Nog nooit was iemand sneller: Tadej Pogacar verovert Strava-KOM op San Luca beklimming
zondag 30 juni 2024 om 19:59

Nog nooit was iemand sneller: Tadej Pogacar verovert Strava-KOM op San Luca beklimming

Nog nooit was iemand sneller op de beklimming van de San Luca dan Tadej Pogacar tijdens de tweede etappe van de Tour de France 2024. Althans, de Sloveen noteerde de snelste tijd ooit op de beklimming op Strava.

Aan een gemiddelde snelheid van 21,7 kilometer per uur reed de Giro-winnaar de steile beklimming omhoog. Dat betekent dat Pogacar het 1,84 kilometer lange Strava segment in vijf minuten en zes seconden afwerkte. En dat met een gemiddeld stijgingspercentage van 10,8 procent! Remco Evenepoel moet net als in het huidige algemeen klassement genoegen nemen met een tweede plek achter de tweevoudig Tour-winnaar. De Belg noteerde een tijd van vijf minuten en zeventien seconden.

Het is niet de eerste keer dat Pogacar naar een Strava-KOM snelt. Sterker nog, tijdens de Giro d’Italia werd de Sloveen meerdere keren ‘geflagged’ door Strava-gebruikers omdat zij de prestatie verdacht vonden. Pogacar kon er wel om lachen. “Ik vind het juist goed dat via Strava de mensen kunnen zien hoe snel we op de iconische bergen rijden. Dan kunnen ze onze tijden goed vergelijken”, zei hij

Geplaatst als onderdeel van: Babynieuws uit België: Tom Boonen wordt opnieuw vader

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
4 Reacties
30-06-2024 20:07
Vingegaard deelt geen tijden op Strava?
    30-06-2024 20:40
    Nee dat gaat alleen maar de control room
Hoe kan Evenepoel deze beklimming sneller hebben gedaan dan Vingegaard?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine