Marc Madiot verwacht geen spannende Tour: “Na drie of vier etappes is het al beslist”
Tadej Pogacar is de favoriet, zeker in de ogen van Madiot - foto: Cor Vos
woensdag 26 juni 2024 om 09:11

Marc Madiot verwacht geen spannende Tour: “Na drie of vier etappes is het al beslist”

De voorbije jaren mondde de Tour de France telkens uit in een duel: Tadej Pogačar versus Jonas Vingegaard. Nu zouden we echter weleens een vierstrijd kunnen krijgen met ook Primož Roglič en Remco Evenepoel. Al rekent Marc Madiot, de teambaas van Groupama-FDJ, niet op een spannende Tour.

“De Tour de France is na drie of vier dagen al beslist”, is Madiot stellig in gesprek met de Franse sportkrant L’Équipe. “Pogacar zal de boel uiteen rijden en zo Vingegaard wegblazen. Dat zou ik in zijn plaats toch doen, om er zeker van te zijn dat hij (Vingegaard, red.) niet naar zijn allerbeste niveau kan groeien.”

Madiot, die in zijn wielercarrière twee keer de profversie van Parijs-Roubaix wist te winnen, vreest dan ook voor een saaie derde Tourweek. “In de slotweek zullen ze bij UAE Emirates cadeaubonnen uitdelen”, doelt de 65-jarige Fransman op het ‘weggeven’ van etappezeges. “Net als in de voorbije Giro d’Italia.”

Pogacar gaat de komende weken op jacht naar zijn derde Tourzege, nadat hij in mei al wist uit te pakken in zijn eerste Giro d’Italia. Het gold in het moderne wielrennen lange tijd als quasi onmogelijk: in één en hetzelfde jaar de Giro én de Tour winnen. De laatste die dit kunstje wist te flikken, was Marco Pantani, in 1998.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
23 Reacties
26-06-2024 09:25
Misschien had hij een biertje op toen hij dit zei, maar voor de verandering ben ik het helemaal met hem eens. Hopelijk krijgen we allebei ongelijk.
26-06-2024 11:19
Acht de kans vrij groot dat Madiot gelijk krijgt. Pogacar is echt next level, zijn ploeg ook. Als niemand pech krijgt, lijkt dat gezien de voorbereiding van Vingegaard het realistische scenario. Roglic is niet van dat niveau, Evenepoel ook niet. Die moet overigens weg bij Lefevere, want hij groeit niet meer terwijl hij het toptalent van de jeugd was, exceptioneel goed.
26-06-2024 09:39
Ik verwacht dat Pogi dat wel zal proberen maar dat Vingegaard 'gewoon' mee blijkt te kunnen en in totaal maar iets van 1:00-1:30 verliest. Wat uitermate speelbaar is met nog veel terrein te gaan.

De kunst voor Pogi zal denk ik juist téggennatuurlijk te rijden en er van uitgaan dat Vingegaard 101% is, in het wiel zitten, nee schudden, enkel laatste 671 meters er ineens vandoor of zo, al la Roglic. Ook zo kan je die 1:30 pakken maar dan zonder energieverlies.
    26-06-2024 16:12
    Kan hij (en met uitbreiding zijn hele ploeg) er niet direct beter hard tegenaan gaan en iedereen onder druk zetten? Vingegaard start vrij zeker nog niet helemaal op zijn top, als je hem de kans geeft om sterker te worden heb je een concurrent extra naast Roglic, zet je hem onder druk dat hij zich moet forceren dan heb je een concurrent minder? Pogacar zijn ploeg is zo sterk in de breedte dat ze zonder al teveel problemen de koers kunnen dragen.
26-06-2024 13:41
Precies de tactiek die Pogacar nu al twee keer opbreekt. In de eerste week elke seconde proberen te pakken door als een doldwaze te rijden (Longwy, Kasseien, Baskenland) en er uiteindelijk opgelegd worden.

Dit inkijkje in het tactisch vermogen van Madiot bevestigt dan wel weer waarom zijn renners er voor je gevoel al jaren niet het maximale uithalen.
26-06-2024 09:14
eh, say whaaaat? Vergeet onze vriend niet Roglic?
    26-06-2024 09:26
    Die krijgt in de laatste week ook een cadeaubon met een grote Sloveense strik.
    26-06-2024 10:07
    Het heeft misschien met zijn transfer te maken. Roglic heeft ook nog niet heel veel laten zien buiten de dauphine om. Mocht leeftijd niet echt een isseu zijn in roglic m.b.t. de sleet erop geef ik hem volgend jaar een betere kans. Dan is hij volledig geacclimatiseerd bij bora
    Juist de Dauphine laat me aan Roglic twijfelen. Jorgensen niet bij kunnen houden in de enige echte bergetappe, met als in Parijs - Nice, voorspelt gewoon weinig goeds.
26-06-2024 10:19
Realistische voorbeschouwing. Heb het idee dat Pogacar de Giro redelijk op reserve heeft kunnen rijden, en kan me niet voorstellen na Vingegaard na zijn crash er nu gelijk staat. Roglic en Evenepoel waren in de Dauphine verre van overtuigend, dus zonder ziekte of ongelukken denk ik dat er weinig tegen Pogacar te beginnen valt.
26-06-2024 11:26
Als dat zo is kan Evenepoel wat etappes gratis winnen de derde week. Wordt het toch nog een geslaagde tour voor hem.
    26-06-2024 16:14
    Op het oog misschien, maar ik vond het in de Vuelta vorig jaar ook een zwaktebod dat hij niet meeging op de Angliru, op achterstand staan en dan etappes lang vooruit rijden, daar leert hij niets nieuws meer van.
26-06-2024 10:26
We zullen zien wat de gedachtes van Madiot en al die anderen waard zijn......

Ik denk juist dat het verschil tussen de eerste tien vrij lang zeer klein zal blijven deze Tour de France, en als de woorden van Phil Ligget over de uitspraken van Grischa Niermann correct zijn dan wordt dit een epische Tour. :D

Ik zou overigens ook helemaal niet verbaasd zijn wanneer er een aantal renners veel langer voor de podiumplekken gaan meedoen, dan we nu misschien zouden denken.
    26-06-2024 10:33
    Vrij lang zeer klein? Met die 1e 2 etappes, de galibier, de tijdrit en de gravelrit in de 1e week is het haast onmogelijk dat de 1e 10 vrij lang bij elkaar blijven.
    26-06-2024 11:22
    Nu ben ik wel benieuwd van Liggett zei...
    26-06-2024 11:50
    Ik ook :)
    26-06-2024 12:46
    Volgens Liggett heeft Niermann het volgende gezegd: "Vingegaard is here to win the TdF". Is te zien en te horen in een video van NBC Sports met Liggett en Van Garderen dat sinds gisteren online is.
26-06-2024 09:25
En zo zal het zijn.
26-06-2024 10:10
‘Dat zou ik in zijn plaatst toch doen’. Ja dat snappen wij ook wel, maar dat is wat anders dan dat je denkt dat het gebeurd.
26-06-2024 10:16
Beslist na 3 of 4 etappes? Wat een rasoptimist.

Maak er maar 1 van.
26-06-2024 11:28
Het zwaartepunt van de tour ligt echt wel achteraan.
Als Vingegaard nog in de buurt staat van Pogacar (binnen enkele minuten), geef ik hem een goede kans de Tour nog te pakken.
26-06-2024 14:42
Wel een beetje overdreven stelling van Madiot. OK, in de Galibier-rit zal Pogi wel willen uitpakken, maar veel meer dan een minuut zal dat niet zijn. En als Vingegaard fysiek in orde is zal hij alleen maar sterker worden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine