Nienke Veenhoven sprint het snelste in Simac Omloop der Kempen Ladies, maar April Tacey fopt het peloton 
Tacey haalde het net - foto: Cor Vos
zaterdag 17 mei 2025 om 19:22

Nienke Veenhoven sprint het snelste in Simac Omloop der Kempen Ladies, maar April Tacey fopt het peloton 

De Simac Omloop der Kempen Ladies is op naam gekomen van April Tacey. De Britse renster van Coop-Repsol bleef na een aanval in de finale nipt uit handen van het peloton. Nienke Veenhoven won de sprint voor plek twee.

De Omloop der Kempen Ladies startte en finishte ook dit jaar weer in Veldhoven. Het 122 kilometer lange parcours bevatte meer kasseistroken dan vorig jaar, maar net als de voorgaande edities, bleef een massasprint het meest waarschijnlijke scenario.

En in de finale zag het er ook naar uit dat we gingen sprinten voor de zege. Nadat een breuk in het peloton was gelijmd en verschillende uitvalspogingen in de kiem waren gesmoord – vooral Leonie Bentveld reed in haar eentje lang vooruit –  begon een grote groep aan de laatste vijf kilometer. April Tacey wilde het echter niet op een sprint aan laten komen. De 24-jarige renster ging er vandoor en kreeg Helena Bieber mee.

Uiteindelijk wist Tacey haar metgezel nog te lossen en bleef ze alleen het peloton voor. We kregen zo een Britse winnares in Veldhoven. Nienke Veenhoven, die de sprint van de achtervolgsters won, moest genoegen nemen met de tweede plaats. Valentine Fortin (Cofidis) mocht als nummer drie mee het podium op.

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine
RIDE Magazine