Michele Scarponi op 37-jarige leeftijd overleden
foto: Sirotti
zaterdag 22 april 2017 om 09:47

Michele Scarponi op 37-jarige leeftijd overleden

Michele Scarponi is op 37-jarige leeftijd overleden. De ervaren coureur van Astana is deze ochtend in zijn woonplaats Filottrano om het leven gekomen bij een aanrijding met een busje. Astana bevestigde het nieuws zaterdagochtend.

Gisteren nog beëindigde Scarponi de Tour of the Alps als vierde. De eerste etappe won hij. In de aankomende Giro d’Italia zou hij het kopmanschap bij Astana overnemen van de geblesseerde Fabio Aru.

Astana
Astana reageert verbijsterd op het nieuws. De Kazachstaanse ploeg spreekt van een tragedie die te groot is om geschreven te worden. De Italiaanse klimmer laat een vrouw en twee kinderen na.

“We missen een grote kampioen en een speciale jongen, die altijd lacht in elke situatie. Hij was een mijlpaal en een herkenningspunt voor iedereen bij Astana. De ploeg steunt de familie van Michele in dit ongelooflijk pijnlijke moment van verdriet en rouw.”

Gisteravond plaatste Scarponi deze tweet nog met zijn twee kinderen in de leiderstrui die hij droeg in de Tour of the Alps.

Carrière
In 2002 maakte Scarponi zijn eerste meters als prof bij Acqua & Sapone. In de jaren die volgden ontdekte hij zich als ronderenner. Zijn grootste zege op zijn palmares is de Giro d’Italia van 2011, die hij toegewezen kreeg na uitsluiting van Alberto Contador. Daarnaast wist hij drie etappes in de Giro te winnen en greep hij eindzeges in de Ronde van Catalonië en Tirreno-Adriatico. In 2007 bekende Scarponi klant te zijn geweest bij de dopingarts Fuentes, waarna hij kort geschorst werd.

Na Acqua & Sapone reed Scarponi, die de bijnaam Il Presidente droeg, voor Domina Vacanze, Liberty Seguros, Astana-Würth, weer Acqua & Sapone, Androni Giocattoli, Lampre-ISD en Lampre-Merida. Sinds 2014 reed hij in dienst van Astana. In Kazachstaanse dienst loodste hij zijn goede vriend Vincenzo Nibali naar de eindzeges in de Tour van 2014 en de Giro van 2016.

RIDE Magazine
165 Reacties
22-04-2017 12:33
Ongelofelijk, tranen staan in me ogen als ik zijn laatste tweet zie met zijn kindjes. Nu ik al die foto's zie, kom ik er nu pas achter dat het een heel kleurrijk en speciaal persoon was.
22-04-2017 12:36
Je bent 37, tussen jou en je vrouw gaat alles geweldig. Je hebt het goed voor mekaar: een goed loon, bijna op wielerpensioen. Je hebt voor jezelf een toekomstbeeld voor ogen, een toekomstbeeld met twee schatten van kinderen en een vrouw die na je wielercarrière ongetwijfeld ook wat meer aandacht verdient want het leven van een wielervrouw is er één van hard labeur en toewijding. Op 21 april post je een foto van jou met je twee kindjes, lachend en gierend zitten ze in je rug. Je ziet er gelukkig en onbezorgd uit, met die etappe van vorige week nog in het achterhoofd. Ja, je hebt het goed voor elkaar. En nu, 12 uur na die zo mooie foto, ben je er plots niet meer. Daar gaan je toekomstbeelden, kapot in enkele seconden, gestorven ten tijde van wat je zo graag deed, een hobby - of eerder een passie - die je met velen van ons hier deelt: fietsen. Je vrouw, kinderen en ouders blijven nu in pijn achter. Waar is de rechtvaardigheid? Ik geloof er zelf niet in, en na zulke berichten wordt dat idee alleen maar sterker, maar hopelijk ben je op een betere plek nu. Bedankt voor je aanvalslust en je vrolijke manier van leven. Veel sterkte aan alle betrokkenen, dit nieuws komt hard binnen.
22-04-2017 12:39
De aasgieren van de NOS mogen zich trouwens diep schamen. Journalistiek en ethisch onverantwoord om iemand die zich niet langer kan verdedigen op zo'n laffe wijze zwart maken, nog geen dag na diens overlijden. Wat een koude wereld.
22-04-2017 12:42
RIP
22-04-2017 12:49
RIP Michele, wat een drama!
22-04-2017 12:49
@GreenDay
'Op zo'n laffe wijze zwartmaken'

Dat valt toch wel mee? Het is gewoon een artikel over hem, wat voor persoon hij was. En het is grotendeels positief. Maar hij is ook 2x geschorst geweest. Dan ben je toch ook inderdaad niet onomstreden? Of mag je dat nu niet benoemen, maar over 3 maanden wel weer?

Ontzettend triest dat hij is overleden. En vooral die foto op Twitter van gisteravond maakt het alleen maar pijnlijker.
22-04-2017 13:01
Greenday, ik volg ook de discussie op Twitter die José Been hierover gestart is. Maar ik zie niet echt in wat de NOS verkeerd doet bij de berichtgeving. Iedereen zal het erover eens zijn dat dit enorm triest is, maar toch niet gek dat de NOS (misschien ook voor de leken) noemt waar hij voornamelijk bekend van is? Ik vind het te makkelijk inspelen op verse emoties, dat gezeur tegen de NOS. Wat denk je dat de media gemeld hadden als Armstrong iets dergelijks was overkomen. Ik mag toch niet hopen dat ze het zouden laten bij 'De Texaan die 7x de Tour de France won'....
22-04-2017 13:08
Zo, wordt je wakker en lees je dit. Even een traantje moeten wegpinken.
22-04-2017 13:09
Onwezenlijk dit...
Hij ruste in vrede.
22-04-2017 13:10
Shit... Wat kun je hier mogelijk op zeggen. RIP Michele
22-04-2017 13:41
Wat een in-en intrieste dag..Sterkte aan familie,vrienden en collega's.
22-04-2017 13:51
RIP Michele
22-04-2017 13:54
Verschrikkelijk nieuws dit, ik deel de mening van greenday, ik vind het onzinnig om te berichten over dopingverleden, ik vind dat niet gepast en zeker niet relevant.
Dan zou het bij zo wat elke renner van zijn generatie gezegd moeten worden, dus ook bij onze Nederlandse/Belgische helden.
Rust in vrede
22-04-2017 14:04
Nos hoe triest kan je zijn. Rip Michele
22-04-2017 14:07
Wat ontzettend tragisch, die kinderen zijn nog zo jong ook. Vreselijk.
22-04-2017 14:09
Niet te bevatten, tragisch nieuws.
Sterkte aan alle betrokkenen
22-04-2017 14:22
Pff wat een schok , had hem dinsdag nog met scorito geselecteerd
22-04-2017 14:25
Vreselijk. Zo jong en met zoveel zin had hij zijn Giro nog eens gereden. Dit overschaduwt alles.
22-04-2017 14:35
Diep diep triest! Michele het ga je goed! RIP. Elke rit, elke koers en elke training let op, andere doen het niet altijd...
22-04-2017 14:43
Verschrikkelijk, dit verzin je niet. Zulke tragedies gebeuren (helaas) elke dag, maar bij een bekend sportman zoals Scarponi komt zoiets toch heel anders binnen..
Sterkte aan alle betrokkenen natuurlijk.

Verder ben ik het oneens met de kritiek op de NOS. Het is gewoon een korte samenvatting van zijn carriere, en daar zijn die 2 schorsingen nu eenmaal onlosmakelijk mee verbonden. Verder is het een overwegend positief verhaal waarbij zijn prettige karakter benadrukt wordt. Het is een nieuwsbericht, geen lofzang op zijn uitvaart..
'Niet onomstreden' vind ik daarom een prima woordkeuze, dat klinkt al heel anders dan bijvoorbeeld 'dopingzonderaar' of 'valsspeler'.
Volledig eens met Abraham Olano, als Armstrong zoiets overkomt kan een zichzelf respecterend nieuwskanaal toch ook niet alleen zijn 7 Touroverwinningen aanhalen? Respect voor de overledenen uiteraard, maar feiten die van belang zijn dienen vermeld te worden in zo'n bericht.
22-04-2017 14:44
ik snap eigenlijk niet wat er fout aan is om ook de dopingperikelen uit zijn loopbaan te benoemen. ik lees woorden als zwart maken en vermeend dopinggebruik, maar Scarponi heeft toch echt bekend in de fuentes zaak. maar over de doden blijkbaar niets dan goeds.
22-04-2017 14:51
Vreselijk met tranen in mijn ogen dit nieuws vernomen, bedankt hier iedereen die zo mee leeft. Nu enkele uren later alle reacties op Wielerflits heb gelezen hoe bitter koud de media is. Niet alleen de NOS maar ook de Belgische tv nieuws dan dapper mee aan het zwart maken van Michele. Veel sterkte aan zijn familie en vrienden.
22-04-2017 14:52
Ik vind het prima dat ze het over zijn dopingverleden hebben, maar vind het onnodig om dat in de kop van het artikel te zetten.
Scarponi overleden, maar hij was niet onomstreden.
Dat is toch onnodig.
22-04-2017 14:52
De NOS heeft 2 berichten geplaatst op hun site, de eerste was het overlijdingsbericht en daarna nog een bericht waarin men terugkijkt op zijn carrière en daar hoort zijn dopingverleden gewoon toch ook bij. Ik zie eerlijk gezegd het probleem niet.
22-04-2017 14:55
Ik zie nu inderdaad dat er twee artikelen staan over Scarponi. De eerste had ik inderdaad gemist.
In dat geval is er inderdaad niks mis mee.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine