Pers komt superlatieven tekort voor ‘buitenaardse’ Van der Poel: “Van een andere planeet”
foto: Cor Vos
maandag 8 april 2024 om 16:16

Pers komt superlatieven tekort voor ‘buitenaardse’ Van der Poel: “Van een andere planeet”

Mathieu van der Poel won zondag voor de tweede keer Parijs-Roubaix. En hoe. Na een imposante solo van bijna zestig kilometer, had hij op de Velodrôme van Roubaix precies drie minuten voorsprong op zijn naaste drie belagers. De buitenlandse pers komt inmiddels ook superlatieven tekort om de prestaties van de wereldkampioen te duiden.

“Hij blijft zijn naam met gouden letters in de geschiedenisboeken van het wielrennen schrijven”, vat de Spaanse sportkrant AS het samen. “Mathieu deed het in Parijs-Roubaix op een bijna ongeziene manier. Met een aanval van zestig kilometer. Hij ging op de kasseistrook van Orchies, toch zeker niet de moeilijkste secteur. Maar als je zó sterk, zó goed bent… Dan maakt het niet uit waar je demarreert. Dan is niemand in staat om te volgen. Hij bleef nadien ook zijn snelheid opvoeren. Onfeilbaar is Van der Poel momenteel. En voor anderen compleet onbereikbaar. Buitenaards.”

Ook in die andere bekende Spaanse sportkrant, Marca, is er aandacht voor de prestatie van Van der Poel in Parijs-Roubaix. “Mathieu van der Poel is het perfecte wapen van de lente. De kleinzoon van Raymond Poulidor voert demonstratie na demonstratie na demonstratie op. Hij eist een bevoorrechte plek op aan de tafel van de grootste klassieke renners uit de geschiedenis. Hij zweeft over de kasseien en sloopt de concurrentie. In elk monument volgt er een demonstratie.”

Een ander tijdperk
In Italië is men ook diep onder de indruk van de 29-jarige Nederlander. “De Hel van het Noorden is het voor andere renners, voor hem is het een paradijs”, begint La Gazzetta dello Sport zijn literaire ode. “Er liggen zes miljoen kasseien, die bij een normale sterveling de rug en de spieren in de armen en nek doen breken. Maar zelfs deze kasseien kunnen de sterkste klassiekerkampioen van deze generatie niet afstoppen. Met Van der Poel rijdt al de rest voor plek twee. Parijs-Roubaix, de Koningin van de klassiekers, moest zich overgeven aan de enige echte koning.”

De Franse sportkrant L’Équipe komt ook superlatieven tekort om de solotocht van Van der Poel te duiden. “Hij verpletterde alles en iedereen. En dat een week na zijn overwinning in de Ronde. Dit is echt historisch. Zijn supersonische aanval komt zelfs uit een ander tijdperk. Meedogenloos reed hij iedereen naar huis. Dan nog eens geleidelijk aan de voorsprong blijven uitbouwen. Van der Poel is gewoon van een andere planeet.”

RIDE Magazine
12 Reacties
08-04-2024 16:48
En dan zijn er nog die dit vergelijken met Cancellara of Boonen (andere tijd, iets met koffie en koek), of met Evenepoel in Jannekemiekekoersen. Deze suprematie is echt nooit vertoond, des te jammer van het cadeautje in msr en het sprintje tegen mads dit jaar. Wat gaan we allemaal nog meemaken met vdp dit jaar, en de komende jaren? De geschiedschrijvers zitten klaar, de liefhebbers, alle andere zure bommen zullen nog wat jaartjes moeten wachten.
    09-04-2024 07:56
    Eerst haal je de andere tijd slogan boven om dan nooit vertoond te benoemen, lijkt mij tegenstrijdig eerlijk gezegd want je gaat zelf vergelijken en eindloos in het verleden dat is sowieso raar. Je kijkt volgens mij ook iets teveel door een mvdp bril, al is het begrijpelijk dat de vdp (of is het koers) fanaten nu op een roze wolk leven dus het is je vergeven.
08-04-2024 16:42
Als je de koerswijze van deze wereldkampioen af zet tegen de andere wereldkampioen die de dag daarvoor PR gewonnen had bij de dames...

