Pauline Ferrand-Prévot wilde Annemiek van Vleuten als coach: “Dit zou een leerjaar worden”
Pauline Ferrand-Prévot heeft haar comebackjaar als wegwielrenster opgeluisterd met een gigantische stunt, want de Française van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand met winst in Parijs-Roubaix. Het was ook een verrassing voor Annemiek van Vleuten, die als commentator van de NOS naar de kasseienklassieker keek. “En ze belde mij afgelopen najaar met de vraag of ik haar wilde gaan coachen”, verklapte Van Vleuten.
“Niet zozeer als trainer, maar om mijn wegervaring te delen met haar als mountainbikester, vooral ook richting de Tour de France Femmes”, legde Van Vleuten uit. “Pauline was toen nog niet zelfverzekerd, ze wilde nog heel veel bijleren. Ik proefde bij haar dat ze echt wel dacht dat dit een leerjaar zou worden. We hebben toen wel even met elkaar gesproken.”
Als oud-ploeggenotes bij Rabobank kenden Ferrand-Prévot en Van Vleuten elkaar goed. “We hebben even gebeld en contact gehouden, maar ik ben er niet op ingegaan. Dat mocht ook niet, omdat ik al bij Fenix-Deceuninck ‘ja’ had gezegd”, doelt Van Vleuten op haar huidige rol als mentor bij de vrouwenploeg. “Maar ik vond het leuk dat ze mij benaderde. Het zegt wel iets dat ze weet dat ze dingen moet bijleren als wegrenner. Ze is proactief om beter te worden.”
De overwinning van PFP kwam voor Van Vleuten als een grote verrassing. “Zeker met haar postuur. Ze is een hele lichte renster die vooral gaat voor de klimkoersen. Ze werd ook pas laat toegevoegd aan de startlijst en is meer iemand voor de Waalse klassiekers die we nog gaan krijgen. Ze profiteerde van het teamwerk met Marianne Vos, maar het is niet een renster die ik had opgeschreven…”
Reacties zijn gesloten.