaat het gelijk uiteraard altijd naar de gendarmerie..
Anderzijds: het zijn ook maar mensen die zich ook niet altijd voorbeeldig kunnen gedragen. En je weet ook niet hoe de gendarmes van dienst te werk zijn gegaan.
Voel er weinig voor om Sagan hier te zitten verdedigen, maar als moraalridder het weer allemaal behoorlijk schandalig vinden gaat me ook weer wat ver.
schat zelf wel in dat het gewoon een eenmalige inschattingsfout is, heb bij sagan altijd al gevonden dat die hele bad boy-act (naast de fiets, interviews, etc...) niet meer dan dat is, een weinig overtuigende act.
Vertoont regelmatig levensgevaarlijk en/of onsportief gedrag in de koers.
Praat als iemand met een benedengemiddelde intelligentie (en dat nog afgezien van zijn erbarmelijke Engels).
Op de 25e lamlazerus zijn (volgens artikel) en dan gewoon drie dagen later een sprint winnen in Tour de Romandie
Eindbaas!
Sagan komt niet verder dan "I very very sorry"
ikke, ikke, ikke en de de rest mag stikken.
fijne moraal.
daarbij de avondklok negerend, als achtergrond.
Tegenover buitensporig agressieve houding tegenover ordehandhavers onder het schijnheilige mom van angstuiting voor coronabesmetting door de dienstbaren.
Dat zegt mijns inziens veel over het karakter van de man in kwestie.