Ik heb van de dames slechts de laatste 30 km gezien, maar dat was eigenlijk een wereldkampioene onwaardig. Zoals ook de rest van de rensters er eigenlijk weer een vertoning van maakten die een beetje leek op Gent Wevelgem.

De dames timmerden lekker aan de weg en maken vaak leuke koers, maar dit wat gewoon niet om aan te gluren. Niet aanvallen, wieltjes plakken, zowel in de kopgroep als daarachter bijna stil staan.

Dan mag de zege van Mathieu misschien saai zijn en alle spanning uit de laatste 50 km gehaald hebben, het was in ieder geval een staaltje groots en kampioenwaardig fietsen. En ben ik het helemaal eens met de superlatieven uit de media.
    09-04-2024 08:14
    Ik geniet meer van een sprint tussen stervende zwanen dan een solo van 60km waarbij de winnaar niet lijkt te zweten, maar ben dan misschien ook wat meer liefhebber.
08-04-2024 16:58
Indrukwekkend is het zeker, of het goed is voor de koers weet ik niet. Zulke suprematie heeft toch echt tot twee van de saaiere RvV en PRs in jaren geleid. MvdP is zoveel beter dan de rest, het is onwerkelijk. Hopen dat LBL het gehoopte vuurwerk brengt, anders vind ik het als koersfanaat toch een wat tegenvallend voorjaar.
    08-04-2024 17:07
    Er is wel een oplossing, als koersfanaat ietsje eerder inschakelen. Hoe machtig was het om te zien dat Alpecin iedereen helemaal zot rijdt vanaf de start bijna (met gevaar dat ook de eigen ploeg zot werd), en dan te wachten tot matje gaat? De finale begint gewoon wat eerder:).
    08-04-2024 17:10
    Nou ja, de renners die hem het dichtste benaderen in dit soort koersen (Pogacar en Van Aert) deden ook gewoon niet mee. Eigenlijk precies zoals bijvoorbeeld Evenepoel vorig jaar in de regenboogtrui Luik won, ironisch genoeg aangehaald door de user hierboven als tegenvoorbeeld en 'Jannekemiekekoersen'. :)

    Wat er precies zo episch aan was ontgaat mij ook, dan vond ik de zege vorig jaar in bijvoorbeeld Milaan-San Remo veel meer beklijven en om lang te herinneren, net als VDP's winst in Strade Bianche.
    08-04-2024 17:11
    Ik heb vanaf 150km voor de finish gekeken. Best indrukwekkend, maar niet spannend. Spektakel in koersen betekent voor mij onvoorspelbaarheid, niet weten wie er gaat winnen. Dat element is er de laatste 40 a 50km dit jaar niet geweest in PR en RvV. Kan je Alpecin of MvdP niet kwalijk nemen, ze zijn met afstand de beste, maar hoop in Luik toch op een finale waarbij het minder snel beslist is.
    08-04-2024 17:22
    Ze waren bijzonder, bijzonder saaaaai en vanwege crash DdV + no show Pogi zat er ook nog eens een (zeer vermoedelijk onterecht) wat als-smaakje aan. En dat is jammer voor MvdP want meer dan zijn hielenlikkers zal hij daar van balen, ook van Aert en Pogacar had hij kunnen hebben dit jaar.
    08-04-2024 18:05
    @Romans ik denk dat dat wat als smaakje meer het geval zou zijn als hij ze in eerdere edities niet zou hebben verslagen. Maar hij heeft ze er allemaal al een keer opgelegd. Dat maakte Glasgow ook tot zo'n waanzinnig mooie koers, daar waren ze allemaal op de afspraak, en gaf MvdP een knock-out in de laatste 20 kilometer. Die spanning die ik toen wel voelde heb ik deze PR en RvV volledig gemist.
08-04-2024 17:24
Als die superlatieven heb die jongen toch helemaal niet nodig, straks gaat ie nog naast zijn schoenen lopen en dat is knap lastig fietsen………….
    08-04-2024 19:34
    Je kunt best naast je schoenen LOPEN, zolang je maar in je schoenen fietst ;)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine