Matthew Brennan verlengt nóg een keer contract bij Visma | Lease a Bike
De Britse seizoensrevelatie Matthew Brennan heeft al voor de derde keer in ruim twee jaar tijd een nieuw contract bij Visma | Lease a Bike ondertekend. Het Nederlandse WorldTeam legt hem nu vast tot eind 2029, nadat hij eerder al een overeenkomst met de ploeg tot eind 2027 had getekend.
Brennan is amper 20 jaar jong, maar hij is wel een van de meest veelbelovende renners van het moment. De jonge Brit kwam begin 2025 over naar het WorldTeam van Team Visma | Lease a Bike, nadat hij ook bij de opleidingsteam van de Nederlandse wielerploeg al indruk maakte.
Gedurende dit seizoen bleef Brennan zichzelf en het team in positieve zin verrassen. Zijn programma werd meerdere malen aangepast, nadat hij telkens toonde wedstrijden van een niveau hoger aan te kunnen. De hoogtepunten waren ritzeges in de Volta a Catalunya, Ronde van Romandië en Ronde van Polen. De zegeteller stokte uiteindelijk op veertien overwinningen in 2025, waarvan twaalf op profniveau.
“Langetermijnproject”
“Matthew heeft ons dit seizoen echt verrast in positieve zin”, aldus Visma | Lease a Bike-Head of Racing Grischa Niermann. “We kenden hem natuurlijk al goed, want we hebben hem zelf opgeleid. We hebben ons als ploeg telkens aangepast aan zijn niveau en hem wedstrijden en uitdagingen op zijn maat aangeboden. Hij heeft dit seizoen grote stappen gezet in zijn ontwikkeling, maar heeft nog altijd voldoende te leren.”
“We zien de samenwerking met hem als een langetermijnproject en daarom zijn we zo blij dat hij er hetzelfde over denkt. Komende jaren willen we met hem de stap naar het allerhoogste niveau zetten. Hij mag ons blijven verrassen”, besluit Niermann.
Brennan beaamt Niermanns woorden. “Het is mede dankzij het team dat ik mezelf nu al zo heb kunnen ontwikkelen. Iedereen kan me helpen om een betere renner te worden, zowel de staf als andere renners. En daarnaast voel ik hier het vertrouwen wat ik nodig heb. Ik ben hier gelukkig en heel blij met de kans om voor zo’n lange periode en zonder druk de volgende stappen in mijn carrière te kunnen zetten.”
| Jaar | Team |
|---|---|
| 2029 | Team Visma | Lease a Bike |
| 2028 | Team Visma | Lease a Bike |
| 2027 | Team Visma | Lease a Bike |
| 2026 | Team Visma | Lease a Bike |
| 2025 | Team Visma | Lease a Bike |
| 2024 | Team Visma | Lease a Bike Development |
Met exact 0 monumentale zeges in de afgelopen 5 jaar hoog tijd om iemand anders als kopman uit te spelen de komende jaren.