Mathieu van der Poel over dominantie van Pogacar: “Hij doet momenteel wat hij wil”
Tadej Pogacar is al langere tijd de beste wielrenner van het moment, maar zwaait dit jaar misschien nog wel nadrukkelijk de scepter. De wereldkampioen is dit seizoen schier onklopbaar. Dat ziet ook Mathieu van der Poel, die de Sloveen dit voorjaar nog op enkele nederlagen wist te trakteren. De Nederlander kijkt vol bewondering naar de huidige wereldkampioen.
“Het is echt indrukwekkend en het lijkt ook nog zo gemakkelijk te gaan”, geeft MVDP aan in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws. “Ik heb het al een paar keer eerder gezegd, de nieuwe Merckx is misschien geen goede vergelijking, want hij heet Pogacar. Maar het moet voor ons toch een beetje aanvoelen zoals in de tijd dat Eddy Merckx koerste. Op zijn terrein doet Pogacar momenteel wat hij wil.”
Toch lijkt Van der Poel de enige renner die momenteel iets kan doen aan diens suprematie. In het voorjaar leed Pogacar twee gevoelige nederlagen, in Milaan-San Remo en zijn eerste Parijs-Roubaix. “Maar dat was echt op mijn terrein en zelfs dan was het nog nipt”, stipt Van der Poel aan. “Ik denk dat ik op zijn terrein geen bedreiging vorm voor hem.”
Klassiekerclashes
Het feit dat Van der Poel Pogacar voorlopig nog de baas is in zijn geliefkoosde wedstrijden, geeft hem wel de nodige voldoening. “Zeker wel. Het geeft ook motivatie om er volgend voorjaar weer te staan. Als je Tadej kunt volgen en kloppen, ben je tegenwoordig dicht bij de winst. Volgend jaar zal dat ook zo zijn.”
Van der Poel hoopt ook in 2026 weer toe te slaan in ‘zijn’ voorjaarsklassiekers. “Dat probeer ik sowieso, ongeacht het tegen Pogacar is of iemand anders. De Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix zullen elk seizoen opnieuw een doel blijven, ongeacht of ik ze al meermaals of een recordaantal keer zal hebben gewonnen.”

Van der Poel was dit jaar opnieuw baas in Parijs-Roubaix – foto: Fotopersburo Cor Vos
Jaar | Team |
---|---|
2028 | Alpecin - Deceuninck |
2027 | Alpecin - Deceuninck |
2026 | Alpecin - Deceuninck |
2025 | Alpecin-Deceuninck MTB Team |
2025 | Alpecin - Deceuninck |
2024 | Alpecin - Deceuninck |
2023 | Alpecin - Deceuninck |
2022 | Alpecin - Deceuninck |
2021 | Alpecin - Fenix |
2020 | Alpecin - Fenix |
2019 | Corendon - Circus |
2018 | Corendon - Circus |
2017 | Beobank - Corendon |
2016 | Beobank - Corendon |
2015 | BKCP-Corendon |
2014 | BKCP-Powerplus |
2013 | Enertherm - BKCP |
2012 | Enertherm - BKCP |
2011 | Boxx Veldritacademie |
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

de drive van hemzelf, maar leeft vooral in de hoofden van
bepaalde wielerfans die dat in zijn plaats bepalen.
En hij gaat dat vrees ik nodig hebben om Pogi te kunnen blijven verslaan op VdP-terrein. Tenminste als Pogi komend jaar opnieuw hetzelfde niveau weet te halen.