Mogelijk schorsing voor Boogerd in België

foto: Sirotti
De kans bestaat dat Michael Boogerd alsnog geschorst gaat worden voor zijn dopingbiecht van anderhalf jaar geleden. De aanklager van de Belgische wielerbond, Jaak Fransen, heeft een al een dossier over de Nederlander aangemaakt en bekijkt welke stappen hij gaat nemen.
Boogerd reed jarenlang op een Belgische licentie en dit is de reden dat hij nu door de Belgische aanklager wordt aangepakt. Dit komt wel nu pas, omdat deze er vanuit ging dat de zaak in Nederland afgehandeld zou worden. “We werden in eerste instantie op het verkeerde been gezet omdat ook de Nederlandse dopingautoriteit zich over de zaak uitliet en wij dachten dat het in Nederland zou worden afgehandeld, maar het is onze bevoegdheid”, vertelt Fransen in het Algemeen Dagblad.
Het is nog niet duidelijk of Boogerd daadwerkelijk gestraft gaat worden, omdat er een verjaringstermijn van acht jaar geldt. “Het ogenblik van de feiten is niet duidelijk.” De winnaar van twee Touretappes zal binnen een maand gehoord kunnen worden en daar zal hij voornamelijk antwoord moeten geven over wanneer de dopinghandelingen plaats vonden.
Inmiddels is Boogerd een nieuw project opgestart. Hij zal komend jaar één van de ploegleiders zijn bij Roompot Orange Cycling. Als er daadwerkelijk een schorsing komt voor werkzaamheden in de wielersport, dan moet hij de activiteiten bij zijn nieuwe ploeg tijdelijk op een laag pitje zetten.