Matteo Jorgenson legt uit wat het weer met hem deed: “Lichaam kon het niet handelen”
foto: Cor Vos
woensdag 12 maart 2025 om 19:14

Matteo Jorgenson legt uit wat het weer met hem deed: “Lichaam kon het niet handelen”

Matteo Jorgenson verloor woensdag zijn leiderstrui in Parijs-Nice aan Jonas Vingegaard, maar staat nog altijd tweede in het algemeen klassement. De Amerikaan was na afloop echter meer bezig met het gevoel in zijn lichaam dan met zijn positie in de wedstrijd.

“Pffff, het was een rollercoaster in mijn lichaam vandaag”, begint de Amerikaan. “Ik had het warm, toen koud en uiteindelijk zelfs heel koud. En toen gingen we weer. Het lukte me niet meer om mijn lichaamstemperatuur in orde te krijgen. Ik was zo zwaar aan het ademhalen ook…”

“Op de slotklim had ik de benen ook niet meer. Ik had echt een heel slecht gevoel. Ik denk dat we uiteindelijk ook op het koudste moment in de etappe zijn gestopt, vandaar dat we het nog kouder krijgen. Deze rit was uiteindelijk wel heel erg veel voor het lichaam om te handelen.”

Als Jorgenson tot slot hoort dat hij nog altijd tweede in het klassement staat, is hij tevreden. “Dat vind ik mooi om te horen. En Jonas heeft zijn hoofd koel gehouden. Almeida was blijkbaar de warmste vandaag, dus hoed af voor hem. Ik verwacht dat we de komende dagen iets meer controle zullen hebben”, eindigt hij.

RIDE Magazine
12 Reacties
12-03-2025 20:20
Die zogenaamde zon in de rit naar de zon is even groen als Groenland.
13-03-2025 07:37
Stoppen ivm weer is toegestaan, renners kunnen dan ook regenkleding aantrekken. Maar om ze vervolgens 45 minuten in de kou te laten wachten en langzaam een berg/heuvel af, dat helpt beiden niet. Dat was onverantwoord, en daarom had de strijd op dat punt gestaakt moeten worden. Of besluiten door te laten rijden, dan krijgen de renners het minder snel koud.

Heb zelf eens de afdaling van de Croix Haute gedaan in de regen/natte sneeuw; onderweg een regenjasje aangetrokken en even geschuild. Dat laatste had ik nooit moeten doen, ik stond te (t)rillen en klappertanden, kon nauwelijks op of van de fiets en remmen was een groot risico (bevroren handen, velgremmen (in die tijd).

Wielrennen is de mooiste sport, laat het zo blijven.
    13-03-2025 10:10
    Dit lijkt mij dus wel een op te losswn probleem. Bij wedstrijden/etappes waar er een risico op neutralisatie door slecht weer is kan je 4 touringcars achter de bezemwagen laten meerijden. Bij neutralisatie kunnen de renners warm in de touringcar zitten en je kan ook met de touringcar een verplaatsing doen naar het lunt vanwaar je de wedstrijd gaat hervatten. Plus alle renners zinn dan bij elkaar dus communicatie over hoe, wat ,wanneer is veel makkelijker.
12-03-2025 20:39
In het interview met Jonas staat dat het stoom uit zijn oren komt. Hier lees ik dat hij het hoofd koel hield. Wat is het nu?
13-03-2025 00:13
Tja die van vlb hebben altijd wel een excuus....toch raar dat je dat van de anderen in de kopgroep niet hoort. Gewoon toegeven dat je toch niet zo top bent als je denkt te zijn of de ploegleiding rondtoetert. Je zwakte kunnen toegeven maakt ook dat je minder leedvermaak over jezelf afroept.
    13-03-2025 05:40
    @Wiel kenner lekker selectief aan het lezen . Een renner (Van Wilder) in de 1e groep heeft het zelfs over koersvervalsing.
12-03-2025 20:36
Arme jongens :( dit had niet mogen verder gereden worden
13-03-2025 08:15
Met een Nederlandse (doortastende) visie over Franse (weifelende) organisaties oordelen, lijkt me verspilde energie. Deze berichten zijn een jaarlijkse herhaling van zetten. Heeft iemand ervaring met franse organisaties (mn in relatie tot nederlandse)? Ik krijg het idee dat er toch een kern van waarheid schuilt in het gezegde ‘met de franse slag’.
    13-03-2025 09:11
    Allemaal onzin is het. Franse of Nederlandse homo sapiens, kunnen er even hard een lelijk potje van maken.

    Sowieso andere landen van weifelen betichten terwijl wij iedere dag tegen lopend ethisch dilemma Omtzigt moeten aankoekeloeren?
    13-03-2025 10:43
    Het is kwestie van nationaliteit, het is een kwestie van mentaliteit. Natte sneeuw en korrelhagel waren 10 j geleden even glad of nu. Een gevoelstemperatuur van 1,5 graden voelde 10j geleden even koud of nu, hevige regen was 10j geleden niet minder hevig of nu, edoch....10j geleden reden ze gewoon verder, scheelt een stuk gepalaver en gezeur...Mietjes zijn het nu. Ik zeg bewust "slechts" 10j, omdat ik het nog niet eens wil hebben over Hinault, of Merck, of Van Looy, of Schotte....De (meeste) renners moeten misschien eerst es bij zichzelf te rade gaan...En neen, ik ben niet tegen veiligheid, wel integendeel, maar de slinger begint een beetje heel erg naar de verkeerde kant uit te slaan...
    13-03-2025 10:44
    *het is GEEN kwestie van nationaliteit... excuus.
    13-03-2025 11:11
    Het gaat mij niet zozeer om de mens maar meer om verschil in organisatiecultuur. Maar misschien is het beter om die vraag op een economisch for te stellen

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine