Mathieu van der Poel zet kruis door Vuelta a España
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
woensdag 14 augustus 2024 om 07:30

Mathieu van der Poel zet kruis door Vuelta a España

Het debuut van Mathieu van der Poel in de Ronde van Spanje laat tenminste nog een jaar op zich wachten. De 29-jarige Nederlandse wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck zinspeelde meermaals op een deelname dit seizoen, waaronder nog tijdens het slotweekend van de Tour de France. Hij kiest echter voor een ander programma, laten bronnen aan WielerFlits weten.

MVDP kiest voor een ander traject richting zijn laatste doel van het jaar, zijn wereldtitel verdedigen in het Zwitserse Zürich eind september. Voorafgaand aan de twintigste etappe van de jongste Ronde van Frankrijk liet hij weten dat een deelname aan het EK op de weg in België – twee weken voor het WK – nog een vraagteken was. “De Vuelta a España was ook nog altijd een mogelijkheid. Dat is het nog steeds. Maar dat hebben we opengehouden tot na de Olympische Spelen”, zei de Nederlander destijds. In zijn jacht op goud strandde Van der Poel op de twaalfde plek in Parijs.

Inmiddels heeft hij ook de knoop doorgehakt over het vervolg van zijn seizoen. Dat zal dus niet via de Spaanse ronde gaan, een koers die hij graag nog eens zou doen om de trilogie in ritzeges én leiderstruien vol te maken. Het zal voor een ander jaar zijn. Bronnen bevestigen aan ons dat MVDP voor een programma kiest ‘met wedstrijden die beter bij hem passen’. Over welke koersen dit gaat, is nog niet bekend. Wel dat hij op dit moment geniet van een spaarzame rustperiode in zijn jaar. De laatste was van na het voorjaar.



Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
38 Reacties
13-08-2024 20:27
Spaarzame rustperiode? Dat valt nogal mee. 8 koersdagen plus een TdF die hij als trainingsperiode heeft gebruikt.
    13-08-2024 20:48
    Die 7 eendagskoersen in het voorjaar zijn zwaarder dan 3 rittenkoersen van een week.
    13-08-2024 20:52
    het blijft een grotendeels afwezige wereldkampioen en dat is altijd jammer voor de sport
    13-08-2024 21:09
    @Maglia: als je niet strijdt om te winnen, omdat je toch niet kan winnen zoals MvP wel ja... Maar als je 3x7 dagen volle bak rijdt om wel te winnen, dan is t andere koek.
    13-08-2024 23:17
    Hij heeft ook gewoon nog een winter gedraaid natuurlijk, waar andere renners lekker hun rustperiode nemen.
13-08-2024 21:23
Nou, het is een mager verloop van dit seizoen verder na een mooi voorjaar. WK is qua parcours ook niks voor hem, ben benieuwd of hij nog iets kan uitrichten (Canada?) nu de Vuelta ook al niks gaat worden....
13-08-2024 20:31
Doe maar gewoon het EK. Daar ligt een grotere kans op een truitje voor volgend jaar.
    13-08-2024 20:54
    Dat zal ie inderdaad wel doen vermoed ik. Ik hoop het ergens ook, want dat parcours leent zich tot koersen onderweg maar als alle groten wegblijven wordt het simpelweg een massaspurt.
    13-08-2024 21:00
    Evenepoel rijdt het EK normaal ook, dat verhoogt de kans op koers onderdeg. Maar ik zie niet hoe die kan winnen van Van der Poel op dat parcours.
    13-08-2024 21:19
    Die kan wel weer profiteren van het werk van de domme knecht die elke keer voor hem de rode loper uitrolt.
    13-08-2024 21:42
    @Harry: je bedoelt MvP die voor Philipsen rijdt... Ter info: cynisme! Maar in elk geintje, zit een seintje...
    13-08-2024 22:00
    Evenepoel rijdt het EK tijdrijden, zou hij ook de wegkoers doen? Alleszins nog niets over gelezen
    14-08-2024 09:33
    Harry snapt nog steeds niet goed dat Van Aert en Evenepoel op kampioenschappen in dezelfde Belgische ploeg rijden, geloof ik. En als de ene wegrijdt, dat de andere er dan niet met de concurrentie in het wiel weer naartoe kan rijden. Maar, en dit gaat als een echte schok komen, dat het dan aan de àndere landen is om achter Evenepoel aan te fietsen.
    14-08-2024 10:14
    Feit is wel dat van al dat knechten voor Remco zijn palmares aan de karige kant blijft, terwijl dat van Evenepoel en Mvdp wordt afgetopt. Het gaat toch schuren als je net beter doet dan pakweg Jasper Stuyven.
    14-08-2024 10:30
    Harry snapt überhaupt niet zo veel van wielrennen. Vergeef het hem, hij weet niet wat hij zegt ..
    14-08-2024 10:33
    Maar Van Aert reed op het WK gewoon mee met VDP, Alaphilippe was degene die ostentatief achteraan ging wachten in die groep. Van Aert wilde niet liever dan wegrijden.

