Neri Sottoli-manager: “Je hebt niets aan lidmaatschap MPCC”
zaterdag 25 oktober 2014 om 10:29

Neri Sottoli-manager: “Je hebt niets aan lidmaatschap MPCC”

Neri

foto: Sirotti

Neri Sottoli-manager Angelo Citracca heeft kritiek geuit op de MPCC. De belangenvereniging voor een schone wielersport liet eerder weten dat het lidmaatschap van de Italiaanse ploeg op de tocht staat.

“Je hebt niets aan het lidmaatschap”, reageert Citracca tegenover Velonews. “Je hebt als lid een aantal verplichtingen, maar geen rechten. De regels zijn onduidelijk en worden niet voor iedereen op dezelfde manier toegepast.” De Italiaanse ploeg kwam niet opdagen bij de laatste MPCC-meeting. De belangenvereniging wacht nog op een acceptabele verklaring over de positieve dopingtest van Matteo Rabottini en gaf Neri Sottoli een laatste waarschuwing.

“We werden lid, omdat we een professionele ploeg zijn. Als we niet in de MPCC zitten, krijgen we problemen om in bepaalde koersen te kunnen starten. Je bent in zekere zin verplicht om lid te worden. De UCI moet daar eens naar kijken, of het wel correct is dat organisatoren de ploegen verplichten om MPCC-lid te worden. We betalen al veel geld aan de UCI voor het paspoort, we volgen strikte financiële richtlijnen, maar dan bepaalt een organisatie als de MPCC of we mogen koersen?”

Geen wildcard voor de Giro?
Het is nog onduidelijk of Neri Sottoli volgend seizoen mee mag doen aan de Ronde van Italië. De ploeg won weliswaar de Coppa Italia, waardoor het normaal gesproken recht heeft op een wildcard, maar dan moet ook worden voldaan aan ethische criteria. “Dat geeft ons het recht om een ploeg te weigeren ondanks het winnen van de Coppa Italiia”, verklaarde Giro-directeur Mauro Vegni eerder tegenover Tutto Bici.

De positieve EPO-testen van Danilo Di Luca, Mauro Santambrogio en Rabottini zouden daarom voor problemen kunnen zorgen. “Als de organisatie ons vanwege de dopingzaken niet mee wil laten doen, zullen we dat accepteren”, stelt Citracca. “Vorig jaar hebben ze ons ondanks alles ook uitgenodigd, terwijl niemand dat had verwacht. We zullen het zonder morren accepteren als ze dit keer geen wildcard geven.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine