Mathieu van der Poel boekt zevende seizoenszege in Gullegem
In de eerste tien wedstrijden van zijn veldritseizoen heeft Mathieu van der Poel een winstscore van zeventig procent behaald. Zaterdag won de Nederlander alweer zijn zevende wedstrijd in Gullegem. Van der Poel had aan een versnelling genoeg om Tom Pidcock en Jens Adams voor te blijven.
Pidcock en Van der Poel waren zaterdag de grote blikvangers in de Cyclocross Gullegem. Zonder Wout van Aert, Laurens Sweeck, Michael Vanthourenhout en Toon Aerts was het meer dan waarschijnlijk dat of de Brit of de Nederlander in het Vlaamse dorpje met de zege aan de haal zou gaan.
Uiteindelijk bleek dat ook zo te zijn, maar toch duurde het nog even voor een van de twee ten aanval trok. Waar Pidcock vanuit vierde positie rustig het eerste wedstrijddeel aanschouwde, moest Van der Poel zich na een mindere start en valpartij terugvechten naar de kop van de koers.
Ondertussen lieten Diether Sweeck en Jens Adams hun tanden zien aan kop van de wedstrijd. In de eerste twee rondes reden zij even weg, maar bij het ingaan van de derde ronde volgde een hergroepering met de vier eerder genoemde renners en Felipe Orts, Gianni Vermeersch en Thibau Nys.

Van der Poel – foto: Cor Vos © 2021
Nys viel in de derde ronde weg, net op het moment dat Van der Poel eens goed druk aan het zetten was op de kopgroep. De wereldkampioen wist snel al zijn concurrenten eraf te rammelen, waaronder dus ook Pidcock. De Brit moest even een gat laten, maar keerde na halverwege cross weer terug in het wiel bij de wereldkampioen.
Pidcock kon het Van der Poel echter nooit meer lastig maken. Een ronde later werd de Brit definitief gelost door de Nederlander. Van der Poel had aan een nieuwe versnelling genoeg om de Cyclocross Gullegem naar zijn hand te zetten. Met een ruime voorsprong op Pidcock kwam hij na een uur crossen over de meet.
Het laatste podiumplekje werd vergeven aan Orts, Vermeersch of Adams. De drie kenden allemaal hun goede periodes tijdens de veldrit, maar uiteindelijk zou Adams aan het langste eind trekken. De Vlaming knokte zich op twee rondes voor de finish terug bij Vermeersch, die hij in de laatste ronde achter zich liet.
Cyclocross Gullegem
1. Mathieu van der Poel
2. Tom Pidcock
3. Jens Adams
4. Gianni Vermeersch
5. Felipe Orts
6. Diether Sweeck
7. Joran Wyseure
8. Emiel Verstrynge
9. Thibau Nys
10. Jim Aernouts
Mooi dat een eenpitter als Jens Adams zijn sponsor op deze manier kan bedanken voor de steun tijdens zijn ziekte.
Ik ben overigens wel benieuwd hoe dicht Adams tegen een selectie aan komt voor het WK. Want in mijn ogen zijn zekerheidjes:
Van Aert
Iserbyt
Vanthourenhout
Aerts
Sweeck
Hermans
Nu weet ik niet hoeveel er mee mogen, maar daarachter heb je de keuze uit Vermeersch, Merlier, Soete, Thijs Aerts of ook eventueel dus Jens Adams. Als er slechts 6 mogen gaan, dan heeft de bondscoach het gemakkelijk...
@harryjohan71, vorig jaar heeft Nys nochtans laten zien dat zijn techniek zeer goed is, dat komt nog wel in orde.
Verstryne en Nys zijn allebei van 2002 dan ben jij gewoon leeftijdsgenoten. Zij hebben heel hun leven al tegen mekaar gereden en als zij samen op school zaten zouden zij in dezelfde klas zitten. Wyseure is inderdaad iets ouder, maar ook hij heeft vaak met Thibau gereden in vorige jaren.
Vreemd dat velen (in het zog van Mathieu) klagen over het parcours in Dendermonde en er geen kritiek is op dit parcours. Voor mij is dit een 13-in-een-dozijn parkcross zoals er teveel zijn op een seizoen. Natuurlijk moet een dergelijk snelheidsparcours met 1000 bochtjes er wel eens tussen zitten, net als Dendermonde, maar jammer genoeg is de verhouding helemaal anders en komt dit soort, voor mij saaiere parcours, veel vaker aan bod en dat maakt het te eenzijdig.
Geef mij maar parcoursen met een eigen identiteit die herkenbaar en vaak ook zwaarder zijn. Ik denk aan Gavere, Namen, Koksijde, Koppenberg, Zonhoven, etc... Bij die crossen kunnen alle volgers meteen een beeld van het parcours oproepen. Dat is bij Gullegem, Merksplas, Hamme, Leuven en Ruddervoorde natuurlijk wat moeilijker.
