NAVO-top veroorzaakt meer slachtoffers: ook EPZ Omloop van Borsele gaat niet door
De EPZ Omloop van Borsele gaat niet door in 2025. De Zeeuwse wielerkoers, die bestaat uit een profwedstrijd voor vrouwen, een Nations Cup-meerdaagse voor junioren-vrouwen en een UCI-koers voor junioren-mannen, heeft geen akkoord gekregen van de Nationale Politie.
“Ondanks de inzet van de organisatie om alternatieve veiligheidsmaatregelen te treffen, heeft de politie aangegeven enkel toestemming te geven voor een parcours met een maximale lengte van tien kilometer. Voor onze internationale wedstrijden is dit echter geen haalbare optie en regeltechnisch niet toegestaan door de UCI”, schrijft de organisatie in een persbericht.
Eerder deze week werd ook al de Ronde van Overijssel afgelast voor 2025. De EPZ Omloop van Borsele stond dit jaar gepland op 25, 26 en 27 april.
Vinden jullie niet dat je een verantwoordelijkheid hebt om de koppen wat minder tendentieus/polariserend te maken?
In deze week NAVO en slachtoffers in één zin te gebruiken, en daarnaast blijvend het “de overheid maakt ons kapot”-verhaal te voeden, vind ik op z’n zachtst gezegd smakeloos. En minder zacht gezegd vind ik het gevaarlijk.
https://www.bnr.nl/nieuws/internationaal/10567562/groeiende-vrees-voor-annulering-navo-top-in-den-haag?