Moddermaestro Mathieu van der Poel houdt huis in GP Sven Nys, Wout van Aert (op grote achterstand) tweede
foto: Cor Vos
maandag 1 januari 2024 om 15:58

Moddermaestro Mathieu van der Poel houdt huis in GP Sven Nys, Wout van Aert (op grote achterstand) tweede

Mathieu van der Poel heeft met groot vertoon van macht de GP Sven Nys gewonnen. In de eerste anderhalve ronde duldde hij Wout van Aert en Pim Ronhaar nog in zijn nabijheid, maar daarna reed hij de concurrentie op grote achterstand. Van Aert werd tweede, Ronhaar derde.

Het nieuwe jaar beloofde mooi te beginnen voor de crossliefhebber. In de X2O Trofee Baal stonden kwamen de Grote Drie meteen weer in actie, en het zware, modderige parcours leek Wout van Aert kansen te bieden om zijn voet eindelijk eens echt naast Mathieu van der Poel te zetten. In de eerste ronde was dat ook alvast het geval. Terwijl Pidcock al gauw tegen een behoorlijke achterstand aan keek, waren Van Aert en Van der Poel goed vertrokken. Zij wisselden elkaar af aan kop van de koers, al was het vooral de Belg die het initiatief nam.

Van der Poel plaatst zijn versnelling
Pim Ronhaar wist aan het einde van de ronde de sprong te maken naar het illustere duo voorop, en dus begonnen we met drie leiders aan de tweede ronde. In het begin van die ronde bleef Van Aert zich smijten. Ronhaar lag op het rekkertje, Van der Poel nestelde zich in het wiel. Tot Van Aert een slippertje maakte in de modder. De wereldkampioen passeerde en gaf er meteen een lap op.

Van Aert begon sterk – foto: Cor Vos

Het zou de beslissende move blijken. Voor de volgende finishpassage fietste Van der Poel tien seconden bijeen, daarna liep zijn voorgift al snel op tot twintig tellen. Ondertussen was Ronhaar weer bij Van Aert gekomen en nam de Nederlander zelfs over van de renner van Visma | Lease a Bike. Achter dit duo reed nu Tom Pidcock, die na een inhaalrace was opgeschoven naar plek vier. Michael Vanthourenhout en Lars van der Haar waren de nummers vijf en zes in koers, de goed gestarte Thibau Nys was teruggevallen naar plek zeven.

Overtuigende zege
We moesten ons in het vervolg van de cross op deze plaatsen focussen, de strijd om de zege was gestreden. Van der Poel liep alsmaar verder uit op Van Aert, die op zijn beurt wel Ronhaar achter zich had gelaten. Na vijf van de zes rondes was het verschil tussen de nummer één en twee al meer dan een minuut, bij het ingaan van de slotronde lag Van Aert een minuut en 20 seconden achter. Richting de eindstreep zou MVDP zijn voorsprong nog uitbreiden tot bijna twee minuten. Hij boekte dus met grote overmacht zijn achtste zege op rij in het huidige veldritseizoen.

Van Aert had de tweede plaats ook al bijna op zak, want hij reed meer dan een halve minuut voor Ronhaar. Die was op zijn beurt al zo goed zeker van de derde plek, want zijn eerste achtervolger was in geen velden of wegen te bekennen. En inderdaad, Van Aert zou tweede worden, Ronhaar derde. Daarachter was het niet Tom Pidcock, maar Lars van der Haar die de vierde plek opeiste. Vanthourenhout en Nys werden vijfde en zesde. Maar waar was Pidcock dan gebleven? De Brit zakte er in het tweede deel van de cross volledig door en eindigde buiten de top-tien, als twaalfde.

flag-be X2O Trofee Baal
Uitslag mannen
1. flag-nl Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck)
2. flag-be Wout van Aert (Visma | Lease a Bike) op 1m54s
3. flag-nl Pim Ronhaar (Baloise Trek Lions) op 2m44s
4. flag-nl Lars van der Haar (Baloise Trek Lions) op 3m31s
5. flag-be Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal) op 3m47s
6. flag-be Thibau Nys (Baloise Trek Lions) op 3m49s
7. flag-be Emiel Verstrynge (Crelan-Corendon) op 3m59s
8. flag-gb Cameron Mason (Cyclocross Reds) op 4m02s
9. flag-be Jens Adams (Athletes for Hope) op 4m08s
10. flag-nl Joris Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions) op 4m16s

RIDE Magazine
30 Reacties
01-01-2024 16:15
Bewijst toch wel de beste veldrijder ooit te zijn.
    01-01-2024 22:47
    Sowieso op weg om de goat te worden van het veldrijden, al kan hij voor de statistieken best nog wel wat seizoenen opdraven om het aantal titels scherp te zetten. Wij weten wat en hoe hij reed, maar over een tiental jaar tellen enkel de cijfers nog...

    Enkel het leedvermaak dat ik bij sommigen hier lees over Van Aert is wat onnodig vind ik. Hij ging niet vol voor dit veldritseizoen dus zo vreemd is het toch niet dat hij er ook wat afgeknald wordt...?
01-01-2024 16:24
Eenmaal los ging hij ook los op een superieure manier. Was een genot te zien hoe hij door de modder gleed.
01-01-2024 16:09
En weer een mokerslag uitgedeeld door Matje!! De tijdsverschillen zijn schrijnend groot.
01-01-2024 16:10
1 woord : Sprakenloos
01-01-2024 16:34
altijd leuk indien men achteraf triomfantelijk komt melden hoe verkeerd de vooraf was. zeg dat dan ook op voorhand, zou ik zeggen, anders is 't nogal slappe hap.
    01-01-2024 16:51
    Het vel verkopen voordat de beer geschoten is en naderhand graven naar alle mogelijke verzachtende omstandigheden, dát is pas slappe hap.
01-01-2024 16:47
De Grote 1 heeft weer huisgehouden.

Daarachter is het elke wedstrijd een groepje redelijk aan elkaar gewaagde renners van wisselende samenstelling afhankelijk van het parcours. Leuk voor de spanning, maar de totale dominantie van één renner beklijft het meest.
    01-01-2024 16:58
    Zonder pech wordt Van Aert wel gewoon overal met gemak tweede. Kansloos voor de eerste plaats, maar er is ook niemand aan hem gewaagd.
01-01-2024 17:05
Denk dat het van Lars van der Haar wel een onsje minder gemogen had. Nu werd er een aardige hap genomen uit de tijdswinst die hij boekt ten opzichte van Iserbyt.
01-01-2024 18:24
Meest indrukwekkende prestatie van vdp deze winter. Van aert vernederen op zijn terrein in een pure moddercross. Van aert kan dan wel zeggen dat hij niet in vorm is, maar dit gaat hem toch raken
    01-01-2024 19:36
    Zou het Mathieu geraakt hebben toen Wout vorig jaar won in Diegem, de Mathieuste cross die er is?
    01-01-2024 20:23
    Matje was voor zijn préWK stage, nog mét zijn rugproblemen, inderdaad niet blij. Dat verliezen deed hem zeker wat, misschien nog meer om zijn rug dan om verliezen van WvA. Want dat laatste kan de beste overkomen
    01-01-2024 21:15
    Natuurlijke raakte die nederlaag Mathieu. Maar het verschil in Baal was wel heel heftig. Geloof me, van Aert isbang voor wat er in Vlaanderen en Roubaix gaat gebeuren.
    01-01-2024 22:05
    Roubaix zal wel meevallen. Die zie ik Van Aert sowieso wel winnen in zijn carrière. Maar voor wat betreft wedstrijden waar het aankomt op explosiviteit, zoals Vlaanderen, zullen ze iets bijzonders moeten verzinnen. Zie persoonlijk niet in hoe beknibbelen op de bezigheid waar het allemaal draait om explosiviteit, gaat leiden tot het overbruggen van het verschil in explosiviteit waarmee Van der Poel vorig jaar twee WK's en San Remo heeft binnengehaald.
    01-01-2024 22:14
    Dit was er echt wel eentje op de kin van Wout. Want ook al is hij met een andere mindset aan het seizoen begonnen, hij had na Hulst en bij het zien van de omstandigheden in Baal echt wel de hoop om het Mathieu lastig te kunnen maken. Bovendien zal hij dat niet zomaar zeggen: tegenwoordig heb je als renner heel veel gegevens waaraan je kunt zien hoe ver je staat. Bijvoorbeeld tov vorig jaar.

    En ik denk dat Wout echt al wel ergens staat. Maar schrikt van het niveau wat matje hier op het matje legt. En zich waarschijnlijk ook afvraagt of hij die vele procenten die hij nu achter staat nog weet te vinden.
01-01-2024 18:48
Wat een macht, wat een pracht en wat een prachtige kerel toch, ik ben en blijf fan!!!
01-01-2024 16:13
In de duinencross kunnen de Van Aert fans met bekers vol tranen gooien. Wat een aframmeling van Mathieu die in de modder zogenaamd de mindere van Van Aert zou zijn. Technische masterclass. Ronhaar ook een uitstekende dag.
01-01-2024 16:28
Vooraf alleen maar gelul dat van Aert het VDP moeilijk ging maken. Matje heeft iedereen tot op het bot vernederd vandaag. Ruben van Gucht is van binnen gestorven. Het was genieten.
01-01-2024 16:45
Kamp DNF. Jammer, hij had zich zijn eerste cross in nieuw tenue ongetwijfeld anders voorgesteld.
    01-01-2024 21:02
    De fiets en materiaal zal wel even wennen zijn.
01-01-2024 22:56
Zo’n grote verrassing mag dit ook niet zijn, dit is gewoon de logica die gerespecteerd wordt. Die 2 minuten achterstand lijkt groot maar is het op zo’n ultra zware omloop toch niet, als wva gewoon gans de cross op eigen tempo rijdt en doorrijdt tot op de meet is dat wellicht ook maar een minuutje, nu wou hij gewoon meegaan en blaast zich zo op, om daarna weer vlot weg te rijden van ronhaar. Met de extra verschillen in de laatste ronde moet je niet echt rekening houden als iedereen al op zijn plekje terecht gekomen is.

Het is wel jammer dat spanning er deze kerstperiode niet bepaald heeft ingezeten, maar aan vdp is niets te doen dat is impressionant hoe goed die is zo vroeg op het jaar, daar kan je alleen maar bewondering voor hebben.
    01-01-2024 23:04
    Dit is toch wel optimistisch geredeneerd richting Van Aert. Ik vond hem helemaal niet zo vlot wegrijden van de jonge Nederlander op dit loodzware parcours.

    De logica die gerespecteerd wordt is dat Matje de betere crosser is, en beter in vorm. Maar dit gat is wel teleurstellend groot voor Wout, dat zag je ook wel aan zijn eigen reactie. En dit is voor Wout en zijn fans ook niet echt hoopgevend voor Koksijde. Als je ziet hoe Mathieu dit jaar door het zand snijdt... brrrrr
    01-01-2024 23:17
    Ronhaar rijdt op zijn beurt ook gewoon een minuut weg van Van der haar, wva was gewoon op zijn niveau van dit seizoen en Ronhaar was gewoon zeer goed maar die verloor toch ook gewoon 20 seconden per ronde op wva dus ja voor mij is dat vrij vlot.

    Ik zou niet weten waarom wva enige hoop zou hebben om te winnen in koksijde, en fans die hier op zouden hopen zijn iets te verblind door liefde vrees ik. Net omdat het verschil aanzienlijk is denk ik niet dat iemand er van wakker ligt, buiten die paar boeroepers dan maar dat is geen referentie.
01-01-2024 16:13
Hij komt echt van een andere planeet. Hij heeft wel een probleem. Hij wil altijd maar alleen zijn.
01-01-2024 16:15
Vrij lachwekkend hoe hard er vooraf werd geroepen dat Wout vandaag misschien wel kans maakte. Dan ben je als commentator of analist echt totaal de realiteit uit het oog verloren en verblind door nationalisme, niet meer serieus te nemen.

Maar dit is eigenlijk de eerste keer in zijn carrière dat Mathieu daadwerkelijk volledig fit en in topvorm is tijdens een crosswinter, en zie hier het resultaat. Compleet onverslaanbaar. En dan rijdt hij 59 van de 60 minuten ook nog op zijn dooie gemakje met de handrem erop. Benieuwd hoe veel man er nog zouden finishen als hij daadwerkelijk een uur lang voluit was gegaan.
    01-01-2024 16:50
    Zei jij 2 dagen geleden niet dat Van Empel "totaal ingestort" was?

    En dan anderen lachwekkend noemen...
    01-01-2024 16:52
    Grote woorden weer en tegelijk maar blijven klagen over die van anderen.
    01-01-2024 16:55
    Maar van Empel is ook totaal ingestort ten opzichte van het begin het seizoen? Dat valt letterlijk niet te ontkennen, lol. Kijk alleen al naar de cross van vandaag.
    01-01-2024 17:06
    Een algemeen vormdipje of wat extra ingeslopen angst bij gevaarlijke obstakels kan je moeilijk ontkennen.

    Een totale instorting kan je met het grootste gemak ontkennen, aangezien dat protserige grootspraak is die nergens op slaat.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine