Patrick Lefevere: “Niemand binnen Soudal Quick-Step is al aan het uitbollen”
Geen analyse over het uiteenvallen van de fusie tussen zijn ploeg Soudal Quick-Step en Jumbo-Visma in de wekelijkse column van Patrick Lefevere in Het Nieuwsblad. Lefevere stelt vooral vast dat, ondanks de onzekerheid die binnen de ploeg heerste, men altijd is blijven presteren.
“De voorbije week heb ik vastgesteld dat niemand binnen Soudal Quick-Step aan het uitbollen is”, aldus Lefevere. “Wat Ilan van Wilder klaarspeelde in de Tre Valli Varesine was ronduit straf. Wegrijden van renners met die renommée is weinig coureurs gegeven. De top vijf spreekt eigenlijk voor zich. Vijf: Tadej Pogacar. Vier: Primoz Roglic. Drie: Aleksandr Vlasov. Twee: Richard Carapaz. Eén: Ilan van Wilder. Dat zegt alles over hoe hoog we die prestatie moeten inschatten.”
Andrea Bagioli won dan weer die andere Italiaanse najaarskoers. “Ik heb genoten van zijn overwinning in de Gran Piemonte. Andrea verlaat onze ploeg voor Lidl-Trek en dat is een fenomeen dat ik vaker heb vastgesteld: renners die vertrekken zijn vaak bevrijd van alle druk die ze zichzelf opleggen. Andrea heeft drie koersen gewonnen in de laatste drie maanden. Hij is zonder meer een goeie renner en op zijn vierentwintigste nog altijd een groot talent, maar ik mag zeggen dat hij met tamelijk wat adelbrieven bij onze ploeg is gekomen. Zeker ook met een stevig loon dat hij niet altijd gerechtvaardigd heeft.”
Soudal Quick-Step had dus helemaal geen minder jaar, zoals hier en daar wordt beweerd, vindt Lefevere. “Ik rond ik graag af met een paar statistieken: achtenvijftig overwinningen, waaronder een wereldtitel en een monument. Ritzeges in de drie grote rondes. Op de WorldTour-ranking staan we op plaats drie na UAE Emirates en Jumbo-Visma, met een budget waarmee je in de World Tour géén podium haalt. Ons seizoen is meer dan geslaagd en dan moet Lombardije nog beginnen.”
Maar in hoeverre geldt het ook voor hemzelf en Bakala? Dat komt op mij wel degelijk over als 'uitbollen'.
blijkbaar is jouw terechte conclusie moeilijk te verkroppen voor sommige mensen. De minnenbrigade is weer present, terwijl je uiteindelijk de nagel op zijn kop slaat.
De UCI ranking kan niet verbloemen dat QS gewoon een groot probleem heeft (of een klein probleem van goed 1,60m , net hoe je het bekijkt)
En wat met de monumenten enkel Alpecin, UAE en Quick Step winnen. Jumbo niet, is daarom het seizoen van Jumbo slecht, ik dacht het niet.
Dat het doel van de ploeg was om podium te rijden in een grote ronde: eerst in de Giro (DNF van bijna de hele ploeg), en daarna in de Vuelta (waar Evenepoel in de eerste rit die er echt toe deed op een half uur werd gereden). Dat er dan nog wat ritzeges en een bollentrui worden gepakt is slechts een doekje voor het bloeden.
De TdF werd niet wat er van gehoopt werd, al heeft Asgreen daar de meubelen kunnen redden. Enkel dit najaar lijken ze weer wat kleur op de smoel te krijgen.
Maar als je het goed bekijkt, dan is dit gewoon een slecht seizoen voor de ploeg. Met als overmaat van ramp de fusie perikelen.
Als je deze ploeg een cijfer moet geven, dan kom ik niet aan een voldoende. Of ze nu 3e staan op de UCI ranking of niet; het was wederom quickstep-onwaardig.
Zie ik helemaal goed komen !
Ik ben blij dat hij weer zijn vertrouwde zelf is. En dat hopelijk zijn ploegje gewoon blijft bestaan. Geen fan van de man, maar wel altijd iemand die stof doet opwaaien. En ons wat geeft om over te lullen.
Ook blij dat hij Van Wilder zo steunt, wss om Remco te prikkelen en Ilan wat moed toe te spreken. Hopelijk verrast Ilan.
En ja, als werkgever verwacht ik ook dat iemand naar noon presteert.
Kleine koerskes: LBL, deze Italiaanse semi klassiekers, ritzeges in grote rondes, Ronde van Duitsland, San Sebastian ... DSM, om er eentje te noemen moet het met veel minder doen.
23 van de 55 op WT niveau
Das meer dan Ineos en Bahrein samen
2 ploegen die jij nogthans veel hoger inschat
Ze zijn niet meer langer de beste ploeg ter wereld dat klopt
Maar niks mis met nummer 3 te zijn.