Patrick Lefevere gaat nog eens in op transfergeruchten rondom Remco Evenepoel
Het is ook in de Tour de France van 2025 weer een heet hangijzer: de toekomst van Remco Evenepoel en zijn mogelijke overstap naar Red Bull-BORA-hansgrohe. Maar is een transfer naar de Duitse formatie ook echt aan de orde? De voormalig teammanager van Evenepoel, Patrick Lefevere, gaat er in zijn column voor Het Nieuwsblad dieper op in.
Red Bull-BORA-hansgrohe hengelt al enige tijd naar de diensten van Evenepoel. Omdat het team op Specialized-fietsen rijdt, is dit ook de meest logische overstap voor Evenepoel. Hij heeft immers al jaren een persoonlijk contract met de Amerikaanse fietsconstructeur. Volgens Vlaamse media zou de dubbel olympisch kampioen bijna rond zijn met Red Bull-BORA-hansgrohe.
“Vertrekken of blijven, eerlijk waar: ik weet het niet”, schrijft Lefevere in zijn column. “Ik ken alleen de context: BORA-manager Ralph Denk trekt al vier jaar aan de mouw van Remco. Hij heeft hem destijds een eerste voorstel gedaan dat nog pijn doet aan mijn ogen. Nadien is het niet meer gestopt: INEOS Grenadiers, op een bepaald moment zelfs Lidl-Trek heb ik begrepen, en altijd opnieuw BORA-hansgrohe.”
Laatste bod?
“Misschien doen ze Remco nu echt an offer he can’t refuse, maar dat wil niet zeggen dat Jurgen Foré en Zdeněk Bakala daar zomaar in moeten meegaan. Remco heeft een contract tot eind 2026, Specialized ligt nog een jaar langer vast. Ook belangrijk: geen van onze sponsorcontracten vervalt als Remco niet meer voor de ploeg zou rijden. Bij Soudal stond die clausule er in het eerste jaar in, maar ondertussen niet meer.”
De voormalig CEO sluit niks uit. “Misschien vinden alle partijen straks een akkoord, misschien zijn we vertrokken voor een juridische strijd voor de arbeidsrechtbank. Of misschien is het – naar goeie traditie van de Tour – een storm in een glas water en blijft Remco gewoon waar hij is.”
Lefevere liet zich voor de camera van WielerFlits ook al uit over de situatie rond Evenepoel. “Of de geruchten serieuzer worden? Dat zeg jij. Jij bent journalist en hoeveel journalisten lopen hier rond? Ze willen van een mug een olifant maken. Een Nederlandse journalist zei eens tegen mij: ‘Patrick, is er nieuws?’. Ik antwoordde van niet. ‘Nou, dan maken we toch nieuws.’ Voilà, daar zijn we nu mee bezig.”
Jaar | Team |
---|---|
2028 | Red Bull - BORA - hansgrohe |
2027 | Red Bull - BORA - hansgrohe |
2026 | Red Bull - BORA - hansgrohe |
2025 | Soudal - Quick Step |
2024 | Soudal - Quick Step |
2023 | Soudal - Quick Step |
2022 | Quick Step - Alpha Vinyl |
2021 | Deceuninck - Quick Step |
2020 | Deceuninck - Quick Step |
2019 | Deceuninck - Quick Step |
Over een storm in een glas water gesproken...
Een aanrader is de column van Hans Vandeweghe in De Morgen waar de situatie onverbloemd uit de doeken gedaan wordt, voor zover dat nog nodig is….