Nederlandse mannen met realistisch doel naar WK wielrennen in Rwanda
foto: Cor Vos
Nick Doup
maandag 22 september 2025 om 09:03

Nederlandse mannen met realistisch doel naar WK wielrennen in Rwanda

De Nederlandse mannen zijn allesbehalve topfavorieten voor het WK wielrennen in Rwanda. De wegwedstrijd van komende zondag is loodzwaar en de oranje equipe is niet volledig ingevuld door bondscoach Koos Moerenhout. Frank van den Broek kondigt bij WielerFlits aan dat Nederland met open vizier zal moeten koersen.

“Het wordt een heel mooie reis, denk ik”, vertelt Van den Broek, die een realistisch doel voor ogen heeft. “We kunnen open koersen met de ploeg die wij hebben. We hebben niets te bewijzen, en we hebben vooral ook niets te verliezen. Ik heb er zin in. We weten dat Thymen super in de Tour was en ik heb Mollema weer mooie dingen zien doen.”

Dan doelt de coureur van Picnic PostNL natuurlijk op de winnaar van twee Tour de France-bergetappes, Thymen Arensman, en de ervaren rot Bauke Mollema, die onlangs nog naar een ereplaats reed in de Tour of Britain. “Misschien kunnen we met een mooie ploeg leuk mee koersen”, verwacht Van den Broek.

Afgelopen zondag, een week voor de wegwedstrijd, reisde het Nederlandse gezelschap naar Rwanda. Alleen Arensman was al eerder afgereisd voor de individuele tijdrit die hij ging rijden. In de week voorafgaand aan de WK-wegrit zal bondscoach Koos Moerenhout de tactische plannen vastleggen. “We weten allemaal waarvoor we komen, maar de specifieke dingen zullen daar besproken worden”, zei Van den Broek.

‘Het gevoel is goed voor het WK’
De laatste voorbereidingen trof hij in de WorldTour-wedstrijden in Canada. Op het lastige parcours van Montréal koos Van den Broek voor de vroege vlucht, waarna hij uiteindelijk 25ste werd. “Het gevoel was heel goed, ik kon wel blijven gaan. Na mijn aanval heb ik nog een ronde in het peloton gereden en toen schoot de kramp erin. Toen moest ik nog vier rondes om wat UCI-punten te pakken”, lachte hij. “Dus dat voelde wel taai aan, maar het gevoel is goed voor het WK.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een interview met Frank van den Broek. Vorig jaar brak hij definitief door in de Tour de France en dit jaar is hij opnieuw een van de kopmannen van Team Picnic PostNL in de zomer. Maar wie is Frank van den Broek? In de rubriek ‘De Renner’ leren we de persoon achter de wielrenner kennen. Pre-order jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
3 Reacties
09:22
Hopelijk hebben Arensman en VDB een goede dag en kunnen ze zich tonen inde aanval. Van de rest kan je eigenlijk weinig tot niks verwachten.
Volgens sommige boekjes mag je een doel wel iets specifieker formuleren dan ‘open koersen’ …
09:38
Nederland zal de keuze moeten maken:
- vol voor de aanval in een vroeg stadium om zo een kansje op een goed resultaat te hebben maar ook een grote kans om helemaal niet in de uitslag voor te komen
- anoniem meerijden om zo met meer zekerheid op een aanvaardbare uitslag te eindigen

VDB is van het aanvallendere type maar houdt het dan soms zo lang vol dat je je afvraagt wat hij kan als hij vanuit het peloton koerst.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.