Mathieu van der Poel bereidt zich met stevige gravelrit voor op E3 Saxo Classic
Afbeelding: Strava Niels Verdijck
woensdag 26 maart 2025 om 09:45

Mathieu van der Poel bereidt zich met stevige gravelrit voor op E3 Saxo Classic

Het voorjaar van Mathieu van der Poel zou je nu al geslaagd kunnen noemen na zijn zege in Milaan-San Remo, maar de Nederlander zal de komende weken zeker niet op zijn lauweren rusten. Vrijdag wacht alweer de volgende belangrijke voorjaarafspraak met de E3 Saxo Classic. Een stevige gravelrit blijkt voor Van der Poel een ideale prikkel richting deze kasseiklassieker.

Samen met zijn broer David – die inmiddels is gestopt als beroepswielrenner – en goede vriend Niels Verdijck reed MVDP dinsdag in de omgeving van Oud-Turnhout, een gemeente in het noordoosten van de Belgische provincie Antwerpen. Niet op de wegfiets, want de alleskunner besloot zijn gravelfiets uit de garage te halen voor een pittige training over onverharde wegen.

De kopman van Alpecin-Deceuninck – de huidige wereldkampioen in het gravelracen – deed vier uur over een trainingsrit van net geen 130 kilometer, goed voor een gemiddelde van zo’n 32 kilometer per uur.

Van der Poel begint vrijdag – zeker na zijn beklijvende zege in Milaan-San Remo – als topfavoriet aan de E3 Saxo Classic. In deze Vlaamse klassieker leek een nieuwe clash met Tadej Pogacar aanstaande, maar de wereldkampioen heeft zich – met het oog op zijn debuut in Parijs-Roubaix(?) – van de voorlopige deelnemerslijst laten schrappen.

Dat heeft de organisatie inmiddels bevestigd, al is het voorlopig nog wachten op officiële bevestiging vanuit het kamp van Pogacar. Van der Poel zal wel een eerste keer de degens kruisen met zijn eeuwige rivaal Wout van Aert, terug van een hoogtestage op Tenerife. Met Mads Pedersen, Matteo Jorgenson, Tim Wellens en Filippo Ganna staan er nog meer grote namen aan de start.

RIDE Magazine
3 Reacties
26-03-2025 10:31
Nu Pogacar Gent Wevelgem overslaat kan MvdP inspringen!
    26-03-2025 14:02
    Geloof ik niet in. MvdP hoeft zich in tegenstelling tot vorig jaar niet meer extra in vorm te rijden voor Vlaanderen. Gaat gewoon nog 3 keer pieken en dan basta.
26-03-2025 13:47
Denk dat een overwinning in Gent Wevelgem voor de meeste onder ons niet lang in de herinnering zal blijven hangen. Of het moet zo zijn net zoals destijds Wout de overwinning liet aan een ander, Laporte in dit geval.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine