Overstap Laurens ten Dam naar Giant-Alpecin definitief
Laurens ten Dam rijdt komend seizoen voor Team Giant-Alpecin. De Nederlander verlaat LottoNL-Jumbo en tekent voor een jaar bij de Duitse formatie met Nederlandse roots. Daar moet hij Warren Barguil en Tom Dumoulin gaan ondersteunen in de bergen.
“Nadat ik mijn rug brak twee weken na de Tour de France, heb ik een stapje teruggenomen en anders naar bepaalde dingen gekeken”, licht Ten Dam toe. “Ik wilde een goed seizoen in Europa, maar ook leven en koersen in de VS. Bij Giant-Alpecin kwam dit allemaal samen op een goede manier, en ga ik die mogelijkheden hebben. Ik kijk uit naar werken in een uitdagende nieuwe omgeving en een belangrijke rol te spelen voor Warren Barguil en Tom Dumoulin, om mijn ervaring op het hoogste niveau te delen.”
Ploegleider Rudi Kemna, in 2005 nog ploegmaat van Ten Dam bij Shimano-Memory Corp, de verre voorloper van Giant-Alpecin, toont zich verheugd. “We zochten een renner die sterk is in de bergen, om onze klassementsmannen te ondersteunen, en die ook in het team past. Laurens is die renner. Hij is relatief ouder dan de talenten die we normaal halen, maar hij krijgt een specifieke taak in het team. We verwachten dat hij een significante en specifieke rol zal spelen in ons wedstrijdplan in de bergen. Naast zijn fysieke mogelijkheden, gaan we ook zijn tactische kennis gebruiken.”
We are proud to announce that @laurenstendam will join the team in 2016! http://t.co/9KZnJYEch9 #WelcomeLaurens pic.twitter.com/B3M05bBknj
— Team Picnic PostNL (@picnicpostnl) October 7, 2015
Giant heeft daar kennelijk vrede mee.
Mijn hoop is dat na de tijdritten van de Olympische Spelen en het Wereld Kampioenschap onze Dumoulin zich geheel gaat richten op het klassementsrennen. Dan kan hij in het jaar 2017 hopelijk met Ten Dam als meesterknecht en Barguil als schaduwkopman (die gaat knechten als Dumoulin er goed voor staat) laten zien dat hij het potentieel heeft om ooit de Tour te winnen. Met Dumoulin en Kelderman heeft Nederland twee potentiele winnaars van een grote ronde.
Er zijn geen algemene waarheden meer, voorbereiding is veel gepersonaliseerder geworden. Sommigen kunnen zichzelf niet zoveel pijn doen in de training als in de koers, terwijl anderen veel minder koersen nodig hebben.