Mathias Vacek uit Ronde van Polen na zware val, beter nieuws voor leider Lapeira
Foto: Cor Vos
woensdag 6 augustus 2025 om 17:41

Mathias Vacek uit Ronde van Polen na zware val, beter nieuws voor leider Lapeira

De valpartij op twintig kilometer van het einde van de derde etappe in de Ronde van Polen, heeft voor enkele slachtoffers gezorgd. Paul Lapeira was de meest prominente gevallen renner, maar uit de update van zijn ploeg blijkt voorzichtig goed nieuws.

Lapeira wist volgens Decathlon AG2R de etappe tot een goed einde te brengen. Omdat de wedstrijdjury na de val besloot om de koers te neutraliseren en geen verschillen in het algemeen klassement aan te rekenen, mag hij ook donderdagochtend van start in de gele leiderstrui. “Paul liep meerdere schaafwonden en kleine barsten in twee ribben op, maar hij komt zeker terug aan de start”, laat zijn Franse ploeg weten.

Ook Rafal Majka, die we op de grond laten liggen, wist de etappe tot een goed einde te brengen. Hij hield in eerste instantie geen grote gevolgen over aan zijn valpartij.

Minder goed nieuws was er voor de nummer twee in het klassement, Mathias Vacek. Lidl-Trek laat weten dat haar renner naar het ziekenhuis is gebracht voor extra hechtingen aan zijn lip, hij toonde ook tekenen van een hersenschudding en krijgt extra onderzoeken.

Shirt for OIC AK


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

In de RIDE Magazine Najaarsgids 2025 lees je een uitgebreid interview met Jonathan Milan! De sprinter van Lidl-Trek veroverde niet alleen de groene trui in de Tour de France, ook veroverde hij de harten van Italië. Wie is de 'Reus van de Sprint' die dit jaar zijn status als topsprinter bevestigde? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
4 Reacties
Al de tweede mega klap die Vacek dit jaar maakt. Kan toch niet goed zijn voor een lichaam.
06-08-2025 19:54
Wat gemeen om Majka op de grond te laten liggen
    07-08-2025 06:51
    Ja, de schrijver van dit bericht heeft duidelijk iets tegen de Pool.
07-08-2025 10:51
Ach ja als Remco met een gebroken rib een tour kan starten en Demi met een gebroken rug tweede kan worden in een tour dan kun je met een paar gebarsten ribben natuurlijk niet afstappen.

Reacties zijn gesloten.