Parcours Tour Down Under 2015 bekend
maandag 14 juli 2014 om 13:54

Parcours Tour Down Under 2015 bekend

simon gerrans

foto: Sirotti

Het parcours van de Tour Down Under 2015 is vandaag bekend geworden. De eerste WorldTour-koers op de kalender zal volgend jaar plaats hebben tussen 20 en 25 januari, voorafgegaan door het People’s Choice Classic openingscriterium in Adelaide, op 18 januari.

Naar goede gewoonte hebben de organisatoren gekozen voor niet al te lange etappes. Op de voorlaatste dag wordt opnieuw gekozen voor de Old Willunga Hill, waar opnieuw de aankomst zal getrokken zijn. De beklimming van de Corkscrew Road, waar afgelopen jaar Cadel Evans zegevierde ontbreekt in de route. “In de wedstrijd van volgend jaar keren enkele oude favoriete locaties terug, alsmede enkele nieuwe locaties. Het is altijd een uitdaging om de wedstrijd fris en aantrekkelijk te houden”, zegt wedstrijddirecteur Mike Turtur.

Vorige week werd bekend dat de WorldTour-status van de wedstrijd met twee jaar is verlengd. Als gevolg van de hoogste wedstrijdstatus hebben alle 18 WorldTour-teams een uitnodiging ontvangen, evenals UniSA (een Australische selectieploeg, red.) en de Australische ProContinentale team Drapac.

Dit jaar werd de Tour Down Under opnieuw gewonnen door Simon Gerrans. De renner van Orica-GreenEDGE is daardoor de eerste renner die driemaal de Tour de wedstrijd heeft gewonnen. Robert Gesink eindigde als beste Nederlander in het eindklassement, hij werd zesde.

Etappeschema Santos Tour Down Under 2015
Zondag 18 januari: People’s Choice Classic (Adelaide) – 51 km
Dinsdag 20 januari – etappe 1: Tanunda – Campbelltown – 132.6 km
Woensdag 21 januari – etappe 2: Unley – Stirling – 150.5 km
Donderdag 22 januari – etappe 3: Norwood – Paracombe – 143km
Vrijdag 23 januari – etappe 4: Glenelg – Mount Barker – 145km
Zaterdag 24 januari – etappe 5: McLaren Vale – Willunga Hill – 151km
Zondag 25 januari – etappe 6: Adelaide

RIDE Magazine
RIDE Magazine