Mathieu van der Poel wil Giro en Tour combineren: “En die wil ik allebei uitrijden”
Mathieu van der Poel, pas net terug van een rugblessure, heeft grootse plannen voor dit seizoen. De Nederlander van Alpecin-Fenix wil dit jaar namelijk zijn debuut in de Giro d’Italia maken en de Italiaanse ronde combineren met de Tour de France. “En ik heb de intentie om ze dit jaar allebei uit te rijden”, citeert het Algemeen Dagblad.
Van der Poel liet vlak voor de start van de eerste etappe van de Settimana Internazionale Coppi e Bartali, waar hij zich wil klaarstomen voor de resterende voorjaarsklassiekers, in zijn kaarten kijken. De alleskunner van Alpecin-Fenix zit met de Giro d’Italia in zijn hoofd, dat is wel duidelijk. “De Giro is zeker een optie. Het is nog niet honderd procent zeker, maar de combinatie Giro en Tour zit zeker in mijn hoofd. De eerste week is wel heel aantrekkelijk. Met ook een kans op de roze trui. Dat is de voornaamste reden.”
Mocht Van der Poel in mei inderdaad aan de start verschijnen van de Ronde van Italië, dan is het niet om slechts een weekje mee te fietsen. “Ik wilde vorig jaar eigenlijk de Tour uitrijden. Ik heb bij de ploeg aangegeven dat ik niet nog eens ga afstappen na tien dagen. Ik heb de intentie om de Giro en de Tour dit jaar allebei uit te rijden.”
Van der Poel kampte de voorbije maanden met een hardnekkige rugblessure, maar maakte afgelopen zaterdag zijn rentree in het peloton. De 27-jarige coureur deed dit zeker niet onopgemerkt. Wat heet, Van der Poel deed in Milaan-San Remo gewoon volop mee om de zege en kwam in zijn eerste koersdag als derde over de streep.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu pufte en zweette
Benieuwd als het weer gaat spoken in de Giro en bloedheet in de Tour.
Giro uitrijden gaat ten koste van de tour en in die laatste moet hij kunnen schitteren + dat wanneer groen een doel wordt dit ook gewoon haalbaar is.
In de klassiekers start hij om te winnen en in de Giro en Tour om een paar etappes. En wellicht de puntentruitjes? Als veel daarvan lukt dan zeker geslaagd. Aan de andere kant is het lastig voor te stellen als hij de cols over moet, dat hij in de bus of zelfs daar achter binnen komt. Of zou hij toch een klimmer a la Van Aert zijn, kunnen worden?
Maar hij is té speels ...
MTB lijkt dit jaar naar de achtergrond. OS ver weg, dus het zou mij niet verbazen als richting Parijs de fiets met het brede stuur weer uit de schuur wordt gehaald.
2 rondes op zijn leeftijd en met zijn inhoud zou moeten lukken. Maar dan niet op de manier waarop hij de eerste week van de afgelopen TdF heeft gereden. Want op die manier koersen hou je niet 2 x 3 weken vol. Ritjes uitzoeken om te knallen, en ritjes om rustig mee te peddelen.
Ik zou hem vooral dit voorjaar nog graag zien in LBL. Maar ik weet niet of dat dan nog lekker combineert met de Giro...
In elke tussensprint zullen zowel Merlier als Jasper vol gas geven en dan moet Van Aert ook aan de bak want op dit moment waarbij hij duidelijk sprintsnelheid verloren heeft ten opzichte van vorig jaar zie ik hem geen massaspurt winnen in de TDF en vette punten pakken.
Als Alpecin zoals Intermarche met 3 de spurt aangaat in de TDF dan is groen voor MVDP wel een optie want dan graaien ze zowel in de tussensprints en aan de finish veel groene punten mee.
Alpecin staat aan de start voor ritoverwinningen en groen, TJV voor geel en groen (ritoverwinningen zijn ondergeschikt), ik denk dat de eerste strategie meer succes gaat opleveren!
Misschien heeft die derde rit van de Tour vorig jaar je blik wat beneveld.
Als je met MVDP voor groen zou willen gaan, is een interne battle tussen Merlier en Philipsen daarbovenop natuurlijk van het goede teveel.