Nibali gaat in 2011 voor Girowinst
zondag 24 oktober 2010 om 20:16

Nibali gaat in 2011 voor Girowinst

Vincenzo Nibali richt zich er volgend seizoen op de Giro d’Italia te winnen. Dat vertelde de winnaar van de Vuelta tegen de Italiaanse tv-zender RAI. “Ik hoop dat ik in de Giro kopman zal zijn, zodat ik kan proberen de wedstrijd te winnen,” vertelde de renner van Liquigas.

Omdat titelverdediger Ivan Basso overweegt volgend seizoen alles op de Tour te zetten zou Liquigas Nibali wel eens naar voren kunnen schuiven als kopman voor de Ronde van Italië. Het parcours, dat afgelopen zaterdag gepresenteerd werd, bevalt de Siciliaan. “Ik heb de Giro al drie maal gereden en dit parcours is het zwaarste wat ik ooit gezien heb,” vertelde hij.

“Dit is een zware Giro met een heleboel lastige etappes. In de Vuelta heb ik laten zien dat ik zware beklimmingen aankan. Ik ken ze nog niet allemaal, dus er zijn er nog een paar die ik moet gaan verkennen. Zo ken ik maar een van de twee beklimmingen van de Etna. De andere schijnt enorm zwaar te zijn. Er zijn geen beklimmingen waar ik me zorgen om maak, zelfs niet de onverharde klim naar Finestre. Ik denk dat ik goed genoeg ben.”

De 32 kilometer lange tijdrit in Milaan zou volgens Nibali wel eens cruciaal kunnen worden. “De afsluitende tijdrit is snel en vlak en dat ligt mij wel. Hij zou wel eens net zo belangrijk als dit jaar in Verona kunnen worden, toen ik mij van een podiumplaats verzekerde. Maar het hangt er natuurlijk vanaf wat er in de drie weken die eraan voorafgaan gaat gebeuren.”

Lees ook:
Giro 2011 biedt zeven aankomsten bergop én klimtijdrit
‘Basso richt zich in 2011 op de Tour’

RIDE Magazine
RIDE Magazine