    Dat ze dan van achteruit terugkomen na een poef van Pedersen en Evenepoel meteen wegknalt, noem ik niet ‘knechten’.

    Dat is elk om beurt wegrijden en dan zit je soms gewoon in de tang.

    Op het moment dat Evenepoel wegrijdt, wéten de andere favorieten trouwens dat ze moeten reageren. Als dat niet gebeurt, is het meestal van niet beter kunnen.

    Ja Van Aert heeft al veel geknecht bij Visma. Maar voor Evenepoel eigenlijk niet echt. Niet achter je eigen ploegmaat rijden noem ik niet knechten, dat zijn gewoon eeuwenoude wielerwetten.

    En dat Van Aert zijn palmares wat minder is lijkt mij omdat hij gewoon zelf ook net iets minder is. Als Evenepoel 2x goud pakt na een Tour tot aan het gaatje, dan weet je het wel zeker?
    14-08-2024 11:59
    Het EK is hier in de buurt, dat wordt een massasprint. Bergjes zoals Zammelenberg zijn zeker niet zwaar genoeg om de sloophamer a la RVV boven te halen.
13-08-2024 21:57
Heeft MvP niet teveel van zijn lichaam gevraagd de laatste jaren?
14-08-2024 05:45
Weet je wat? Hij kijkt maar even wat hij wel en niet doet.
13-08-2024 23:25
In de vuelta zou weinig te halen zijn voor hem. Renewi tour zie ik hem wel aan de start verschijnen.
    14-08-2024 00:49
    Ik zat ook aan die Renewi tour te denken. Verder wel grappig dat hij in staat is om de twee mooiste klassiekers te winnen in de regenboog trui en toch het gevoel achter weet te laten dat het geen topseizoen was.
    14-08-2024 10:18
    klopt tour was zeer matig, behalve het aantrekken van de sprint, voor een wereldkampioen. Bij de spelen had hij het kopmanschap moeten opeisen ipv met van Baarle half te delen, vind dat niet sterk van hem.
    14-08-2024 12:11
    Hij was toch gewoon kopman? Van Baarle heeft ook gewoon voor hem gereden.
14-08-2024 07:57
Toch jammer dat hij de regenboogtrui zo weinig laat zien, begin me er toch aan te storen.
13-08-2024 20:29
Ik heb niet het idee dat de Vuelta überhaupt een serieuze optie was.
13-08-2024 20:31
Geen idee wat Alpecin in de Vuelta gaat doen trouwens, kunnen de Roodhoofts hun startbewijs niet aan Caja Rural verpatsen?
    13-08-2024 20:55
    Groves zal vast starten!
    13-08-2024 21:10
    Oh ja, sinds begin juni niet meer gekoerst. Maar vorige jaren ook zeer succesvol. En weinig tegenstand.
    14-08-2024 09:20
    @bswinkels. Om wat te doen? Er is 1 kans op een sprint ..1.
14-08-2024 10:47
Jaloers?
13-08-2024 23:05
Matje zal wel de Tour de Costa Blanca doen, met de Coll de Rates en als afsluiter de Cumbre del Sol (waar hij na 2,2km er echter de brui aan geeft en Roxanne opzoekt). Anderszins zou me verbazen.
14-08-2024 11:12
A.M.M. Jonkers
Jaloers?

Integendeel. Dat doe ik namelijk zelf ook.
14-08-2024 13:58
Ik denk dat het EK parcours niet selectief genoeg is voor aanvallers. In Quebec treft hij wel een parcours op maat aan. Montreal kan ook, als er tenminste verdedigend gekoerst wordt.
14-08-2024 09:07
Vuelta lijkt mij ook niet echt iets voor hem. Kan zich beter vol richten op het EK met een parcours dat voor hem ideaal is en dan nog als outsider naar het WK. Eventueel het Canadese tweeluik er nog bij, de GP Quebec moet hem goed liggen.
    14-08-2024 10:00
    Ek en Canada zijn niet te combineren, vallen op hetzelfde moment.
    14-08-2024 10:13
    Zou gaan voor het EK is inclusief trui, Canada is leuk maar toch een beetje tweederangs qua aanzien en prestige.
    14-08-2024 10:39
    Dan zou ik ook het EK pakken, dat wordt echt een speeltuin voor hem. Raar overigens dat dit samenvalt met de Canadese koersen, lijkt mij toch wat overlap te zijn qua kanshebbers.
15-08-2024 13:52
Canada past goed bij hem. Hopelijk pakt hij die mee.

Reacties zijn gesloten.