Mathieu van der Poel had geen topbenen: “Nog niet vaak zulke omstandigheden meegemaakt”
Foto: Cor Vos
donderdag 13 maart 2025 om 19:06

Mathieu van der Poel had geen topbenen: “Nog niet vaak zulke omstandigheden meegemaakt”

Mathieu van der Poel strandde in de vierde etappe van Tirreno-Adriatico op plaats drie. Zijn beste uitslag van de week tot nu toe, maar naar eigen zeggen was zijn gevoel wel minder goed dan in de voorgaande etappes.

“Het was echt koud. Zulke omstandigheden twee dagen na elkaar heb ik nog niet vaak meegemaakt in de koers. Nochtans hadden we het met de ploeg goed aangepakt en onderweg heb ik twee keer droge kledij kunnen aantrekken”, legde Van der Poel achteraf uit bij HLN.

Van der Poel besefte toen al dat hij niet over zijn beste benen beschikte. Filippo Ganna wilde zelfs samen plannen smeden voor een duo-aanval, maar de Nederlander bedankte vriendelijk. Toch zagen we hem op vijf kilometer van de aankomst nog proberen om de rest van het peloton te verrassen op een steil knikje. Toen Ganna hem even later eigenhandig kwam terughalen, ging het plan toch weer naar de sprint.

“Omdat er weinig op de benen zat, wou ik op de sprint mikken. Maar toen Ben Healy aanviel, probeerde ik toch te reageren in de hoop zo met een klein groepje weg te rijden. Het was een hectische rit en ook slechte radio-verbinding, dus wist ik op dat moment nog niet dat Olav Kooij opnieuw was komen aansluiten. Toen ik hem en die andere snelle mannen zag, besefte ik dat het geen zege zou worden. Ik had vandaag echt de benen niet om iets te proberen. Ik had geen topbenen.”
m
Maar Van der Poel, die nog altijd het bredere plaatje richting de topklassiekers bekijkt, windt zich daar niet echt in op. “Dit was het beste wat ik kon doen. Woensdag was ik wel gefrustreerd, want toen voelde ik mij echt goed, maar werd ik opgehouden in de sprint. Anderzijds: zulke zware inspanningen twee dagen op een rij, is exact wat ik nodig heb in functie van de klassiekers, nu moet ik enkel zorgen dat ik niet ziek word.”

RIDE Magazine
12 Reacties
13-03-2025 19:31
Ik zou het niet raar vinden als hij en anderen zeggen bekijk het verder er zijn andere koersen belangrijker dan dit rondje en deze kou.
14-03-2025 07:38
Het lijkt mij straf dat je van zo’n koersdagen beter wordt, waarom is hij dan anders praktisch volledig naar Spanje verhuisd? Eerder een aanslag op het lichaam lijkt mij.
    14-03-2025 07:47
    Misschien omdat hij anders praktisch dol op echt goede paella is?

    Ik probeer gewoon mee te denken.
13-03-2025 19:17
Pogacar rijdt MVP er echt niet af op de Poggio. Zijn Belgische vriend topfavoriet.
    13-03-2025 19:20
    Dan zal Pogi het op de Cipressa moeten doen hè ;-)
    13-03-2025 19:53
    Op de Cipressa gaat Pogi hem er ook niet afrijden. Maar de Cipressa gebruiken om Mathieu al flink in het rood te laten gaan, zodat hij niet meer die extra versnelling heeft op de Poggio, dat kan wel. Was vorig jaar ook het plan maar toen met een zeer matige uitvoering.
    14-03-2025 07:24
    Liggen wel weer echt veel scenario’s voor MSR. Benieuwd of Pogi/MvdP mannen als Ganna, Pidcock en Pedersen los kunnen rijden. Die hebben echt wel goede vorm laten zien al. En lukt dat niet, kijk dan ook niet raar op als dan in het zog ook een groepje met gasten als Gregoire, Powless en Vauquelin meeschuift.

    En rijden ze dan al samenwerkend door? Met mannen als Cort, Philipsen, Matthews, Magnier, Kooij op achterstand zal er genoeg animo zijn om de achtervolging in te zetten in de 2e groep.
    14-03-2025 07:36
    Als zijn ploeg sterker is dan de voorgaande jaren kan het wel als ze op de cipressa vol doortrekken en op de poggio ook tot pogacar zelf aangaat, maar vorig jaar waren bepaalde renners van UAE minder en dan kan dat al in de prullenbak. Als mvdp relatief fris in de laatste 500 meter van de poggio komt dan zie ik mvdp eerder wegpoefen zoals 2 jaar geleden.
14-03-2025 00:40
Aansteller, die Poel. Ik rij toch ook op mijn Gazelle met Sturmey Archer door de sneeuw naar kantoor, dan kan hij toch ook gewoon de rest eraf rijden?
13-03-2025 19:49
MvdP neemt duidelijk niet teveel risico. En gelijk heeft hij. Er zijn grotere opdrachten dit jaar.
13-03-2025 22:43
2 dagen in zulk weer je neus toch nadrukkelijk aan het venster steken? Prima.

Liggen er nog kansen?
14-03-2025 08:11
Volgende week zal poga op de Cipressa volle bak gaan ipv 95 procent vorig jaar.
Om dan solo te gaan richting de pogo of samen met matje die dan nogmaals in het rood moet gaan. Hergroeperen betekent eerder winst voor Jasper.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine