Parcoursbouwer Tour: “Zullen midden- en hooggebergte amper verlaten”
Op dinsdag 15 oktober wordt in het Palais des Congrès in Parijs het parcours van de Tour de France van 2020 onthuld. Aan de vooravond van de presentatie heeft parcoursbouwer Thierry Gouvenou in gesprek met AFP alvast laten weten dat de ronde veel op de Tour van dit jaar lijkt.
“Je zou kunnen zeggen dat de Tours van 2019 en 2020 een paar vormen. Qua moeilijkheidsgraad zijn beide rondes bijna gelijk”, licht de parcoursbaas alvast een tipje van de sluier op. De Tour begint met twee listige heuveletappes rondom Nice. “Daarna zullen we het midden- en hooggebergte amper verlaten.”
De 50-jarige Fransman verwacht niet dat sprinters de Tour links zullen laten liggen. “Dat denk ik niet. Er zijn weinig vlakke ritten, maar er zijn nog wel andere etappes waarin sprinters het peloton bij gaan kunnen houden. Maar het zal nooit eenvoudig worden. We hebben onze lessen geleerd van de afgelopen Tour”, besluit hij.
De presentatie van de Tour de France is vanaf 11.30 uur te volgen via de online kanalen van de organisatie. Ook via Eurosport en de websites van Sporza en NOS is de onthulling te volgen.
Geen Groenewegen mee naar de TOUR.
+1 +1
Geheel mee oneens, vond de Tour leuker dan andere jaren maar nog steeds (veel!) minder leuk dan de Vuelta en de Giro. Al dat gecontroleer, bah.
Misschien ligt het aan mij. Had het druk tijdens de Vuelta en de Giro kwam heel traag op gang. Van de Giro onthoud ik vooral Nibali die Roglic controleert, de 2 sprongetjes van Carapaz. Van de Vuelta dat Roglic alles in de hand had en Pogacar de beste finisher.
Ik heb daarna de tv uit gedaan en ook niet meer gekeken naar de slot etappe. Tour was verpest. Cadeautje voor Bernal. #jammerdan.
@Cochise +1
@Cochise +1
Kritiek heb ik ook wel, de echte bergen zaten allemaal geclusterd. Dat betekent dat je je vorm waarschijnlijk beter kan plannen en minder lang supergoed hoeft te zijn. Zou liever zien dat ze dit spreiden. Week 1 Pyreneen etappes, daarna tussendoor glooiende etappes met iets als de Vogezen aan eind week 2 en vervolgens voor klimtijdrit en twee zware etappes in de Alpen gaan. 1 lange met lange cols, 1 kortere rit met meerdere cols.
De Tour eindige helaas wel met een eerder genoemde anticlimax. Deels door de blessure van Pinot en het weer, deels door de renners die meer naar elkaar keken op Pinot na dan. Dat gekijk naar elkaar gaf wel een leuke draai in het begin van de Giro maar heeft daar ook tot een anticlimax geleid waarbij je je afvraagt of de eindwinnaar wel dezelfde zou zijn geweest als er anders was gekoerst. Voelt toch vooral als een cadeautje aan iemand die anders 3de of 4de was geworden.
Dan bleek verrassend genoeg de Vuelta voor mij de leukste koers vanwege meer strijd tussen de toppers in diverse etappes, ook al was het minder spannend vanwege over het algeheel zwakker deelnemersveld, 1 heerser die het achterste van zijn tong niet heeft hoeven laten zien, en de ontsnappingen van mindere goden die ineens een mooie top 10 konden rijden
Gelukkig maar en nu maar hopen dat die Alp "hooligans" ook op reisgebied zonder enige navigatie gaan functioneren.
Voorkomt ook dat weer eens ruim honderd renners mijn PR op Huez gaan verbeteren ;)
Persoonlijk vind ik onderdeel als ploegentijdrit en een grote individuele tijdrit gewoon dingen die in een parcours moeten zitten.
Niet een parcours wat de kans het grootst maakt voor in dit geval een Franse renner.
Op basis hiervan geen Alpe d'Huez en Mont Ventoux, gelukkig. Ik zie liever een hoop bergen van de 1e en 2e categorie.
Ik heb die col dit jaar gefietst toen-ie net geasfalteerd was. Hij is enorm bruut laatste 6 km met diverse zeer steile stukken als in de Ardennen en met 15 km vooraf aan een 6 a 7% is dit natuurlijk iets dat de Tour graag eens zou willen hebben als spektakel. Zeker als ze als proef al de Tour de L'Avenir daar laten eindigen (week na mijn verblijf) en het doortrekken van de Belles Filles dit jaar toch als zeer positief werd ontvangen. Daarom dacht ik wel dat deze col komende editie er in zou komen of de editie er na.
Ik vraag me alleen af of ze met Roglic èn Dumoulin naar de Tour gaan? De Giro gaat de grote tijdrijders waarschijnlijk een parcours op maat geven. De Giro is een veel gunstiger voorbereiding voor de Olympische Spelen. Weinig tijdritkilometers is gunstig voor Kruijswijk (en Kuss en Tolhoek). Dumoulin heeft geen heel best jaar achter de rug, de druk in de Giro is zelfs als alleenkopman vele malen lager en je kan er niet omheen dat Roglic de onbetwiste nummer één van de ploeg is. Jumbo is tegenwoordig ook te groot om zonder klassementsman in de Giro te starten. De enige reden die ik kan bedenken om Dumoulin in de Tour te laten starten is commercieel.
Dus ik vermoed Roglic/Kruijswijk naar de Tour en Dumoulin toch naar de Giro...