Mathieu van der Poel baalt na tweede plek: “Dit is een gemiste kans”
Mathieu van der Poel klopte van frustratie op zijn stuur, vlak na het overschrijden van de finish in Chiusdino. De Nederlandse kampioen kwam in de donderdagetappe van Tirreno-Adriatico als tweede over de streep, achter Julian Alaphilippe, nadat hij van te ver moest komen in de sprint.
Van der Poel was na afloop te ontgoocheld om uitgebreid stil te staan bij zijn sprint. “Het was een lastige rit, maar ik ging goed de bergjes over. Op het einde was ik niet goed gepositioneerd. Dit is een gemiste kans”, was zijn korte reactie een paar uur na de wedstrijd. Sportief manager Christoph Roodhooft snapt de teleurstelling van zijn poulain.
“Op dit niveau smijten ze niet met de zeges”
“Dat is maar normaal. Als je goed bent en je gooit het dan zo weg, dan is dat ook wat belachelijk”, is Roodhooft duidelijk in gesprek met Het Nieuwsblad. “Op dit niveau smijten ze niet met de zeges. Naar niemand. Ook niet naar Mathieu van der Poel. Hij zat te ver naar achter in de bochten net voor de laatste rechte lijn.”
Aan Van der Poel om vandaag de frustraties uit zijn lijf te fietsen, want de etappe naar Gualdo Tadino lijkt helemaal op zijn lijf geschreven. “Misschien ligt hem dat inderdaad iets beter. Maar het is niet omdat een rit je iets beter ligt, dat je automatisch zal winnen”, aldus Roodhooft.
“Iedereen wist vooraf dat deze twee etappes iets voor Van Aert, Alaphilippe en Van der Poel was. Wel, donderdag was de timing en positionering van Alpahilippe duidelijk beter.”
Maar het is veel verstandiger om, als je dat nodig hebt, eerst even af te koelen en daarna je verhaal te doen. Dan kom je namelijk niet in de pijnlijke situatie dat je jezelf moet excuseren als je de beelden hebt teruggezien. Denk terug aan Wout in Gent Wevelgem vorig jaar, denk aan de tweets van Evenepoel en de commentaren van Lefevere na de RVV. Soms is spreken slechts zilver....
Overigens is in heel veel gevallen Mathieu ook wel gewoon beschikbaar voor interviews na een nederlaag. Met als mooiste voorbeeld misschien wel zijn grootste teleurstelling in Bieles.
https://www.instagram.com/stories/alafpolak/2527241791160149784/?hl=nl
Sportiviteit heeft ie zeker getoond. MvdP kickt op dit soort duels met JA en WvA. Verliezen staat echter niet in zijn woordenboek.
Hij lijkt me echt zo'n iemand die zo nog eens gaat verliezen en het dan weer niet afleert. En eigenlijk heeft dat ook wel weer iets moois.
We weten nu allemaal nog dat Roglic LBL won EN op welke manier.
Ook een mooie. De sportiviteit druipt eraf, vind je niet?
Prachtig, die twee feliciteren elkaar altijd! Gek perspectief trouwens dat mannetje in de achtergrond.
Oef...komt dat even verkeerd uit voor Beer....
Dat mannetje/jochie was sowieso wat vreemd dichtbij de renners meteen na het finishen.
Ik zou me meer zorgen maken als zijn reactie was: ik heb alles gegeven maar ik was kapot, kon niet beter en had de energie niet om te vechten voor mijn positie.
Beetje vergelijkbaar met Merlier de dag ervoor: de laatste 100m je sprint rijden en nog wat uitbollers oprollen betekent niet automatisch dat je had gewonnen als je 250m van de meet naast van Aert aanzet.
Vandaag een nieuwe kans, met een aankomst die Matje beter moet liggen dan Alaphilippe, hoewel hij dan misschien wel weer moet optornen tegen enkele machtssprinters.