Patrick Lefevere gaat nog eens in op transfergeruchten rondom Remco Evenepoel
foto: Cor Vos
zaterdag 12 juli 2025 om 09:19

Patrick Lefevere gaat nog eens in op transfergeruchten rondom Remco Evenepoel

Het is ook in de Tour de France van 2025 weer een heet hangijzer: de toekomst van Remco Evenepoel en zijn mogelijke overstap naar Red Bull-BORA-hansgrohe. Maar is een transfer naar de Duitse formatie ook echt aan de orde? De voormalig teammanager van Evenepoel, Patrick Lefevere, gaat er in zijn column voor Het Nieuwsblad dieper op in.

Red Bull-BORA-hansgrohe hengelt al enige tijd naar de diensten van Evenepoel. Omdat het team op Specialized-fietsen rijdt, is dit ook de meest logische overstap voor Evenepoel. Hij heeft immers al jaren een persoonlijk contract met de Amerikaanse fietsconstructeur. Volgens Vlaamse media zou de dubbel olympisch kampioen bijna rond zijn met Red Bull-BORA-hansgrohe.

“Vertrekken of blijven, eerlijk waar: ik weet het niet”, schrijft Lefevere in zijn column. “Ik ken alleen de context: BORA-manager Ralph Denk trekt al vier jaar aan de mouw van Remco. Hij heeft hem destijds een eerste voorstel gedaan dat nog pijn doet aan mijn ogen. Nadien is het niet meer gestopt: INEOS Grenadiers, op een bepaald moment zelfs Lidl-Trek heb ik begrepen, en altijd opnieuw BORA-hansgrohe.”

Laatste bod? 
“Misschien doen ze Remco nu echt an offer he can’t refuse, maar dat wil niet zeggen dat Jurgen Foré en Zdeněk Bakala daar zomaar in moeten meegaan. Remco heeft een contract tot eind 2026, Specialized ligt nog een jaar langer vast. Ook belangrijk: geen van onze sponsorcontracten vervalt als Remco niet meer voor de ploeg zou rijden. Bij Soudal stond die clausule er in het eerste jaar in, maar ondertussen niet meer.”

De voormalig CEO sluit niks uit. “Misschien vinden alle partijen straks een akkoord, misschien zijn we vertrokken voor een juridische strijd voor de arbeidsrechtbank. Of misschien is het – naar goeie traditie van de Tour – een storm in een glas water en blijft Remco gewoon waar hij is.”

Lefevere liet zich voor de camera van WielerFlits ook al uit over de situatie rond Evenepoel. “Of de geruchten serieuzer worden? Dat zeg jij. Jij bent journalist en hoeveel journalisten lopen hier rond? Ze willen van een mug een olifant maken. Een Nederlandse journalist zei eens tegen mij: ‘Patrick, is er nieuws?’. Ik antwoordde van niet. ‘Nou, dan maken we toch nieuws.’ Voilà, daar zijn we nu mee bezig.”

RIDE Magazine
7 Reacties
12-07-2025 09:42
De geruchten worden ook sterker, omdat de noodzakelijke knechten om Evenepoel te ondersteunen in het AK de komende jaren niet worden aangetrokken. SQS is in grote rondes volledig gericht op andere ploegen ipv in staat te zijn enig initiatief te ontplooien. Dit wil je niet als Evenepoel zijnde.
    12-07-2025 11:50
    Eens. Maar bekijk het ook eens zo: hij strijd voor plek 3 in de tour. Verder komt hij (nog) niet. Een "knecht" van het type Jorgenson kan hij al niet volgen als het serieus bergop gaat. Terwijl die al scheel ziet als hij het achterwiel van Pogi en Vingegaard nog maar ziet. Dus loont het om in te zetten op een peperdure trein als de locomotief niet sterk genoeg is?
12-07-2025 09:42
Patlev zegt hier niks nieuws toch?
Over een storm in een glas water gesproken...
    12-07-2025 10:21
    Hij zegt niets nieuws nee, maar hij zegt wel wat er gewoon aan de hand is: is er nieuws? Nee? Dan maken we gewoon nieuws. Alle kranten en websites moeten immers wel gevuld worden met een hele stroom aan nietszeggende artikelen.
12-07-2025 11:40
Ander deel van z'n column is interessanter. Het zou Remco zelf geweest zijn die in de eerste rit oordeelde dat het waaiergevaar voorbij was en ze konden stoppen met meewringen. Waarmee hij wel z'n renner in en wat mij betreft z'n ploegleiders uit de wind zet. Dié moeten oordelen dat ze nog niet mochten uitzakken en waarschuwen.
    12-07-2025 12:32
    Heeft Remco ook zelf aangegeven hoor, die inschatting. Dus ja, PL haalt hier niet veel nieuws aan.
12-07-2025 12:59
De deal is al maanden geleden rond, dat weet de entourage van RE ook, naar de sponsoren toe kunnen ze dat uiteraard niet zomaar toegeven….
Een aanrader is de column van Hans Vandeweghe in De Morgen waar de situatie onverbloemd uit de doeken gedaan wordt, voor zover dat nog nodig is….

Reacties zijn gesloten.