Benieuwd wat het morgen wordt in Hulst!
Ik heb bij de vrouwen al mijn commentaar over dit parcours gegeven en sluit mij bij jou aan. Dit parcours is inderdaad niks beter dan Dendermonde. Als je de weersomstandigheden wegdenkt en daardoor het wegvallen van wat technische passages in Dendermonde is het van hetzelfde laken een pak. Een hogesnelheids cross zonder identiteit. Van Amerongen vond dit zelfs geschikt voor een BK, dat mag ik toch niet hopen.
Hullehem was inderdaad een 13-in-een-dozijn-cross. Maar dit had nog iets met fietsen te maken. En het pretendeert niet om een wereldbekercross te zijn, maar gewoon een losse cross georganiseerd door een paar liefhebbers.
Het parcours in Baggermonde was niet gediend door de regenval. Zelfs lopen was soms gewoon gevaarlijk, omdat je daar tot je ballen kon wegzakken in de prut, met vervelende blessures tot gevolg. Daar waren vdHaar en Pidcock niet voor niets uitgestapt: waarschijnlijk omdat ze vreesden helemaal kopje onder te gaan.
Maar Beer: er heeft hier niemand kritiek op het parcours omdat er gewoon te fietsen was itt Dendermonde. Maar ik heb ook weinig mensen gezien die dit parcous plaatsen in het rijtje Gavere of Koksijde....
Niet eens met je opmerking dat de mensen in Gullegem dit zien als een los crossje zonder verdere pretenties. Ze willen op termijn de gang naar een van de klassementen maken. Dat is prima maar dan is het huidige parcours toch echt slappe hap. Verder was Dendermonde een uitwijkmogelijkheid na Wachtebeke waar Mettepenningen en de vrijwilligers wel iets meer respect hadden mogen krijgen van de renners, zeker met de weersomstandigheden en aanpassingen die daar het gevolg van waren. Veel mensen doen nu net of daar geen fietsen meer mogelijk was maar dat was toch echt niet waar.
De kijkcijfers bewezen trouwens ook dat die cross best wel in het pulletje viel bij de mensen thuis. Elke week zoiets natuurlijk niet, maar dat je dat type cross ook 1 of 2 keer per jaar te zien krijgt is toch echt niet zo verschrikkelijk.
Natuurlijk hoort slijk bij de cross, en ik kan erg genieten van moddercrossen. Maar dan moet er ook ergens wel een stuk "techniek" bij komen kijken: een hellinkje waar je net wel of net niet naar boven komt, blubberstrook met net dat hele kleine graskantje tegen de touwen, etc.. Als het simpelweg een wedstrijd wordt wie het hardste kan stoempen en rennen met een fiets op de nek, dan is dat niet meer mijn meug. En dan waren er nu nog geen andere categorieen over geweest, enkel dames en heren.
Hullehem had in ieder geval net wat meer "afwisseling" dan Dendermonde. Als ik dan toch 1 van beide moet nomineren voor een klassement, dan gaat mijn stem naar Hullehem. En ja, ik heb respect voor alle organisaties die nu proberen hun cross levend te houden. En hopelijk kan volgend jaar alles weer opnieuw plaats vinden op de oorspronkelijke plaatsen. Dan kunnen we het oordeel opnieuw vellen.
En hopelijk dan ook met publiek: niet zozeer voor mij als TV kijker (want je ziet zo beter wat er allemaal gebeurd), maar natuurlijk wel voor de organisatoren en voor de mensen die graag met hun poten in de modder staan en hun neus dopen in een goede pint!
Sinds wanneer volg jij het veldrijden?
In de jaren '70, '80 en deels '90 waren Dendermonde-omlopen gewoon wekelijkse kost. Enkele sfeerbeelden van het WK '86: https://sporza.be/nl/2019/01/31/1986-albert-zweifel-in-lembeek/
Ik vond Dendermonde één van de meest vermakelijke crossen van het seizoen. Op Van Der Poel na, heb ik trouwens geen enkel renner/renster horen klagen. Maar ja, Van Der Poel maakt blijkbaar niet graag zijn mooie, witte trui vuil.
In die tijd werden ook niet alle veldritten wekelijks op TV uitgezonden. Die eer was enkel weggelegd voor het WK, later is daar het BK bijgekomen en nog later de cross van Asper-Gavere. Dus ja, ik heb noodgedwongen selectief moeten kijken. Ik heb echter van heel wat crossen live getuige geweest. Met omlopen op drassige weien, platgereden bospaden, door beken, enz... Niet die kunstmatige larie van tegenwoordig. Voor mij was D'monde dus een verademing. Meer van dat graag.
En die kunstmatige larie is blijkbaar door jouw landgenoten bedacht.
https://www.wielerflits.nl/nieuws/david-van-der-poel-wikt-en-weegt-ik-ben-liever-en-liever-op-de-weg-gaan-rijden/