Milan Fretin snelt naar eerste profzege in openingsrit Vierdaagse van Duinkerke
foto: Cor Vos
dinsdag 14 mei 2024 om 17:51

Milan Fretin snelt naar eerste profzege in openingsrit Vierdaagse van Duinkerke

De eerste profzege van Milan Fretin is een feit. De 23-jarige Belg van Cofidis kwam in de openingsetappe van de 68ste Vierdaagse van Duinkerke als eerste over de finish. Fretin bleek na een lastige en atypische sprint de snelste en is ook de eerste leider in de Franse rittenkoers.

Terwijl in Italië de tweede week van Giro d’Italia begint, barstte in het noorden van Frankrijk de Vierdaagse van Duinkerke los. De zes dagen durende rittenkoers biedt vooral veel kansen voor de sprinters. Zo ook vandaag in de eerste etappe van Duinkerke, de bekende kustplaats dicht bij de Belgische grens, naar Le Touquet. Het grootste deel van de etappe liep in zuidoostelijke richting.

Onderweg lagen vier bergsprints, drie tussensprints en 1463 hoogtemeters. De rit was 173 kilometer lang, maar de renners passeerden de streep in Le Touquet al een eerste keer na 137 kilometer. Vervolgens moest nog driemaal een lokale ronde zonder noemenswaardige hindernissen afgelegd worden. Een massasprint lag dan ook in de lijn der verwachting.

Kopgroep met onbekende namen
De vlucht van de dag bestond uit vijf renners en was overwegend Frans. Joris Delbove (St Michel-Mavic-Auber93), Maxime Jarnet (Van Rysel-Roubaix), Antoine Hue (CIC U Nantes Atlantique) en Gwen Leclainche (Philippe Wagner/Bazin) kregen het gezelschap van de Ier Dean Harvey (Trinity Racing). Deze vijf relatief onbekende namen sloegen de handen ineen en reden lange tijd voor het peloton uit.

Een massasprint lag echter in de lijn der verwachting. Na het inrekenen van de vroege vluchters draaide de rit ook daadwerkelijk uit op een sprint. Al wist Paul Hennequin hier nog bijna een stokje voor te steken. De 21-jarige Fransman sloeg met een late uitval een mooi gaatje en leek het feestje van de sprinters te verstieren, maar werd in de laatste meters toch nog door één renner voorbijgereden.

Fretin lacht, Hennequin huilt
In een sprint van stervende zwanen bleek alleen Fretin nog over de power te beschikken om Hennequin te remonteren. De jonge Belg kon zo voor de eerste keer als prof een zegegebaar maken. De onfortuinlijke Hennequin werd nog wel tweede, net voor Sam Bennett. Met Amaury Capiot (4e), Milan Menten (5e) en Jordi Warlop (7e) eindigden er nog drie Belgen bij de eerste tien. Nils Eekhoff (8e) en Casper van Uden (10e) verdedigden dan weer de Nederlandse sprinteer.

RIDE Magazine
7 Reacties
14-05-2024 17:55
Arme Paul, was er heel dicht bij. Toen hij gegrepen leek, trok hij toch nog geweldig op na de laatste bocht maar had de pech dat Cofidis er nog met 3 man zat.
14-05-2024 22:46
Mooi voor Fretin: winnen in de regio van je sponsor is altijd leuk, helemaal als het je eerste is! Anderzijds ook sneu voor Hennequin en zijn ploeg. Voor hen zou het ook een groot succes geweest zijn.

Ben benieuwd of Sam Bennett er nog in gaat slagen hier van de week een ritje te winnen. Het is nog niet veel dit seizoen en als je al, met alle respect, door Fretin geklopt wordt lijkt het lek nog niet boven. De dagen van topsprinter Bennett lijken in het verleden te liggen.
14-05-2024 19:28
Cofidis is los. Na maanden droog te hebben gestaan binnen een week drie overwinningen.
Dappere poging van Paul Hennequin met een zure uitkomst.
14-05-2024 22:38
Toch meer vergelijkbaar met een spurter die te vroeg aangaat en geremonteerd wordt op de streep dan met een vroege vluchter die na een ontsnapping van 200km strandt op een paar meter van eeuwige roem.
14-05-2024 22:48
Oei, als het voor Bennett en Demare tussen deze als
    14-05-2024 22:49
    ..deze namen niet eens meer wilt lukken.. (met dank aan de mobiele interface)
    15-05-2024 07:57
    Voor Bennett lijkt het mij erger: die zat er gewoon bij. Demare is op bijna 9 minuten binnen gekomen, dus die is gewoon nog niet goed (of heeft iets voor gehad). Over zijn sprint zegt de rit van gisteren niets.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine